Liberec – Vítkovice 1:0 (kon.) | Kuopio – Fribourg 1:1 (kon.) | SaiPa – Växjö 3:2 (kon.)
Eisbären – Frölunda 1:6 (kon.) | Sparta – HV71 2:4 (kon.) | Lugano – Zürich 3:2 (kon.)
Bern – JYP 3:2 (kon.) | Linköping – IFK Helsinky 1:1 (kon.)
HC Lugano
3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
ZSC Lions
Úterý 01.11.2016, 19:45Hokejová Liga mistrů • 1/16 finále

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (22:04:48)

Dnešní utkání je za námi. Hosté sice do dnešního zápasu vstoupili dobře, když po první třetině vedli 1:2. Domácí však ve druhé třetině předvedli svou sílu a podařilo se jim otočit stav utkání na 3:2. Ve třetí třetině už nepadl žádný gól a domácí si tak do odvety odvážejí přijatelný výsledek 3:2. Za domácí se dnes postupně trefili Hofmann, Chiesa a Klasen. Za hosty se dnes prosadil Rundblad a Wick.

59:20
    Vyloučení v týmu HC Lugano (Maxim Lapierre – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu ZSC Lions (David Rundblad – 2 min., hrubost).

59:17
    Lapierre se dostal ve vlastním oslabení do samostatného úniku, ale na Fluelera nevyzrál.

58:55
    Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

58:35
    Vyloučení v týmu HC Lugano (Damien Brunner – 2 min., hákování).

58:00
    Poslední dvě minutky třetí třetiny.

57:45
    Shannon se dostal ke střele z pravého kruhu, ale branku minul.

56:28
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

55:22
    Schäppi tečoval před Merzlikinšem střelu od modré čáry, kterou vyslal jeden z jeho spoluhráčů pouze do míst, kde se nacházal připravený Merzlikinš.

55:05
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Fluelerem.

54:06
    Trachsler se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho povedený pokus směřující pod horní tyčku skončil pouze na horní tyči, od které se odrazil mimo tři tyče.

53:47
    Hosté si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a o kotouč tak přišli.

53:09
    Hosté momentálně posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou, ale Merzlikinš zatím úspěšně odolává.

52:50
    Střelu jednoho z hostujících hráčů od modré čáry dokázal Merzlikinš v pohodě chytit.

52:22
    Komerční přestávka.

51:23
    Marti se dostal s kotoučem podél levého mantinelu až ke střele z levého kruhu. Jeho následný střelecký pokus však skončil zhruba půl metru vedle pravé tyče.

50:23

Martin Penker

Branky a nahrávky: 20. Hofmann (Bürgler, Brunner), 25. Chiesa (Wilson), 29. Klasen (Zackrisson) – 13. Rundblad, 14. Wick

HC Lugano: Merzlikinš (Manzato) – Chiesa, Wilson, Sondell, Hirschi, Ulmer, Vauclair, Sartori – Bürgler, Klasen, Martensson – Brunner, Morini, Hofmann – Lapierre, Zackrisson, Bertaggia – Walker, Romanenghi, Gardner – Reuille
    ZSC Lions: Flueler (Schlegel) – Siegenthaler, Blindenbacher, Rundblad, Geering, Marti, Seger, Guerra, P. Baltisberger – Herzog, Wick, Sjögren – Keninš, Shannon, Nilsson – Bachofner, Trachsler, Ch. Baltisberger – Miranda, Bärtschi, Schäppi

Rozhodčí: Harnebring, Öhlund (oba SWE) – Cstelli, Obwegeser (oba SUI)

Diváci: 5 439
    Středa 09.11.2016
    Zürich - Lugano 4:2

Branky a nahrávky: 15. Schappi (Trachsler), 16. Blidnenbacher (Sjogren), 30. Thoresen (Shannon, Blindenbacher), 62. Wick (Blindenbacher) – 6. Reuille (Gardner), 37. Klasen (Martensson.)