Třinec – K. Vary 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 5:1 (kon.) | Chomutov – Liberec 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 3:6 (kon.) | Zlín – Plzeň 3:1 (kon.) | Olomouc – Sparta 1:5 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 1:2 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC Kometa Brno
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 22.12.2016, 18:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 31. kolo

To je ode mě z Brna pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:56:35)

Bonusový bod z dnešního dlouhého, takřka tříhodinového večera získávají Vítkovice, které dnes v Brně dokázaly, že na Kometu umí zahrát. Brněnské hokejisty poráží parta trenérů Trnky s Vůjtkem potřetí v sezoně. Dlouho to vypadalo na bezbrankové utkání, než v 54. minutě otevřel skóre utkání hostující Tomi. Domácí dokázali v power play srovnat po trefě Erata, ale následně se jim nepovedlo využít dobré šance v prodloužení, a v samostatných nájezdech rozhodl o výhře Vítkovic kapitán Olesz.

Nejlepším hráčem Vítkovic vyhlášen zraněný brankář Patrik Bartošák, na straně Komety střelec jediné branky Martin Erat.

Rostislav OLESZ - 1:2
    Zdroj: Hokejka TV

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
    Autorem vítězné branky je ROSTISLAV OLESZ.

3. série
    0:1
    Kapitán domácích Leoš Čermák musel proměnit ovšem jeho bekhendový blafák Dolejš vyrazil.

2. série
    0:1
    Kapitán hostujícího týmu Rostislav Olesz byl se svou kličkou do bekhendu úspěšný a dostal Vítkovice do vedení!

2. série
    0:0
    Marcel Haščák neprostřelil Dolejše.

1. série
    0:0
    Na druhé straně Lukáš Kucsera poslal bekhendový blafák mimo bránu.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel k samostatnému nájezdu domácí Tomáš Vincour, který nenašel mezírku mezi Dolejšovými betony, a gól nedal.

Samostatné nájezdy začínají.

Společně se závěrečným hvizdem Daniel Dolejš neuváženě vystřelil puk do ochranné sítě, za což obdržel dvouminutový trest, který si symbolicky odpyká Lukáš Klok, jenž tak nemůže zasáhnout do samostatných nájezdů.

Ani pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo. Domácí si vytvořili několik vyložených šancí, a hráli i přesilovou hru čtyři na tři, přesto se prosadit nedokázali. Po střetu s Čermákem se v průběhu prodloužení zranil brankář hostujícího celku Bartošák, jehož musel mezi třemi tyčemi nahradit Dolejš.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Hosté přečkali dvouminutové oslabení tři na čtyři, a nyní již hrají v plném počtu.