Vítkovice – Plzeň 4:1 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 3:2 (po pr.) | Sparta – K. Vary 3:1 (kon.)
HC VERVA Litvínov
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Mountfield HK
Úterý 18.10.2016, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásné hokejové odpoledne! Již počtvrté v řadě se vám hlásím ze Zimního stadionu Ivana Hlinky. Litvínov sehraje dokonce pět utkání doma v řadě za sebou a dnes nás čeká to čtvrté z nich. Do cesty rozjeté žlutočerné mašině se postaví hradecký Mountfield. Otázkou však zůstavá, zda-li se hokejistům z východních Čech povede Vervu zastavit. Odpověď dostaneme poskočení tohoto utkání.

HC VERVA Litvínov: 3. místo, 24 bodů, 36:32
    Aktuální forma: V,V,V,V,V
    Litvínov se veze na vítězné vlně. Chemici neprohráli již šest utkání a vstoupí tabulkou vzhůru. Po výprasku v Brně (1:7), Litvínovští už porazili Vítkovice, Karlovy Vary, Plzeň, Spartu, Liberec a naposledy Pardubice. Famózní série zvedla hráčům sebevědomí, a tak si na ledě více dovolují a střílí branky jak na běžícím páse. Z domácí pětizápasové šňůry těží velmi cenné body, které se jim budou v pokračování ročníku jistě hodit.
    Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 11 zápasů, 93,87% úspěšnost zásáhů
    Hvězdy týmu: Jaroslav Janus, František Lukeš, Viktor Hübl

Mountfield HK: 7. místo, 19 bodů, 41:35
    Aktuální forma: V,P,V,V,V
    Hradec Králové se také nachází ve slušné formě. Po slabším startu do sezóny si připsali čtyři výhry z pěti zápasů a naposledy porazili silný Chomutov (3:2). Mountfield patří k týmům s velmi dobrou produktivitou. V Litvínově ale nečeká na borce z východních Čech lehká práce. Domácí jsou v laufu, navíc panuje na severu vždy bouřlivá atmosféra. Čeká nás velká bitva bez favorita, a tak šance pro Hradecké na body jsou 50 na 50.
    Brankářská jednička: Ondřej Kacetl – 7 zápasů, 90,75% úspěšnost zásahů
    Hvězdy týmu: Richard Jarůšek, Jaroslav Bednář, Jiří Šimánek

HC VERVA Litvínov: J. Hübl (Janus) – Kubát, Gula, Sörvik, T. Pavelka, Z. Sklenička, Kokeš, F. Pavlík – Lukeš, V. Hübl, Stříbrný – J. Černý, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček, Reichel, M. Hořava – Gerhát, Válek, Jurčík.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Newton, Pláněk, Gregorc, Štajnoch, Dietz, Pavlas – Šimánek, T. Knotek, Jarůšek – Köhler, Potulny, Bednář – Čáp, Dragoun, J. Veselý – Kopta, Nedvídek, Beránek.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Gerát, Hynek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:01
    Hradečtí vyhrávají první buly zápasu. Puku se však zmocnili domácí a poprvé vyslali na Rybára střelu.

01:06
    Verva nepouští soupeře do svého obranného pásma. Hradec ale drží puk a snaží se ohrozit Jaroslava Hübla.

01:49
    Proti pravidlům se nyní provinili hosté. Mountfield poslal puk přes všechny čáry.

02:19
    Litvínov neudrží kotouč delší časový úsek na holích. Východočeši dobře vykrývají prostory pro přihrávky.

02:55
    Teď se domácí dopustili zakázaného uvolnění. Hradec má možnost ohrožení branky domácích.

03:21
    Bedřich Köhler vyzkoušel pozornost Jara Hübla. Litvínovský gólman si pokus pohlídal.

04:17
    Domácí to zkoušejí založit od vlastní branky. U zadního mantinelu za Rybárem ale neuspěli a dopředu se znovu ženou Hradečtí.

05:10
    Ondřej Kopta svou střelu nasměroval pouze do boční sítě. Jaroslav Hübl skvěle vykryl volný prostor u tyče.

05:37
    Druhý icing Vervy v utkání. Hosté budou mít možnost se dostat do šanci před domácí bránou.

06:04
    Brankáři zatím nemají v zápase příliš práce. Po ofsajdu Hradce navíc úplně vychladnou. Následuje komerční přestávka.

07:05
    Nepřesnost trápí oba dnešní soupeře. Filip Pavlík přihrál pouze na hůl soupeře. Hradecký útočník ihned o puk přišel špatnou domluvou se spoluhráči.

07:34
    Ofsajd na straně domácích. Fanoušci by si jistě přáli záživnější hokej.

07:53
    Teprve druhý zákrok utkání pro Patrika Rybára. Litvínov lehce stupňuje aktivitu.

08:04
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Stanislav Dietz – 2 min., podražení).

08:12
    Verva rozjela první přesilovou hru. Jiří Gula tvrdou ranou provětral brankáře hostů.

08:49
    Po dobré pasáži v útoku se Verva musí vracet. Hradečtí dokázali vyhodit a osvobodit se.

09:34
    Litvínov se nemůže usadit v útočném pásmu. Hosté vyhazují puky ze třetiny. Navíc se domácí budou bránit po zakázaném uvolnění.

10:04
    Domácí v plném počtu. Verva svou početní výhodu nedokázala využít. Mountfield se v pohodě ubránil.

10:38
    Stanislav Dietz nahodil puk dopředu pro spoluhráče. Jaro Hübl puk zachytil. Domácí mohou otočit a zaútočit.

11:03
    Východočeši vyhazují na další icing. Hráčům se nechce bruslit a puky nechávají dojet až za brány soupeřů.

11:38
    Jiří Šimánek vypálil po přihrávce Richarda Jarůška. Hübl se ani nemusel snažit. Rána letěla nad bránu.

12:19
    Přihrávka rukou ukončuje snažení domácích vybojovat puk. Tempo hry stále stagnuje, navíc tu máme komerční přestávku.

12:59
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec Králové se ujímá vedení! Po nepřehledné situaci se odhodlal ke střele zápěstím od mantinelu JAROSLAV BEDNÁŘ a svého jmenovce Jaroslava, tedy Hübla, překonal. Brankář domácích přes hráče nemohl nic vidět. Stav utkání 0:1.
    Asistence: Zdeněk Čáp a Bedřich Köhler.
    12:59 Jaroslav BEDNÁŘ - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

13:51
    Litvínov se snaží odpovědět. Verva se tlačí směrem k brance soupeře. Hradec si v obraně ale ví rady.

14:39
    Martin Štajnoch si sjel pro střelu z hranice pásma. Jaroslav Hübl gól nepustil.

15:06
    Kotouč skončil na střídačce domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:43
    Jaroslav Bednář netrefil přihrávku před brankou. Na druhé straně si protiútok 2 na 1 pohlídal lapačkou Patrik Rybár.

16:04
    Ondřej Jurčík skvěle vypálil na bránu. Gólman Mountfieldu ale vytáhl ještě lepší zákrok.

16:04
    Patrik Rybár má nějaké problémy s vystrojí a řeší to s kustody na střídačce. Pokračování hry se zdrží.

16:44
    Hráči Vervy se nemohou dostat do zakončení. Královehradečtí si výborně vykrývají prostory.

17:31
    Pomalé nahození Jaroslava Bednáře nemělo šanci na úspěch. Gólman domácích rychle rozehrál spoluhráčům do akce.

18:21
    Jaroslav Hübl si připsal další zákrok. Kotouč schoval do lapačky a buly se bude odehrávat před jeho brankou.

18:53
    První lajna zatopila litvínovskému brankáři. Nadvakrát musel Hübl zneškodňnovat šanci hostů.

19:40
    Litvínov marně hledá cestu do útočné třetiny. Mountfield brání na jedničku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Utkání se rozjíždělo pozvolna. Hráči jakoby už od začátku nemohli. Domácím nepomohla ani přesilovka. Do vedení šli totiž Hradečtí zásluhou Jaroslava Bednáře. Diváci si pohledného hokeje příliš neužili. Doufejme v zlepšený výkon ve druhé třetině.

Další třetina začne přibližně v 18:22.

20:01

20:12
    Začala nám druhá třetina. Poté, co se puku ujali domácí, ho poslali na zakázané uvolnění.

20:28
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., držení protihráče).

20:43
    Speciální formace pro oslabení domácích vyhazuje kotouč co nejdál od Hübla.

21:15
    Kapitán Trávníček si nepohlídal přejetí přes útočnou modrou. Píská se ofsajd.

21:27
    Nyní jsme svědky zakázaného uvolnění v podání hostů. Druhé dějství se opět rozjíždí pozvolna.

21:54
    Střela Richarda Jarůška skončila na bránícím hráči. Litvínov zatím v pohodě odolává početní převaze.

22:28
    Jaroslav Bednář se dostal do zajímavé pozice bezprostředně před bránou soupeře. Hradecký útočník. Verva už bude hrát v pěti.

23:24
    Jan Veselý se dostal do zakončení. Jaroslav Hübl v brance připraven.

23:45
    Puk letěl po teči Ondřeje Jurčíka pouze na střídačku Vervy. Buly ve střední třetině.

24:30
    Domácí se hodně snaží vypracovat si šanci na vstřelení gólu. Mountfield ale skvěle brání všechny pokusy.

24:54
    Když selže obrana, v pohotovosti je Patrik Rybár. Jako teď při pokusu Tomáše Pavelky.

25:32
    Na druhé straně vytáhl svou lapačku Jaroslav Hübl. Hra se trochu zrychlila. Domácí fandové ale chtějí vidět góly v hradecké síti.

26:06
    Zakázané uvolnění Hradce. Verva má příležitost ohrozit svatyni hostů.

26:15
    Slušná střela Jiřího Guly, který poslal puk přes změť těl až na Rybára. Gólman Mountfieldu ale vytáhl zákrok ramenem. Následuje komerční přestávka.

26:45
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., podražení).

26:45
    Richard Jarůšek drze pronikal do útočného pásma. Karel Kubát soupeře takticky fauloval.

27:10
    Robin Hanzl v oslabení ujel a z pravého kruhu zkusil prověřit brankáře. Rybár vyrazil kotouč do ochranné sítě.

27:34
    Zbyněk Sklenička si z hluboka oddychl, když jím tečovaný puk trefil pouze tyčku vlastní branky.

28:14
    Viktor Hübl může litovat zahozené šance v oslabení! Brankář Rybár si nepočínal s přehledem, namazal litvínovskému útočníkovi. Asistent kapitána poslal puk pouze do Rybárových zad.

28:46
    Domácí v plném počtu. Verva měla více šancí v oslabení než při hře 5 na 5.

29:13
    Hübl předvedl zákrok pravým betonem proti střele Jacka Newtona. Hradec se usadil v útočné třetině.

30:00
    Hradečtí se zbavují puku a odjíždí střídat. Jednomu z hráčů Hradce vypadlo plexi z helmy. Hra se přerušuje.

30:22
    Jiří Gula vyčkával se střelou. Prvním pokusem trefil Bedřicha Köhlera, druhým pak výstroj Patrika Rybára.

30:54
    Chaotický přechod hostů do útoku pramení v odpískaný ofsajd.

31:09
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Miloslav Hořava – 2 min., hákování).

31:30
    A máme tu zvýšení na 2:0. O bleskově proměněnou přesilovku se zasloužil Richard Jarůšek, který našel na druhé straně najíždějícího STANISLAVA DIETZE. Obránce Hradce vyslal nechytatelnou bombu pod víko. Jaroslav Hübl byl bez šance na zásah.
    Asistence: Richard Jarůšek a Jake Newton.
    31:30 Stanislav DIETZ - 0:2

32:29
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Blaž Gregorc – 2 min., hákování).

32:29
    Po komerční přestávce budou mít k dispozici šanci na snížení stavu domácí. Pokud chtějí body, měli by co nejdříve podobné nabídky využít.

33:24
    Hráči Vervy se všemi možnými prostředky snažili procpat puk do branky. Patrik Rybár ne a ne pustil jediný gól.

34:17
    Střela Daniela Sörvika nenašla branku soupeře. Hosté hrají již v plném počtu.

35:19
    Hradec vyhodil přes všechny čáry. Litvínov se bez práce dostane do útočného pásma. Rybár se bude muset soustředit.

35:33
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov snižuje na 1:2! ONDŘEJ JURČÍK si vzal puk, najel si do palebné pozice a nekompromisně střelou s nápřahem rozvlnil síť. To je oživení pro domácí tým.
    35:33 Ondřej JURČÍK - 1:2

36:05
    Hanzlova formace motá soupeře v pásmu. Aktivní domácí touží po vyrovnání.

36:58
    Hradečtí se teď pouze osvobozují dalekým vyhozením. Tlak soupeře po gólu narostl. Mountfield se bude soustředit, aby dohrál třetinu ve vedení.

37:57
    Evidentně agilní Ondřej Jurčík skvěle pronikl celým útočným pásmem a bekhendovou střelou hodně zatopil Rybárovi.

39:00
    Verva k ničemu svého soka nepustí. Další nebezpečnou situaci vytvořil František Lukeš. Brankář Hradce si poradil.

39:44
    Jiří Gula tvrdou ranou neohrozil Rybára. Střela po teči šla těsně mimo.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Nastolený trend z první třetiny pokračoval i v té druhé. Domácí navíc prohrávali už o dvě branky bleskově proměněnou přesilovkou Stanislavem Dietzem. V 36. minutě se ale prosadil litvínovský Ondřej Jurčík a Verva chytla tempo a rytmus. Ve zbytku druhé části Hradec přehrávala a vytvořila si další nadějné. Těšme se na drama třetího dějství.

Další třetina začne přibližně v 19:16.

40:01

40:06
    Úvodní buly vyhráli borci v žlutočerném. Litvínov započal stíhací jízdu za body.

40:46
    Tomáš Pavelka se z pozice obránce dostal až do slibné šance před brankou. Patrik Rybár odrazil kotouč výstrojí.

42:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Vhazování následuje ve střední třetině.

42:45
    Dnešní utkání sleduje 4235 diváků.

43:14
    František Lukeš vyprášil dres Rybára. Verva se dostala do útočné třetiny a bude tam chtít ohrozit hosty.

44:01
    Jiří Šimánek udělal nadbytečnou kličku na modré, čímž vystavil spoluhráče do ofsajdové pozice.

44:27
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Ryan Potulny – 2 min., držení protihráče).

44:30
    Šance pro domácí na srovnání stavu utkání. Zatím se však Verva nemůže usadit v útoku.

45:19
    Další marné pokusy o tlak. Hradec dobře brání. Navíc se domácí provinili zakázaným uvolněním.

45:58
    Katastrofální přesilovka od Litvínova. Patrik Rybár může v bráně odpočívat. Domácí borci jsou v útoku bezzubý.

46:27
    Hosté v plném počtu. Velmi nepovedená přesilová hra Litvínova.

47:01
    Sražený pokus Martina Kokeše skončil až v sektoru stání mezi diváky. Následuje komerční přestávka.

47:49
    Hráči Vervy drží kotouč na holích. Přichází však malý počet střel na hostujícího gólmana.

48:30
    Jakmile Litvínov o puk přijde, dokáže se na něj hned vrátit. Co je to domácím ale platné, když nevystřelí na bránu.

49:33
    Hradec Králové skvěle brání. Domácí nedostávají ani kousek prostoru.

50:38
    Tlak Litvínova pokračuje. Patrik Rybár musí být neustále ve střehu. Hosté si zahrávají s vedením.

51:25
    Vyhození Mountfieldu míří opět pouze na hokejky soupeře. Verva ale musí kombinovat pouze po stranách. Střed kluziště je perfektně uzavřen hráči Hradce.

52:31
    Špatná přihrávka kapitána Trávníčka. Následuje ofsajd a komerční přestávka.

53:20
    Hradec na chvíli převzal iniciativu v utkání. Teď už tu jsou s útokem opět domácí.

53:54
    Ofsajd Vervy posouvá hru do středního pásma. Litvínov jede od znova.

54:13
    Pěkná střela Robina Hanzla skončila v připravené lapačce Patrika Rybára.

54:28
    Východočeši si pomohli pouze icingem. Verva pokračuje v útočném pásmu.

54:51
    Ondřej Jurčík v další šanci! Litvínovský forvard se probojoval z levé strany před branku a nastřelil tyčku.

55:30
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Richard Jarůšek – 2 min., podražení).

55:30
    Litvínov dostává naději na vyrovnání. Domácí si zahrají velmi důležitou početní výhodu.

56:05
    Ale zatím je to spíše trápení. Hradec v klidu ustává výpady litvínovských borců.

56:21
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Postavení útočícího hráče v brankovišti.

56:44
    Karlu Kubátovi střela vůbec nesedla. Z dalšího pokusu pálil František Lukeš bekhendem vysoko nad.

57:34
    A je vyrovnáno! Po přihrávce od Daniela Sörvika se od modré čáry napřáhl ke střele TOMÁŠ PAVELKA! Jeho střela mířila náramně do pravého vinglu. Toto uktání nabídne ještě drama. Asistence: Daniel Sörvik.
    57:34 Tomáš PAVELKA - 2:2

58:31
    Litvínov dokázal vyrovnat. Utkání vysokým tempem spěje do prodloužení.

59:10
    Do palebné pozice si vybruslil Lukáš Válek. Patrik Rybár ale vedení domácích nechce připustit.

59:39
    Posledních pár vteřin do konce základní hrací doby. Kotouč putoval mimo hrazení.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Litvínov se nakonec v závěrečné třetině dočkal vyrovnání zásluhou obránce Tomáše Pavelky. Nutno dodat, že za pasivní obrannou hru si to Hradec zasloužil. Rozhodne tento zápas prodloužení 3 na 3 či budeme svědky samostatných nájezdů?

60:01

60:05
    Hradec se ujímá kotouče a míří vstříc Jaroslavu Hüblovi.

60:23
    Konec zápasu! Do úniku vyjel Viktor Hübl podporován FRANTIŠKEM LUKEŠEM.Osvědčená litvínovská kombinace zafungovala a domácí se tak mohou radovat ze dvou bodů. Asistence: Viktor Hübl.
    60:23 František LUKEŠ - 3:2

Dnešní utkání v první polovině nepřineslo příliš pohledného hokeje. Hosté se soustředili především na pevnou obranu a domácím to nelepilo na hokejkách. Když se ale rozehrál především Ondřej Jurčík, strhnul spoluhráče a ti nakonec skóre utkání zcela otočili. Litvínov protahuje vítěznou sérii na 7 utkání.
    Hvězdy utkání: Ondřej Jurčík – Stanislav Dietz (19:55:47)

Lukáš Holán

Branky a nahrávky: 36. Jurčík, 58. T. Pavelka (Sörvik), 61. Lukeš (V. Hübl) – 13. Bednář (Čáp, Köhler), 32. Dietz (Jarůšek, Newton)

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Gerát, Hynek