Rusko
5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Česko
Pátek 16.12.2016, 17:00 • VTB Ledovyj dvarec, Moskva • Euro Hockey Tour

Skončilo utkání Channel One Cupu mezi Ruskem a Českem. Domácí sborná dnes odčinila včerejší porážku se Švédskem a přehrála český tým. O porážce Čechů dnes rozhodla nepovedená první třetina, ve které český tým inkasoval hned třikrát. Druhá třetina přinesla velké zlepšení a snížení na 1:3, jenže to bylo z české strany vše, v přesilových hrách se Češi nedokázali prosadit, Rusové své vítězství umocnili v závěrečné třetině. Češi tak po porážce ve Finsku nestačili ani na domácí Rusko. O první body na Channel One Cupu zabojují v neděli pro Švédsku. Já se s vámi pro dnešek loučím a z Moskvy přeji hezký páteční večer. (19:26:40)

59:51
    Poslední střelecký pokus si ještě připsal Šalunov, Furch vyrazil.
    59:03 Ilja KOVALČUK - 5:1

59:03
    Rusko právě vstřelilo branku!
    K obrovské radosti ruských fanoušků se prosazuje ILJA KOVALČUK, elegantní zadovkou mu kotouč přenechal Světlakov a prvně jmenovaný krásnou střelou propálil českého brankáře. Asistence: Andrei Světlakov.

58:51
    Češi i ve třech vyvezli kotouč do bezpečí.

58:37
    Jako první si v přesilové hře 5 na 3 vystřelil ruský obránce Ožiganov, Furch jeho ránu zneškodnil a hru přerušil.

58:23
    Závěr bude pro český tým ostrý, Jeřábek dostává dvě minuty za sekání a sbornou čeká dvojnásobná početní výhoda, která potrvá sedmatřicet vteřin.

58:11
    Kovalčuk posílal kotouč na teč Plotnikovi, ten to zkoušel elegantně zadovkou, ale minul.

57:42
    Říčka svedl souboj u mantinelu a vydoloval kotouč, který Dvořák okamžitě odpálil do bezpečí.

57:17
    Kombinace ruského týmu v přesilovkové formaci, od modré pálil Kovalčuk, Furch připraven.

57:00
    Šance českého týmu na zdramatizování dnešního utkání se ztenčují, tím spíš, když na dvě minuty oslabí svůj tým Jordán.

56:45
    Ledovým palácem koluje mexická vlna, atmosféra je zde opravdu výborná.

55:52
    Hanzl našel skvěle Radila, pálil hned z první, ale ani tentokrát Šesťorkin ze své sítě žádný puk tahat nemusí.

55:15
    Hanz Zohrnovi, druhému jmenovanému koncovka vůbec nesedla, kotouč putuje do rohu kluziště v ruském obranném pásmu.

54:45
    Po přihrávce Hanzla se do mezikruží dostal Kämpf, mířil k tyči, ale minul.

54:14
    Radil posílal kotouč do skrumáže před branku, kde byl zaparkovaný Sobotka a Kubalík, ale ani jednomu se nepodařilo zorientovat a poslat kotouč do branky.

53:57
    Jeřábek poslal přihrávku do jízdy Sobotkovi, Šesťorkin však dnes působí velmi jistým dojmem a nic na tom nezměnil ani český kapitán.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 6. S. Plotnikov (Kovalčuk, A. Bělov), 9. Dacjuk (Kovalčuk), 12. Tkačjov (Andronov, Antipin), 43. Tělegin (Světlakov, Ničuškin), 60. Kovalčuk (Světlakov) – 28. T. Zohorna (Jordán)

Rusko: Šesťorkin (Bobkov) – J. Jakovlev, A. Bělov, Ožiganov, Kiselevič, Bereglazov, Antipin, Ljubuškin, Gavrikov – S. Plotnikov, Dacjuk, Kovalčuk – Tělegin, Světlakov, Ničuškin – Barabanov, Tkačjov, Andronov – Sannikov, Šalunov, Šumakov.
    Česko: Furch (Francouz) – Jeřábek, Polášek, Rutta, Jordán, Vitásek, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Pláněk – Radil, Sobotka, D. Kubalík – Kämpf, Horák, R. Kousal – Forman, R. Hanzl, T. Zohorna – Lhoták, Tomášek, Říčka.

Rozhodčí: Brannare, Rantala – Sadovnikov, Zacharenkov

Diváci: 11686