Tým Severní Ameriky – Tým Evropy 4:0 (kon.)
Tým Evropy
Pátek 09.09.2016, 02:15 • Centre Vidéotron, Québec City • Reprezentace

Ode mě to bude vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc či dobré ráno! (04:40:55)

Je konec, Tým Severní Ameriky po parádním výkonu zdolal Tým Evropy 4:0!

Po první třetině, kdy především ze začátku měli domácí velký tlak, svítily na ukazateli skóre stále dvě nuly.

Skóre se poprvé měnilo až ve 24. minutě, kdy se po neúspěšné střele Aarona Ekblada prosadil Nathan MacKinnon z Colorada. O dvě a půl minuty později se po chybě Zdena Cháry prosadil Ryan Nugent-Hopkins a bylo to 2:0. A aby toho nebylo málo, tak ve 29. minutě upravil na tříbrankový rozdíl Johnny Gaudreau.

Třetí třetina již byla poměrně vyrovnaná, severoameričtí mladíci už se pochopitelně nikam nehnali. V čase 51:52 ale bylo ještě nařízeno trestné střílení, které Nathan MacKinnon pěkně proměnil. Konečný stav zápasu je tedy 4:0!

Střely: 21:23

59:49
    Mikkel Bødker ještě nahodil kotouč do útočného pásma, ale už se nic nestane, spoluhráči se k tomu moc nemají.

59:00
    Utkání už se spíše pouze dohrává, Evropané by rádi vsítili alespoň čestnou branku, ale domácí pochopitelně chtějí uhájit Murrayho čisté konto.

58:09
    Další neúspěšná akce Jonese, tentokráte zkusil přímo vystřelit, ale evropští obránci v tom zabránili.

57:33
    Seth Jones s pukem vykličkoval až před bránu, kde se snažil o naražení si s Gaudreauem. Bránící hráči to vystihli, a tak tomu stihli zabránit.

56:43
    Nino Niederreiter dnes moc vidět nebyl. Rozhodně to nyní chtěl změnit, nicméně pas na Tobiase Riedera byl zachyten. Na druhé straně se tak ke střele mohl probojovat obránce Shayne Gostisbehere, na konci akce stál však připravený Jaroslav Halák.

56:26
    Hned dvakrát se do zakončení na pravém křídle dostal Sean Couturier. První pokus byl vyražen ramenem Jaroslava Haláka, druhý ztečován bránícími hráči do ochranné sítě.

55:55
    Vincent Trocheck střílel z velkého úhlu jen do postranní brankové konstrukce, Halák byl tedy bez jakékoliv práce.
    Anže Kopitar bojuje u mantinelu s Morganem Riellym

55:41
    Po pozorném zákroku Murrayho tu máme poslední komerční přestávku.

55:29
    Chytře to provedl Andrej Sekera, jehož pas z levé strany nadělal před Mattem Murraym nebezpečí, bohužel pro Evropany ale bezúspěšné.

55:06
    Anže Kopitar nahrál na modrou čáru, odkud tvrdě střílel Christian Ehrhoff. Pokus mu ale úplně nesedl.

54:21
    Nahození obránce Columbusu Setha Jonese bylo velice nepřesné. Ke smůle domácího beka se ani nikdo ze spoluhráčů nedostal k teči.

53:47
    Connor McDavid pěkně vybídl Brandona Saada k zakončení a vstřelení páté branky, úspěch se ovšem nekonal. Domácí mladíci přesto ožívají a chtějí své fanoušky bavit pěknými akcemi.

53:16
    Tobias Rieder přihrával rukou, akce Týmu Evropy tak pokračovat již nemohla. Sudí si toho všimli a hra byla přerušena.

52:46
    Severoamerický výběr pádil do přečíslení dva na jednoho! Přihrávku vzduchem se snažil zachytit Jack Eichel, ale nepodařilo se mu to. Z akce tak nakonec nebylo vůbec nic.
    51:52 Nathan MACKINNON - 4:0

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 24. MacKinnon (Ekblad, Gaudreau), 27. Nugent-Hopkins, 29. Gaudreau (Saad, Eichel), 52. MacKinnon (TS)

Tým Severní Ameriky: M. Murray (Gibson) – Rielly, Ekblad, R. Murray, Jones, Gostisbehere, Trouba – Drouin, McDavid (C), Scheifele – Gaudreau, Eichel, Saad – Matthews, Nugent-Hopkins, MacKinnon – Miller, Couturier, Trocheck.
    Trenér: Todd McLellan.

Tým Evropy: Halák (Greiss) – Chára, Josi, Sekera, Streit, Ehrhoff, Sbisa – Bødker, Kopitar (C), Zuccarello – Tatar, Nielsen, Hossa – Gáborík, Draisaitl, Niederreiter – Rieder, Bellemare, Hansen.
    Trenér: Ralph Krueger.

Rozhodčí: McCauley, O'Halloran – Murphy, Murray.