Chabarovsk – Ufa 4:5 (0:2 po s.n.) | Omsk – CSKA Moskva 2:3 (kon.) | Jokerit – N.Novgorod 4:1 (kon.)
Riga – Spartak Moskva 1:2 (1:2 po s.n.) | Soči – Minsk 2:1 (po pr.) | Záhřeb – Kazaň 2:1 (kon.)
HC Slovan – Nižněkamsk 2:5 (kon.)
HK Soči
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 17.10.2016, 18:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Československá stopa

Lukáš Krajíček se v dresu Dinama Minsk dnešního utkání nezúčastnil. (20:46:14)

Vítěze jsme tedy nakonec nalezli v prodloužení, když se dokázal prosadit Jurij Alexandrov po rychlé akci a dorážce vyražené rány. Hned v úvodu prodloužení jsme sledovali zajímavé příležitosti na obou stranách a tempem prodloužení překonalo nudnou třetí část hry. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

62:15 Jurij ALEXANDROV - 2:1

62:15
    Soči právě vstřelilo branku!
    Domácí se dostali do úniku, který nakonec zakončil za záda Scrivense JURIJ ALEXANDROV, jemuž se podařilo trefit vyražený kotouč po střele Ilji Krikunova. Asistence: Ilja Krikunov.

61:30
    Soči se drží v útočném pásmu, ale ani jedno ze zakončení za zády Scrivense nekončí.

60:50
    Na druhé straně byl v šanci opět Pavel Padakin, ale Ben Scrivens je na svém místě a jeho dorážku nedopouští.

60:15
    Alexandr Matěruchin mohl rozhodnout, ale jeho sólu po pravé straně scházelo přesnější zakončení.

60:01

Máme za sebou třetí část hry, v níž již žádná další branka nepadla, takže uvidíme pětiminutové prodloužení. Třetí třetina příliš zajímavých okamžiků nenabídla, i když domácí přeci jen mohli v závěru rozhodnout, ale to by Pavel Padakin musel najít volný prostor v brance, místo čehož trefil pouze připraveného Bena Scrivense. Oba gólmani podávají uspokojivý výkon, o čemž svědčí pouhá jedna obdržená branka na každé straně. Za malý okamžik započne prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:20
    V závěru třetiny probíhal souboj o kotouč u hrazení, který vyhráli domácí a dostali puk z vlastní obranné zóny.

58:22
    Kristian Chenkel nerozehrál nejlépe, leč domácí jeho nejistoty využít nedokázali.

57:35
    Do velké příležitosti se dostal Pavel Padakin, jenže samostatný únik nedokázal proměnit ve vedoucí branku svého družstva.

56:50
    Igor Levickij se vydal do útočného pásma, kde však vystřelit nedokázal, protože ho obránce dobře odstavil.

56:00
    Zatím to na žádnou další branku nevypadá, takže utkání pomalu směřuje do prodloužení, pokud se jeden z celků ještě neprobudí z letargie.

54:28
    Hosté bojovali v útočném pásmu o kotouč, ale nakonec o něj přišli a vpřed vyráží Soči.

53:20
    Střela Dinama Minsk pouze orazítkovala zadní mantinel, což neznamená žádné nebezpečí pro Barulinovu branku.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 15. O'Dell (Mamkin, Fantenberg), 63. Alexandrov (Krikunov) – 40. Pavlovič (Stas)

HK Soči: Barulin (Šikin) – Fantenberg, Alexandrov, S. Kuzněcov, Mamkin, Gorochov, Děrljuk – Padakin, Maxwell, O'Dell – Krikunov, Ignatuškin (C), Tolpeko – I. Zacharčuk, Točickij, Levickij – Dělnov, Jacenko, Morozov.
    HC Dinamo Minsk: Scrivens (M. Karnauchov) – Lisovec, Korobov, Gragnani, Ustiněnko, Chenkel, Šinkevič – S. Kosticyn, Ellison, Gavrus (C) – Pavlovič, Stas, Matěruchin – N. Komarov, Kulakov, An. Stěpanov – Karaban, Kitarov, Drozd – Znacharenko.

Rozhodčí: Baluška, Gebei – Gorděnko, Tomilov