J. Korea – Nizozemsko 1:3 (kon.) | Japonsko – USA 0:3 (kon.) | Rusko – Srbsko 0:3 (kon.)

22:25
    Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Již od 22:00 se však na Vás budu těšit u online přenosu ze čtvrtfinále házené žen mezi Švédskem a Norskem. Do té doby na shledanou! (20:29:31)

22:25
    Právě skončilo utkání mezi Japonskem a USA. Po celý čas duelu šly Američanky cílevědomě za vítězstvím. První sadu vyhrály velmi přesvědčivě a šlo se do sady druhé. Ta byla už o poznání vyrovnanější, ale i tak se z jejího zisku radovaly Spojené státy. Poslední set přinesl, vzhledem k průběhu až překvapivé drama. USA totiž vedlo 20:13, ale Japonky dokázaly sedmi body v řadě manko vymazat. Poté však již uhrály pouze dva body, zatímco jejich soupeřky dovedly set do zdárného konce. Po setech 25:16, 25:23 a 25:22 se ze zaslouženého postupu do semifinále raduje reprezentantky Spojených států amerických. Ty v další fázi turnaje narazí na vítěze duelu mezi Ruskem a Srbskem.

22:25

22:25
    Je dobojováno! Foluke Akinradewová jako po několikáté v tomto utkání smečovala z pravé strany a rozhoduje o postupu Spojených států amerických!

22:24
    První Japonsko ještě odvrací. Ale co ty další?

21:24
    USA má po dalším získaném bodu tři mečboly!

21:23
    Síť pomohla podání Loweové v cestě na druhou stranu. USA vede 23:21.

21:22
    Míč dopadl po smeči jedné z Američanek na polovinu Japonska.

21:21
    Japonsko je však nyní na koni. Kimuraová znovu srovnává a diváci v hale mohutně ženou Japonky kupředu.

20:21
    Nyní již konečně bodují i Američanky a opět vedou.

20:20
    Oddechový čas pro USA.

20:20
    Neuvěřitelné věci se ději na palubovce! Japonsko dalším povedeným útokem dokázalo dotáhnut skóre ze stavu 13:20 na současných 20:20.

19:20
    Navíc teď Japonky přidávají eso, které potvrdila i challenge Američanek.

18:20
    Tak možná jsem se unáhlil. Arakiová dokázala přidat další bod a už je to pouze 20:18.

17:20
    Parádní blok Išiové. Že by se schylovalo k dramatu?

16:20

16:20
    Murphyová byla skvěle ubráněna a Kimuraová snižuje na 16:20.

15:20
    Nedůrazný útok USA stojí Američanky další bod. Smeč Japonek totiž byla velmi přesná.