Jaroslavl – Jekatěrinburg 5:3 (kon.) | Minsk – Ufa 2:3 (0:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – Chanty-Mansijsk 6:0 (kon.)
Viťaz – Barys 4:2 (kon.) | Riga – Magnitogorsk 4:3 (1:0 po s.n.) | HC Slovan – Novokuzněck 4:5 (0:1 po s.n.)
Dynamo Moskva
6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pátek 02.12.2016, 17:30 • VTB Ice Palace • KHL

To je z mé strany pro tentokrát vše, brzy zase na počtenou! (19:55:55)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Je dobojováno! Ačkoliv bylo po dvou třetinách o vítězi prakticky rozhodnuto, v závěrečné dvacetiminutovce si hokejisté Dinama otevřeli střelnici a dalšími třemi trefami Jugru naprosto rozcupovali. Výsledek 6:0 je všeříkající, trápící se Chanty-Mansijsk byl dnes zcela bez šance.

58:44
    V samotném závěru utkání už se na ledě nic převratného neděje, s nejvyšší pravděpodobností se Jugře nepodaří vsítit ani čestný gól.

57:52
    Lotyšský reprezentant Karsums už je na ledě, Dinamo hraje v plném počtu a čtyři tisíce diváků na tribunách už předem slaví zisk dalších tří bodů.

56:51
    Zbývající čas se rychle krátí, hostům už mnoho minut na vstřelení čestného gólu nezbývá a Alexandr Jerjomenko je každou minutou blíže a blíže vychytané nule.

55:52
    Hosté budou mít možnost alespoň kosmeticky upravit hrozivé skóre, dvě minuty za hákování vyfasoval Martinš Karsums (DMS).

53:14
    Zatímco domácím se daří vše, na co sáhnou, Jugra si vybírá další smolný den. A že takových v poslední době bylo... Horší než Chanty-Mansijsk už je ve Východní konferenci pouze Novokuzněck.
    52:15 Arťom FJODOROV - 6:0

52:15
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Demolice nebohé Jugry pokračuje, domácí přidávají další přesilovkovou trefu – jmenovitě se o to postaral ARŤOM FJODOROV! Asistence: Alexej Cvetkov.

51:07
    Chanty-Mansijsk se bude znovu muset bránit, Roman Ljudučin (JUG) totiž dostal dvouminutový trest za hákování.

49:51
    Do třetí sirény už zbývá odehrát jen něco málo přes deset minut a podle dění na ledě je jasné, že oba týmy už v podstatě jen čekají na závěrečný hvizd.

48:40
    Ansel Galimov to zkusil z vrcholu kruhů, Alexandr Šaryčenkov měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

46:43
    Po dlouhé době je hra přerušena a následovat bude komerční přestávka.

45:51
    Po pátém gólu Dinama se hra výrazně uklidnila, Moskvané už se pochopitelně nikam neženou a hosté už svou snahu očividně zabalili.

44:43
    Za celý dosavadní průběh zápasu si Alexandr Jerjomenko připsal pouhých 13 zákroků, Jugra je směrem do útoku téměř neškodná.
    43:57 Daniil TARASOV - 5:0

43:57
    Tohle už je pro Chanty-Mansijsk hodně kruté, Šaryčenkov zanedlouho inkasoval popáté, o což se postaral přesnou střelou DANIIL TARASOV! Asistence: Martinš Karsums, Alexej Těreščenko.
    42:26 Juuso HIETANEN - 4:0

42:26
    Domácí se radovali oprávněně, o ofsajd se nejednalo a branka platí! Tři ze čtyř gólů Dinama dnes vsítili obránci, nyní se o to postaral JUUSO HIETANEN! Asistence: Ilja Nikulin, Arťom Podšendjalov.

42:26
    Střela Juusa Hietanena skončila v síti, hostující lodivod si ale vybírá trenérskou výzvu!

41:58
    Až nyní je hra přerušena a Alexandr Akmaldinov (JUG) vyfasoval dvě minuty za podražení.

41:15
    Alexandr Jerjomenko upaluje na střídačku, Dinamo má ponechanou výhodu a zahraje si další přesilovou hru.

40:01

V 19:15 bude vhozeno úvodní buly třetí třetiny, tak si to nenechte ujít!

V prostřední dvacetiminutovce se hokejisté moskevského Dinama výrazně přiblížili tříbodovému zisku nad trápící se Jugrou. Chanty-Mansijsk je očividně pod pořádně těžkou dekou, za čtyřicet minut hry vyslal na domácí branku pouhých jedenáct pokusů. Náskok Dinama ve druhé třetině postupně zvýšili Karsums a Robinson a zdá se, že třetí třetina už bude jen formalitou.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:15
    V probíhající poslední minutě druhé třetiny už se na ledě nic zajímavého neděje, domácí nyní kombinují ve středním pásmu.

38:32
    Ve zbytku klasické přesilové hry už se domácí prosadit nedokázali, Jugra už hraje v plném počtu.
    36:47 Mat ROBINSON - 3:0

36:47
    Troufám si říct, že je rozhodnuto. Ofenzivně laděný zadák MAT ROBINSON ještě ve dvojnásobné přesilové hře vsítil přesnou ranou z vrcholu pravého kruhu svůj druhý gól v utkání a Jugra to už bude mít hodně těžké! Asistence: Arťom Fjodorov, Alexej Cvetkov.

36:32
    K tomu došlo až nyní, Jevgenij Kulik (JUG) se nechal vyloučit na dvě minuty za krosček.

36:04
    No a pozor. Alexandr Jerjomenko upaluje na střídačku, což znamená, že Dinamo si po přerušení hry zahraje dvojnásobnou přesilovku!

35:17
    Grigorij Želdakov (JUG) se už podruhé v relativně krátkém časovém sledu podívá na lavici hříšníků, tentokrát za podražení.

35:06
    Dnešní utkání sleduje 4059 diváků.

34:19
    Zkušený zadák Juuso Hietanen to zkusil od modré, jeho pokus ale zaduněl jen o zadní hrazení.

33:35
    Hra je opět přerušena a na moskevský led se společně vrátíme po v pořadí již čtvrté komerční přestávce.

32:56
    Ani v této přesilovce hosté nevymysleli vůbec nic, slaboučká produktivita dnes výrazně sráží akcie Jugry.

31:38
    Domácí odpalují puk přes všechny čáry, to už je téměř polovina Rylovova trestu minulostí.

30:54
    Dinamo ale vzápětí půjde do čtyř, Jakov Rylov (DMS) půjde pykat na dvě minuty za podražení.
    30:28 Martinš KARSUMS - 2:0

30:28
    Moskvané přesilovou hru využívají zvyšují svůj náskok! Lotyšský reprezentant MARTINŠ KARSUMS protečoval Tarasovovu přihrávku za Šaryčenkova záda a VTB Ice Palace dnes podruhé explodoval radostí. Asistence: Daniil Tarasov, Alexej Těreščenko.

30:13
    Hokejisté Dinama dál neohroženě kombinují v útočném pásmu, k dalším střelám se ovšem zatím nedostávají.

29:48
    Domácí teď měli skvělou příležitost na zvýšení svého těsného náskoku, Alexandr Šaryčenkov ale nakonec odolal!

29:03
    Oleg Pogorišnyj (JUG) půjde pykat na dvě minuty za hákování, Dinamo si tak zahraje přesilovou hru.

28:04
    Hra je po dlouhé době přerušena, hlasatel ve VTB Ice Palace poté ohlásil komerční přestávku.

27:11
    Tato přesilová hra se Jugře vůbec nepovedla, Višněvskij už je zpět na ledě a Dinamo už zakládá protiakci.

25:59
    Hostující kapitán Panov to zkusil z levé strany, jeho pokus ale nebyl přesný a domácí se poté osvobodili.

25:11
    Dmitrij Višněvskij (DMS) půjde pykat na dvě minuty za podražení, Chanty-Mansijsk si tak zahraje přesilovku!

22:38
    Ve druhé třetině se zatím na ledě nic zajímavého neděje, Jugra se navzdory nepříznivému výsledku i nadále hlavně brání.

20:43
    Jugra hraje v plném počtu, Grigorij Želdakov už je zpět na ledové ploše.

20:01

Co nabídne druhá třetina? To začneme zjišťovat v 18:24.

První třetina mnoho zajímavých momentů nenabídla. O něco spokojenější mohou být domácí, kteří se zničehonic ujali v polovině úvodní periody vedení zásluhou trefy zadáka Mata Robinsona. Na hostech je znát, že jim to v poslední době vůbec nelepí, Jerjomenko byl zatím téměř bez práce.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:49
    Na ledě se ještě strhla menší strkanice, vše se ale obešlo bez nutnosti vylučování.

19:27
    Nikulinovo nahození od modré si Alexandr Šaryčenkov pohlídal, do první sirény už zbývá jen půlminutka.

18:43
    Grigorij Želdakov (JUG) půjde pykat za držení, Moskevští tak budou mít možnost dohrát první třetinu v početní výhodě.

17:18
    První třetina už se nezadržitelně blíží ke svému konci a v posledních minutách se na ledě prakticky nic zajímavého neděje.

15:16
    Hra je opět přerušena, následovat bude krátká komerční přestávka, po níž nás již čeká závěr první třetiny.

14:18
    Hosté se začínají osmělovat. Pavel Medveděv si proklestil cestu do útočného pásma a poté vystřelil, Jerjomenko si ale zkušeně poradil.

13:12
    Alexandr Ugolnikov nahodil kotouč na Jerjomenka, který pro jistotu přerušil hru, po dlouhé době se tak bude vhazovat v útočném pásmu Jugry.

12:20
    Hietanen už je zpět na ledě, v této přesilovce hokejisté Chanty-Mansijsku nevymysleli vůbec nic.

11:14
    Hosté ale v této početní výhodě zatím nevymysleli vůbec nic, dokonce to vypadá, že se hraje v plném počtu na obou stranách.

10:20
    Jugra bude mít příležitost odpovědět, Juuso Hietanen (DMS) totiž půjde pykat za držení protihráče.
    09:20 Mat ROBINSON - 1:0

09:20
    Domácí se ujímají vedení a postaral se o to zkušený kanadský obránce MAT ROBINSON, který po Cvetkovově pasu z mezikruží propálil bezmocného Šaryčenkova! Asistence: Alexej Cvetkov, Arťom Fjodorov.

09:13
    Chanty-Mansijští nyní mají spoustu času na rozehrávku, z útočné akce Dinama nakonec nic zajímavého nepramenilo.

08:35
    Alexej Těreščenko byl sám proti přesile hráčů Chanty-Mansijsku, ale nevzdal se a nakonec se mu podařilo prokousat se až do útočného pásma.

07:56
    Ankudinov vybojoval buly v útočném pásmu, vhazovat se tak bude před Alexandrem Jerjomenkem.

07:10
    Hra je po dlouhé době přerušena a do VTB Ice Palace se vrátíme po komerční přestávce.

06:29
    Moskevští už hrají v plném počtu, v tomto oslabení se domácí ubránili bez sebemenších problémů.

05:13
    K první střele Jugry v dosavadním průběhu utkání se odhodlal Grigorij Želdakov, jenž ale mířil mimo.

04:29
    Kutějkin (DMS) si půjde odpykat dvouminutový trest za nedovolené bránění.

03:18
    Dinamo začíná přebírat iniciativu. Hietanen se napřáhl na modré, ale jeho pokus svatyni Jugry minul.

02:56
    Karsums nahodil kotouč od levého mantinelu, puk ale Šaryčenkova nakonec vůbec neohrozil.

01:57
    Do hry obou týmů se zároveň hned v úvodu vkrádají nepřesnosti, oba brankáři jsou zatím zcela bez práce.

01:04
    Oba týmy začaly aktivně, kotouč se ale stěhuje ze strany na stranu zatím bez většího efektu.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Kutějkin, Robinson, I. Nikulin, Rylov, Hietanen, D. Višněvskij, J. Zajcev – Cvetkov, A. Galimov, Fjodorov – Karsums, A. Těreščenko, Tarasov – Kokarev, Gorovikov, Podšendjalov – A. Kuzněcov, Kokujov, Igumnov – Brjukvin.

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – Pogorišnyj, Šulakov, Selezňov, Ibragimov, Kulik, Ugolnikov, Orlov, N. Chlystov – Koroljov, Panov, K. Majorov – P. Medveděv, Ljudučin, Beljajev – Kurjanov, Sokolov, Akmaldinov – Chacej, J. Popov, Ankudinov.

Rozhodčí: Ibatulin, Morozov – Zacharov, Kučava.

JUGRA CHANTY-MANSIJSK

Jugra je na tom o poznání hůře. Zelenomodří sice nevstoupili do sezóny špatně, postupně se ale začali propadat tabulkou a jejich pád skončil až na předposledním místě Východní konference před outsidera z Novokuzněcku. Chanty-Mansijsk momentálně ztrácí na postupové pozice dvanáct bodů a ani dnes nebude favoritem, z posledních pěti zápasů Jugra ani jednou nevyhrála a v tomto období vsítila pouhé čtyři góly.

DINAMO MOSKVA

Za hlavními favority Západní konference Dinamo lehce strádá, stále se ale pohybuje na postupových příčkách do vyřazovacích bojů. Moskevský celek je momentálně sedmý s dvoubodovým náskokem na nepostupové příčky. Dinamo dokázalo zvítězit dvakrát v řadě včetně cenného vítězství po nájezdech nad nesmiřitelným rivalem z CSKA.

Co nejsrdečněji vítám všechny příznivce dobrého hokeje u sledování textového přenosu z duelu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém Dinamo Moskva přivítá Jugru Chanty-Mansijsk. Tak si to nenechte ujít, začínáme v 17:30!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 10. Robinson (Cvetkov, Fjodorov), 31. Karsums (Tarasov, A. Těreščenko), 37. Robinson (Fjodorov, Cvetkov), 43. Hietanen (I. Nikulin, Podšendjalov), 44. Tarasov (Karsums, A. Těreščenko), 53. Fjodorov (Cvetkov)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Kutějkin, Robinson, I. Nikulin, Rylov, Hietanen, D. Višněvskij, J. Zajcev – Cvetkov, A. Galimov, Fjodorov – Karsums, A. Těreščenko, Tarasov – Kokarev, Gorovikov, Podšendjalov – A. Kuzněcov, Kokujov, Igumnov – Brjukvin.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – Želdakov, Pogorišnyj, Selezňov, Ibragimov, Kulik, Ugolnikov, Orlov, N. Chlystov – Koroljov, Panov, K. Majorov – P. Medveděv, Ljudučin, Beljajev – Kurjanov, Sokolov, Akmaldinov – Chacej, J. Popov, Ankudinov.

Rozhodčí: Ibatulin, Morozov – Zacharov, Kučava