Třinec – K. Vary 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 5:1 (kon.) | Chomutov – Liberec 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 3:6 (kon.) | Zlín – Plzeň 3:1 (kon.) | Olomouc – Sparta 1:5 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 1:2 (0:1 po s.n.)
BK Mladá Boleslav
3:6 (0:3, 2:1, 1:2)
HC VERVA Litvínov
Čtvrtek 22.12.2016, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 31. kolo

Tolik z předvánočně laděné Mladé Boleslavi. Mějte pěkné Vánoce prožité v klidu a nezapomeňte, že Tipsport extraliga pokračuje 26. prosince. Dobrý večer. (20:06:28)

Duel, kterému již od úvodních minut kraloval Litvínov, je u konce. Hokejisté z města ležícím v Podkrušnohoří byli hokejovější a využili individuálních chyb domácích. I Litvínovští chybovali a domácí toho třikrát využili, ale body si právem odváží Severočeši, kteří si užívají děkovačku s úplně zaplněným kotlem fanoušků v žlutočerných dresech.

Nejlepší hráči zápasu
    František Lukeš (LIT)
    Pavel Musil (MBL)

59:40
    VERVA jde do tří! Menší trest dostal za hákování Michal Trávníček (LIT).

59:37
    Musilova střela byla v kruhu zblokována.

59:24
    Hostům se podařilo vystřelit puk z obranné třetiny.

59:18
    Ještě jedno vyloučení na straně hostů. Viktor Hübl (LIT) byl vykázán na dvě minuty za držení protihráče.

59:00
    Následuje další vhazování před Jaroslavem Janusem, závěr se zbytečně protahuje. Duel je totiž rozhodnut. Jeho konci přihlíží jen ti nejvěrnější boleslavští fanoušci a samozřejmě vyprodaný kotel Litvínova. Litvínovští fanoušci přijeli ve velice hojném počtu a po utkání si zaslouženě se svými hráči užijí děkovačku.

58:50
    Boleslavští vystřelili na branku, následuje vhazování v útočné třetině domácích.
    58:25 Martin HANZL - 3:6
    Zdroj: Hokejka TV

58:25
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Zhruba 2,5 tisíce diváků odchází ze ŠKOENERGO Arény, výhru VERVY Litvínov zpečetil minutu a půl před koncem základní hrací doby MARTIN HANZL, který zůstal osamocený u pravé tyče, bez problémů kotouč zvedl a namířil do horní části boleslavské branky. Asistence: Robin Hanzl.

58:16
    Kotouč je v útočném pásmu Litvínova.

57:57
    Tomáš Halász se hlásí o to, zda má odjet na střídačku, jenže takový pokyn nedostal.

57:48
    VERVA opět vyváží puk z pásma.

57:21
    Čas pro domácí se už velice zkrátil, Středočeši zatím nezkoušejí odvolat ani brankáře.

57:21
    Mladá Boleslav byla vykázána z útočného pásma. Stalo se tak po postavení útočícího hráče v brankovišti.

57:00
    Snaha domácích je zcela evidentní, Bruslaři mají tlak a snaží se o kontaktní branku, jenže Litvínovští si zkušeně hlídají pásmo, což způsobuje, že Mladá Boleslav střílí velice málo.

56:37
    Robin Hanzl vyhodil puk šikovně ze střední třetiny tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 33. Musil, 35. Orsava (Žejdl), 48. Musil – 4. Jurčík (Strnad), 4. Lukeš (Gerhát, V. Hübl), 15. V. Hübl (Gerhát, Gula), 35. Lukeš (Kubát), 42. Válek (Jánský, F. Pavlík), 59. M. Hanzl (R. Hanzl)

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Halász) – T. Voráček, Štich, Hanzlík (C), Stříteský, Trončinský, Holub, Kučný, Kurka – Lenc, Musil, Pospíšil – Látal, Urban, Klepiš – Orsava, Vampola (A), Žejdl – Pabiška (A), Jonák, Fronk.
    HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Gula, Z. Sklenička, Sörvik, F. Pavlík, Pilař, Kokeš – Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – M. Hořava, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček (C), J. Šimeček, Jurčík – Válek, Strnad, Jánský.

Rozhodčí: Bejček, Polák – Frodl, Zavřel

Diváci: 2 658