Novokuzněck – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Novosibirsk – Viťaz 3:2 (kon.) | Omsk – Jaroslavl 3:2 (kon.)
Toljatti – Ufa 4:2 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 1:4 (kon.)
Kazaň – Magnitogorsk 0:2 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 1:0 (kon.) | Riga – Petrohrad 1:6 (kon.)
Lada Toljatti
4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 07.01.2017, 14:00 • Lada Arena, Togliatti • KHL

Česká stopa v utkání:

Tomáš Mertl (SAL) 1+0, 2 střely, čas na ledě 21:13 (16:17:56)

Statistiky: Střely: 40-70; Střely na bránu: 21-38; Vhazování: 26-25; Zablokované střely: 15-9; Hity: 13-14; Fauly: 3-3; Trestné minuty: 20-10.

Salavat sice dokázal v Lada Areně dvakrát zareagovat na dvoubrankový náskok domácího Togliatti a Tomáš Mertl po pouhých 37 sekundách odpověděl na třetí branku domácího celku, jenže v závěru utkání byl český útočník vyloučen a přesilovou hru využil Anton Šenfeld. Ufa překvapivě prohrála v Togliatti navzdory tomu, že byla mnohem střelecky aktivnější. Konečný výsledek: Lada Togliatti 4 Salavat Julajev Ufa 2.

59:33 Anton ŠENFELD - 4:2

59:33
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    ANTON ŠENFELD si z levého křídla sjel před bránu a na bližší levé tyči rychlou střelou zápěstím zamířil mezi betony Niklase Svedberga. Togliatti v závěru utkání využilo přesilovou hru a zpečetilo své překvapivé vítězství nad Ufou.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty utkání a Togliatti ve třetí třetině úspěšně brání své jednobrankové vedení. Vítězný gól zatím připadá na vrub Sergejovi Děmaginovi.

57:35
    Tomáš Mertl dostal dvouminutový trest za držení, a to je zřejmě konec nadějí hostujícího Salavatu.

56:13
    Kristaps Sotnieks zkusil vypálit od modré čáry, jeho následná střela ale byla zablokována.

55:48
    Čas se neúprosně krátí a vypadá to vypadá, že Salavat na ledě Lady Togliatti překvapivě prohraje.

55:00
    Ufa má během dnešního utkání velkou střeleckou převahu, jenže když nedokáže střílet góly, tak mu to není nic platné. Lada stále vede nad Salavatem 1:0.

53:07
    Salavat obléhal bránu Iljy Ježova, pevnou domácí obranu se mu ovšem překonat nepodařilo.

53:00
    Čas neúprosně ubíhá a Salavat má na vstřelení vyrovnávací branky přesně sedm minut.

51:01
    Úvodní třetina nabídla tři branky, druhá dvě a v závěrečné zatím na gól čekáme marně. Snad se ale ještě nějaké trefy na jedné nebo druhé straně dočkáme.

50:11
    Alexej Volgin a Stěpan Chripunov naskočili zpět na led a oba týmy hrají v plném počtu.

50:00
    Oba hokejisté jsou na trestné lavici a ještě minutu a jedenáct sekund se bude hrát ve hře 4 na 4.

48:11
    Alexej Volgin podruhé v zápase usedl na trestnou lavici, když byl vyloučen na dvě minuty kvůli nedovolenému bránění, zatímco Stěpan Chripunov dostal na opačné straně menší trest za nafilmovaný pád.

48:00
    Dmitrij Makarov od modré čáry nahodil puk směrem na bránu a Ilja Ježov jeho pokus bez problému vyrazil.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 2. Bočarov (Rybin), 6. Mastrjukov (Valujskij), 26. Děmagin, 60. Šenfeld – 18. Loginov (Omark), 26. Mertl (Omark, Hartikainen)

Lada Toljatti: I. Ježov (Masalskis) – Aronson, Sotnieks, Kostromitin, Sinicyn, A. Bolšakov, Volgin – A. Ivanov, Valujskij, V. Komarov – Šenfeld, Zernov, Bělousov – Rybin, Achmetov, Děmagin – Mokšancev, V. Strelcov, Mastrjukov – Bočarov.
    Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Loginov, Lepistö, Arzamascev, D. Bodrov, Kornějev, D. Vorobjov, S. Garejev, Kuljaš – Omark, Mertl, Hartikainen – J. Bodrov, Lisin, Chripunov – Kotljarevskij, I. Grigorenko, D. Makarov – Něstěrov, Paršin, Korotkov.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Jevgenij Gamalej. Čároví: Jevgenij Litvinov, Alexandr Sirotkin