Novokuzněck – HC Slovan 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Záhřeb 3:0 (kon.) | Barys – Chanty-Mansijsk 3:2 (kon.)
CSKA Moskva – Petrohrad 2:1 (kon.)
CSKA Moskva
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
SKA Petrohrad
Pátek 09.09.2016, 18:30 • CSKA Ice Palace • KHL

V hektickém závěru ještě mohli hosté vyrovnat, ale to se jim nakonec nepodařilo, i když Nikolaj Prochorkin k tomu měl hodně blízko. Třetí třetina byla spíše taktickou bitvou, kde jsme jinak příliš zajímavých momentů nemohli sledovat. Domácí výborným výkonem podržel i brankář Viktor Fasth. Rozhodující branku tedy vstřelil ve druhé třetině Stéphane Da Costa. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:48:06)

59:49
    Ožiganov dostává desetiminutový trest za nesportovní chování.
    59:47 Prochorkinovy šance

59:47
    Před brankou Fastha jsme se málem dočkali vyrovnání, ale kotouč ani natřikrát v brance nekončí. Velká šance Nikolaje Prochorkina!

59:26
    Domácí opět trochu pozdrželi čas a hostům již mnoho vteřin na vyrovnání nezbývá.

58:55
    Petrohradští kombinují zatím v poměrně uctivé vzdálenosti od Fasthovy branky.

58:23
    Ilja Kovalčuk spíše nahodil kotouč z levé strany a brankář Fasth puk bez potíží zachytil. Rozehrát ovšem nemohl, takže se bude vhazovat před ním.

57:59
    Nyní se hostům nepovedla rozehrávka a kotouč letěl na zakázané uvolnění.

57:40
    Domácí opět vyhodili a hostující přesilová hra je u konce. Nebyla špatně sehraná, ale gól nepřišel.

57:07
    Viktor Fasth dnes podává dobrý výkon a i nyní podržel svůj celek, když vyrazil střelu soupeře.

56:48
    V předbrankovém prostoru se snažil dělat nepořádek Roman Širokov, ale střelu Antona Bělova gólman Fasth chytá.

56:10
    Domácím se však podařilo propracovat ke kotouči a vyhodit ho přes všechny čáry.

55:55
    Koskiranta poslal poměrně razantní přihrávku na Kovalčuka, který ještě kotouč zvládnul zpracovat a hledá další možnosti.

55:40
    Domácí hráli v šesti, což se samozřejmě nesmí a sudí tedy vylučuje. Trest odpyká Semjon Košelev.

54:26
    Andrej Světlakov měl zajímavou příležitost, když si z pravé strany najel až do zakončení, ale gólman Šesťorkin drží naděje svého celku na úspěch.

53:42
    Dmitrij Kugryšev nezvládnul obhození protihráče, takže obránce soupeře touš získal.

52:57
    Koskiranta vybojoval kotouč a poslal vpřed spoluhráče, který ovšem na dlouhou dobu černou gumu v držení neměl.

52:03
    Jan Muršak držel kotouč v útočné třetině a hledal možnosti, jak se dostat směrem k brance, ale pevná obrana SKA mu šanci nedala.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 9. Scott (Ožiganov, Enlund), 30. Da Costa (Enlund, Kiselevič) – 28. Vojnov (Kovalčuk)

CSKA Moskva: Fasth (Sorokin) – Denisov (C), Ožiganov, Kiselevič, Pivcakin, Naumenkov, Ar. Sergejev, Panin – Enlund, Scott, Kugryšev – Mamin, Světlakov, Muršak – K. Petrov, Al. Popov, Da Costa – V. Žarkov, Andronov, Košelev – Kvartalnov.
    SKA Petrohrad: Šesťorkin (Ivannikov) – Vojnov, Zubarev, A. Bělov, Čudinov, Rukavišnikov, J. Jakovlev, Rykov, Judin – S. Plotnikov, Tichonov, Kovalčuk – Barabanov, Prochorkin, Širokov – Kablukov, Koskiranta, N. Gusev – Děrgačjov, Točickij, Chochlačjov (C).

Rozhodčí: Gebei, Olenin – Metalnikov, Sirotkin