Vítkovice (bílí) – CHC New York 5:2 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Poruba – Opava 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Slovan – Poprad 1:2 (kon.) | Piráti Riga – Vítkovice (modří) 2:1 (kon.) | Žilina – Letňany 0:12 (kon.)
Vítkovice (bílí) – Poprad 2:3 (kon.) | Sparta – Vítkovice (modří) 3:2 (kon.) | Poruba – Letňany 2:5 (kon.)
CHC New York – HC Slovan 6:2 (kon.) | Piráti Riga – Mountfield HK 0:7 (kon.) | Opava – Žilina 6:0 (kon.)
Vítkovice (bílí) – HC Slovan 2:3 (kon.) | Sparta – Piráti Riga 1:2 (kon.) | Poruba – Žilina 5:2 (kon.)
Poprad – CHC New York 6:7 (0:1 po s.n.) | Mountfield HK – Vítkovice (modří) 2:3 (kon.) | Letňany – Opava 4:3 (2:0 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba
2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
HC Letci Letňany
Neděle 21.08.2016, 11:30 • RT TORAX ARENA • Ostravské hokejové hry • Skupina o 9. - 12. místo

Konec zápasu. (12:30:59)

44:51
    Daniel Skála z pravé strany sice dostal kotouč za brankovou čáru, ale hra už byla předtím přerušena kvůli zdravotnímu problému u Tomáše Petrušky.

44:15
    Zakázané uvolnění v podání domácí Poruby.

44:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

43:27
    Martin Vondráček trošku podcenil nahozené z velké dálky, naštěstí pro něj se však po neúplně ideálním zákroku neměl k dorážce žádný z hráčů Poruby.

42:45
    Letňany právě vstřelily branku!
    Dvě minuty a patnáct vteřin před koncem zápasu je rozhodnuto! Přes Sabola a Kovaljova se kotouč dostal do výhodné pozice k DAVIDU SERCLOVI, který stvrdil vítězství Letců a navíc se může radovat z hattricku. Asistence: Sergej Kovaljov, Erik Sabol.

42:28
    Letci si ve vlastním pásmu dlouho koledovali o problémy, ale nakonec se s problémy dostali s pukem do bezpečí.

41:58
    Kryštof Borkovec vjel do útočné třetiny v nevhodný moment, hra je přerušena pro ofsajd.

41:11
    Denis Puchala bekhendem zakončil z levé strany a poté, co zjistil, že Vondráček kotouč vyrazil, ještě dostal od cesty tvrdý bodyček.

40:45
    Šťastný odraz kotouče umožnil v těžké pozici zakončovat Šíbovi, ovšem Münch v brance Poruby odolal.

39:48
    Na ose hřiště z otočky pálil Petruška, snížit ztrátu Poruby se mu ale nepovedlo.

38:54
    Po současném vyloučení jednoho hráče na každé straně se bude minutu hrát čtyři na čtyři.

38:38
    Ryché protiútoky na obou stranách zlikvidovali gólmani. Vondráček u své levé tyče výtečně zmařil šanci Tadeáše Kalužíka.

38:20
    Teď ale vyhozením přes všechny čáry zapříčinili vhazování po pravé ruce Martina Vondráčka.

37:47
    Pobyt Poruby v útočné třetině trval jen několik málo vteřin, Letci si ve třetí části zkušeně hlídají své vedení.

37:13
    Zdravě naštvaný Denis Puchala zahrál jednomu ze soupeřů důrazně do těla. Puk ale nezískal, a tak musel po střele z větší dálky zasahovat Münch.

36:44
    Viktor Štípek to dobře zkoušel z levé části hřiště, ale branku o nějaký ten kousek netrefil.

36:21
    Tadeáš Kalužík bojoval v rohu hřiště s Van Luykem o kotouč tak dlouho, až muži v pruhovaných dresech písknutím zastavili časomíru.

35:55
    Van Luyk objel domácí branku, ale pak si neporozuměl se Sýkorou a Letci tak zbytečně přišli o vybojované území.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 10. Šinal (Haladěj), 27. Skála (T. Kalužík) – 15. Sercl (Blažek), 21. Blažek, 23. Sercl, 24. Urban (Kudrna), 43. Sercl (Kovaljov, Sabol)

HC RT TORAX Poruba: Münch (Drabčík) – Borkovec, Haladěj, Koleta, J. Kalužík, Pasek, Puchala, Činčala, T. Kalužík, Petruška, Přeček, Stuchlík, Šinal, Vrána, Skála.
    HC Letci Letňany: Vondráček (Hnízdil) – Kalina, Panýr, Sýkora, Štípek, Urban, Blažek, Kudrna, Pražák, Sabol, Sercl, Van Luyk, Kovaljov, Šíba.