Buffalo – Calgary 4:2 (kon.) | Columbus – Colorado 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – NY Rangers 2:5 (kon.)
Nashville – Tampa 3:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 3:2 (po pr.) | Edmonton – Chicago 5:0 (kon.)

Československá stopa v utkání

Radek Faksa (DAL) (0 + 1, 1 střela na branku, čas na ledě 12:34)

Střely na branku v zápase

Dallas Stars: 32

Minnesota Wild: 29

Sledovali jsme napínavou a vyrovnanou bitvu, kterou pro sebe nakonec v prodloužení urvali hokejisté Dallas Stars. Domácí klidně mohli brát vítězství v základní hrací době, jenže dvakrát ztratili těsné vedení, a to navíc pokaždé docela rychle. Minnesota může být spokojena alespoň s bodem, ale ani hosté neměli daleko k většímu zisku. Sympatický výkon předvedl mladý obránce z Finska Julius Honka, který dostal příležitost v obranné formaci číslo jedna a hned si připsal kanadský bod. Pro Dallas je však pochopitelně nejdůležitější vítězství. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké úterý.

61:23 Jamie BENN - 3:2

61:23
    Dallas právě vstřelil branku!
    Samostatné nájezdy dnes neuvidíme, rozhodující branka totiž padla v nastavené pětiminutovce a dávají ji Dallas Stars. Nejdříve před zařízením soupeře kroužili hokejisté Minnesoty, jenže ti až příliš dlouho čekali se střelou. Pak přišla protiakce na druhou stranu a rozhodující verdikt učinil parádním zakončením z levého kruhu JAMIE BENN, jenž poslal kotouč nekompromisně do sítě a ukončil střetnutí celků z Centrální divize. Asistence: Tyler Seguin, Jordie Benn.

60:40
    První možnost v prodloužení také pro hosty, za Minnesotu zkoušel rozhodnout Staal, ale ani on netrefil přesně prostor mezi třemi tyčemi.

60:29
    Sharp se řítil do šance, ale na levém kruhu přišel o kotouč a už nestihl vystřelit.

60:08
    Puk získali jako první Dallas Stars, zatím zavážejí kotouč pouze za svou klec.

60:01

Střely na branku po třech třetinách

Dallas Stars 31

Tři třetiny na určení vítěze nestačily, takže budeme sledovat prodloužení, případně také samostatné nájezdy. Nutno podotknout, že oba celky si bod ze zápasu zaslouží, sledujeme dnes vyrovnané klání. Uvidíme, kdo si vezme bodík navíc.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:56
    Antti Niemi ještě musel zastavit puk na brankovišti, protože se hned dva hráči Wild snažili na poslední chvíli dorážet. Takže ještě jedno vhazování před sirénou.

59:26
    Jordie Benn zakládal akci přes střední pásmo na svého bratra Jamieho, ale zastavuje je postavení mimo hru. Do konce třetí třetiny zbývají už jen vteřiny, pravděpodobně uvidíme prodloužení.

59:05
    Ve stejném čase si vybírají oddechový čas trenéři Minnesoty, v téti situaci naprosto pochopitelný tah.

59:05
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, Hvězdy tedy ještě mají možnost udělat něco s výsledkem, pokud by se jim podařila následná situace v útočném pásmu.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 28. Oleksiak (Eaves, Spezza), 42. B. Ritchie (Honka, Faksa), 62. Jamie Benn (Seguin, Jordie Benn) – 38. Niederreiter (Mikael Granlund, M. Koivu), 45. Haula (Niederreiter, Pominville)

Dallas Stars: Niemi – Hamhuis, Honka, Jordie Benn, Lindell, Oleksiak, Nemeth – Jamie Benn, Eakin, Seguin – Sharp, Spezza, Eaves – Roussel, Faksa, B. Ritchie – Korpikoski, D. Shore, Cracknell.
    Minnesota Wild: Kuemper – Suter, Spurgeon, Brodin, Folin, Reilly, Dumba – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Parise, M. Koivu, Mikael Granlund – Zucker, Haula, Pominville – Z. Mitchell, Graovac, Stewart.

Rozhodčí: Rank, Hebert – Driscoll, Miller

Diváci: 18 532