Kanada East – Česko 2:1 (po pr.)
Kanada East
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Česko
Pátek 16.12.2016, 03:30 • R.J. Lalonde Arena, Bonnyville • World Junior A Challenge

Z mé strany je to ode mě vše. U dalších on-line přenosů na shledanou! (06:16:29)

Dnešní semifinále je tedy u konce a z postupu do finále se nakonec radují hokejisté východního výběru Kanady. Opravdu velmi dlouho se dneska hrálo bez branek, avšak v 52. minutě nadvládu gólmanů ukončil Vincent Chapleau a domácí pomalu mířili za vítězstvím. Jenže Češi se nevzdali, v 58. minutě si trenér David Bruk vzal oddechový čas a následnou powerplay ve vyrovnávací branku dokázal přetavit Kristián Reichel.

Po šedesáti minutách se šlo do prodloužení, avšak to nemělo dlouhého trvání. Opatrný úvod tohoto nastaveného času totiž zřejmě nebavil Lucase Thieruse, jenž v čase 62:20 vypálil z pravého kruhu a přesnou střelou rozesmutnil české hráče.

Tým Kanada East právě vstřelil branku!
    Bohužel je rozhodnuto a do finále postoupí domácí výběr. Velkou rychlost totiž ještě v kanadském obranném pásmu nabral LUCAS THIERUS, který si to podél mantinelu namířil k pravému kruhu u Kváčovy brány a poté skvělou střelou na vzdálenější tyč rozsekl toto krásné utkání. Asistence: Tim Theocharidis

61:36
    Domácí hokejisté se několik vteřin drželi v útočném pásmu. Nyní už ale Češi mají kotouč ve své moci a oba výběry mezitím střídají.

60:58
    Necelá minuta prodloužení je minulostí a zatím sledujeme opravdu velmi vlažný přístup obou celků.

60:19
    Kanaďané sice vyhráli úvodní buly prodloužení, ale nyní už se o založení útoku snaží Kachyňa, jenž puk nahazuje do rohu útočného pásma.

60:01

Je za námi i třetí třetina a stav utkání je stále vyrovnaný. Kanada se sice v 52. minutě zásluhou Vincenta Chapleaua dostala do vedení, ale Češi sáhli v závěru ke hře bez brankáře a tu v čase 58:13 dokázal zužitkovat Kristián Reichel. Po krátké přestávce tedy bude následovat desetiminutové prodloužení.

60:00

59:49
    Bránící se Češi nyní dobře přistupovali k protihráčům a nakonec je vytlačili do středního pásma.

59:27
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby. Kanada znovu obsadila prostor před Kváčovou bránou, ale zatím se nedostává k zakončení.

58:59
    I po buly ve středním pásmu se Kanadě podařil rychlý návrat do útočného pásma. Domácí očividně nechtějí do prodloužení!

58:26
    Jeden z Kanaďanů si sjel do výborné pozice, ale z mezikruží trefil jen obětavě blokujícího obránce českého výběru.
    58:13 Kristián REICHEL - 1:1

58:13
    Česko právě vstřelilo branku!
    Máme vyrovnáno! Vracovský sice nejprve neuspěl nabídkou na teč, ale poté zleva dostal kotouč před brankoviště na KRISTIÁNA REICHELA. Útočník litvínovské Vervy provedl rychlý manévr, čímž zaskočil gólmana a poté vypálil přesně do volné části brány. Asistence: Tomáš Vracovský, David Kvasnička

57:45
    Střela od modré čáry byla okamžitě zablokována a kotouč se dostává až do pásma českého týmu.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 52. Chapleau (Misley, Thierus), 63. Thierus (Theocharidis) – 59. Reichel (Vracovský, Kvasnička)

Kanada East: Cantali (Jones) – Crotty, Girduckis, Wichers, Hould, Grant, Dirven, Tcheocharidis – Guy, Hill, Levesque, Mucci, Lalonde, Chapleau, Keenan, Misley, Dow, Evans, Thierus, McBain, Johnstone
    Česko: Kváča (Růžička) – Adámek, Hanousek, Doudera, Kvasnička, Kachyňa, Sirota, Novák – Vildumetz, Dvořák, Kodýtek, Havránek, Pavlík, Procházka, Werbik, Kousal, Zachar, Vracovský, Kubík, Kurovský, Reichel