Buffalo – Calgary 4:2 (kon.) | Columbus – Colorado 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – NY Rangers 2:5 (kon.)
Nashville – Tampa 3:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 3:2 (po pr.) | Edmonton – Chicago 5:0 (kon.)
San Jose – New Jersey 4:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
New York Rangers
Úterý 22.11.2016, 01:10 • PPG Paints Arena, Pittsburgh (kapacita 18387 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (03:46:22)
    J. T. Miller v kabině obdržel klobouk, který se v Rangers uděluje nejlepšímu hráči zápasu.

Největší čas na ledě: Kris Letang 26:13 – Ryan McDonagh 22:54

Branky a nahrávky: 2. Guentzel (Kessel, Daley), 14. Guentzel (Malkin, Kessel) – 25. Rick Nash, 35. Grabner (McDonagh), 40. J. T. Miller (K. Hayes), 53. K. Hayes (McDonagh), 59. Stepan (Rick Nash, Grabner). Diváci: 18632. Rozhodčí: Kowal, Watson – Gibbs, Murphy.

Velmi zajímavé utkání přineslo dnešní měření sil dvou těžkých vah Východní konference. Pittsburgh absolutně dominoval v první třetině, což se odrazilo také na skóre. Jake Guentzel se trefil hned při svém prvním střídání v NHL, poté přidal navíc ještě jednu branku.

Rangers se ale dokázali ve druhém dějství vzchopit. Nejdříve v 25. minutě snížil Rick Nash. O deset minut později se o vyrovnání postaral svým 12. gólem v sezoně Michael Grabner. A v poslední minutě druhé třetiny skóroval při vlastním oslabení ještě J. T. Miller.

Obrat ve skóre se ve třetí části hry podepsal na psychice domácích hráčů, kteří se už nedokázali dotáhnout. Klíčový moment přišel v 53. minutě, kdy Kevin Hayes zvýšil náskok Jezdců. Gól do prázdné branky pak v závěru přidal ještě Derek Stepan.

Rangers tak dokázali otočit zápas na ledě Pittsburghu, vyhráli 5:2 a navýšili tak náskok na svého soka z Metropolitní divize.

59:34
    Carl Hagelin ještě vybojoval puk v útočném pásmu, jeho přihrávka ovšem nebyla přesná.

59:10
    Utkání už se pouze z povinnosti dohrává, řada diváků už zamířila domů.
    58:37 Derek STEPAN - 2:5

58:37
    Rangers právě vstřelili branku!
    Nyní je už rozhodnuto, Rangers se štěstím trefují prázdnou branku! Domácí přišli o kotouč v útočném pásmu a DEREK STEPAN jej chtěl bekhendem jen odhodit pryč. Puk se ovšem postavil na hranu a zamířil přesně do odkryté branky! Asistence: Rick Nash a Michael Grabner.

58:27
    Zakázané uvolnění Rangers. Hosté se snaží co nejvíce kouskovat hru, což se jim zatím daří.

58:08
    Domácí trenér Mike Sullivan si bere oddechový čas, aby vysvětlil svým hráčům, co by si od závěrečných momentů představoval.

58:01
    Rangers se podařilo vymanit z tlaku domácích a vyhodit kotouč tak šikovně, že se ani nepíská icing.

57:37
    Letangovo nahození skončilo mimo branku, následnou Crosbyho přihrávku před branku si nikdo nenašel.

57:00
    Marc-Andre Fleury míří z branky na střídačku, Penguins to zkouší už tři minuty před koncem v šesti hráčích v poli!

56:24
    Justin Schultz vyslal slušnou střelu, kterou ještě skryl přes obránce, Raanta i tak vytasil zákrok lapačkou.