KHL
Omsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Barys – Magnitogorsk 5:3 (kon.) | Toljatti – Čerepovec 3:4 (kon.)
Nižněkamsk – Petrohrad 0:4 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
SKA Petrohrad
Neděle 25.12.2016, 15:00 • Neftěchim Arena • KHL

Já se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji příjemně strávené sváteční dny. Milan Šplíchal (17:33:28)

Československá stopa

Do utkání nezasáhl žádný český a slovenský hokejista.

Hráč utkání: Nikita Gusev (Petrohrad), 1+2

Velmi se mi líbil výkon Guseva, který byl u tří branek svého celku. Aktivní útočník prožil skvělé utkání a byl klíčovým mužem Petrohradu.

Je konec, hosté dokázali svého soupeře porazit v poměru 4:0. Do vedení se dostali ve 20. minutě, když přesilovou hru využil Hersley. Domácí hokejisté byli lepší, měli dost šancí na srovnání, přesto skóre navýšili hosté, konkrétně Šipačov. Ve třetí periodě propálil Kasutina potřetí Vojnov a čtyři minuty před koncem zápasu uzavřel výsledek Gusev. Poslední třetina byla velmi nervózní, dohromady rozhodčí rozdali 38 trestných minut.

Střely - 30:34 (10:13, 12:9, 8:10)
    Vyloučení - 8:4
    Využití - 0:3
    Hity - 11:12
    Vyhraná vhazování - 27:32

59:49
    Utkání se pouze dohrává, kotouč drží domácí.

59:27
    Hokejisté Nižněkamsku kombinují ve středním pásmu, zatím se jim nepovedlo usadit se v útočné třetině.

59:06
    Hosté se ihned dokázali osvobodit, takže domácí zatím z přesilové hry nic nemají.

58:49
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Širokov – 2 min., hákování).

58:31
    Tři na jednoho jeli domácí hokejisté, zakončující Gusev pálil přímo do Kasutina, takže stav zůstává stejný.

58:00
    Do konce utkání zbývají poslední dvě minuty!

56:40
    S pukem v útočné třetině jsou opět hosté, ti se snaží vstřelit svému soupeři nepopulárního pátou branku.
    55:43 Nikita GUSEV - 0:4

55:43
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    A je tu čtvrtá branka v síti Kasutina! Kovalčuk narýsoval přihrávku přes celou třetinu, kde na levém kruhu stál osamocený NIKITA GUSEV, jehož pokus překonal brankáře Nižněkamsku – 0:4! Asistence: Jevgenij Kovalčuk.

55:26
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Kirill Ljamin – 2 min., hákování).

55:21
    Dadonov jel sám na brankáře Kasutina, v poslední chvíli jej však vyrušil nedovoleným zákrokem Ljamin, hosté budou mít ještě jednu přesilovou hru.

55:00
    Do konce zápasu zbývá posledních pět minut, tlak hostů výrazně sílí. Domácí zřejmě z tohoto utkání nezískají ani bod.

54:32
    Rozhodčí přerušil útočné snažení Petrohradu kvůli zjevnému ofsajdu.

53:57
    Domácí jsou pod výrazným tlakem hokejistů Petrohradu, ti se však zatím nedostali ke střele, jelikož své akce překombinovávají.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 20. Hersley (Šipačov, N. Gusev), 36. Šipačov (Dadonov, N. Gusev), 43. Vojnov (S. Plotnikov, Kovalčuk), 56. N. Gusev (Kovalčuk)

Neftěchimik Nižněkamsk: Kasutin (Kolppanen) – Ljamin, Kinrade, Kuzmin, An. Sergejev, Bryncev, Berezin, Ogurcov – Brulé, Porjadin, Gynge – Stoljarov, Polygalov, Bortnikov – Koňkov, Zdunov, N. Kvartalnov – Šiksatdarov, Gimatov, Jakimov.
    SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Zubarev, Zub, A. Bělov, Hersley, J. Jakovlev, Rukavišnikov, Judin – Kovalčuk, Dacjuk, S. Plotnikov – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – Barabanov, Koskiranta, Širokov – Děrgačjov, Kablukov, Ketov.