Chabarovsk – Magnitogorsk 1:5 (kon.) | Vladivostok – Ufa 2:3 (1:2 po s.n.) | Kunlun – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Jokerit – Spartak Moskva 3:2 (kon.) | Riga – Soči 2:3 (0:1 po s.n.) | Minsk – N.Novgorod 3:2 (2:0 po s.n.)
HC Slovan – Toljatti 3:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Dinamo Riga
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
HK Soči
Pátek 21.10.2016, 18:30 • Arena Riga • KHL

Je konec. Dinamo dnes prakticky ztratilo dva body. Po čas celého zápasu byli domácí lepší, avšak minutu před koncem základní hrací doby domácí špatně střídali a poskytli hostům přesilovou hru. Tu v power play využil Mamkin a poslal utkání do prodloužení. V tom jsme branku neviděli a tak museli o vítězi rozhodnout nájezdy. V nich se trefil pouze Morozov, který tak druhý, bonusový bod získal pro své Soči. S konstatováním, že Dinamo Riga na svém ledě prohrálo 2:3 po samostatných nájezdech, se s Vámi loučím. (21:05:23)

Jegor MOROZOV - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Soči.
    Autorem vítězné branky je JEGOR MOROZOV.

3. série
    0:1
    Saulietis zkusil blafák do bekhendu, avšak jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

2. série
    0:1
    Jegor Morozov udělal nádhernou kličku do forhendu, Sedláčka poslal na druhou stranu a zakončil do odkryté klece!

2. série
    0:0
    Jelisejevs se sám dostal do těžkého úhlu, odkud nepřekonal Barulina.

1. série
    0:0
    Ani na druhé straně se neprosadil Levickij. Ten nenašel mezeru mezi betony Sedláčka.

1. série
    0:0
    Shugg zkusil vypálit k levé tyči, ale jeho úmysl Barulin vystihl a betonem kotouč vykopl.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení nám o vítězi dnešního duelu nerozhodlo. Ten tedy vzejde ze samostatných nájezdů, které začnou za několik okamžiků.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:28
    Hokejisté Rigy se dostali do pásma, kde svého soupeře drželi pod tlakem, ale Barulin si zatím dokázal poradit bez větších potíží.

62:13
    Saulietis se dostal do útočné třetiny, ale tam nikoho v červeném nenašel a o kotouč přišel.

61:20
    Ignatuškin hledal před brankou Krikunova, který lehce nahodil na brankovišti na Sedláčka, který si však poradil a kotouč schoval ve své výstroji.

60:50
    Domácí jsou v útočném pásmu, ovšem u kotouče jsou hosté, kteří se s kotoučem nikam neženou.

60:01

Po šedesáti minutách jsme vítěze dnešního utkání nepoznali. Ve třetí třetině jsme se žádné větší akce nedočkali. Hosté dostali při závěrečné power play možnost přesilové hry a to ihned využil Mamkin střelou od modré. V dnešním utkání tak uvidíme prodloužení, popřípadě nájezdy.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 14. Saulietis (Skvorcovs, Bičevskis), 35. Sestito (Meija) – 3. Morozov (Fantenberg), 60. Mamkin, rozh. náj. Morozov