Litvínov – Sparta 3:2 (kon.) | K. Vary – Plzeň 0:3 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 4:1 (kon.)
Mountfield HK – Třinec 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 2:3 (kon.)
Mountfield HK
5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 08.01.2017, 17:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 37. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek neděle a někdy příště se těším na počtenou! (19:44:58)

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 16 (36)
    Třinec – 2 (28)

Nejlepším hráčem je z hostujícího mužstva vybrán střelec jediné třinecké branky Cory Kane. Na hradecké straně pak toto ocenění obdržel Alexandre Picard, jenž má dnes bilanci 1+1.

Atraktivní duel je u konce! První třetina byla sice bezbranková, pak už však góly začaly padat. Celkem jsme pod Bílou věží byli svědky šesti přesných tref, z toho pěti do třinecké sítě. Ve třetím vzájemném duelu sezóny tak opět zvítězil Hradec, tentokrát však poprvé za tři body – v předchozích dvou případech totiž potřebovali Lvi k výhře více času než klasických šedesát minut.

59:39
    Ještě je vyloučen třinecký Irgl, který se provinil vysokou holí.
    58:59 Andris DŽERINŠ - 5:1
    Zdroj: Hokejka TV

58:59
    Hradec právě vstřelil branku!
    Mountfieldu to ještě nestačí a 66 vteřin před třetí sirénou završuje bůra! Na vrcholu pravého kruhu měl dostatek prostoru ANDRIS DŽERINŠ, který napřáhl a popáté překonal hostující brankovou čáru v území, jež vymezuje branková konstrukce. Asistence: Alexandre Picard, Jiří Šimánek.

58:32
    Domácí jsou už s pěti bruslaři v poli, Třinec tedy početní výhodu nevyužil.

57:26
    Suvenýr pro diváky, puk vyletěl z kluziště až do hlediště.
    56:51 Rudolf ČERVENÝ - 4:1

56:51
    Východočeši se nyní přiblížili o velký krok směrem ke třem bodům! Těsně za obrannou modrou čárou vystřelil na opuštěnou klec RUDOLF ČERVENÝ a kotouč doputoval až do sítě. Bez asistence.

56:23
    Hrubec zůstává na střídačce, Třinec to zkusí v šesti proti čtyřem!

56:23
    Dravecký nahrával před bránu Krepsovi, jenž byl faulován a Třinec bude mít opět přesilovku. Za nedovolené bránění jde pykat Šimánek.

55:10
    Dnešní utkání sleduje ve FORTUNA aréně 5056 diváků, kteří nyní přihlíží tomu, jak se Nosek vrací z trestné lavice. Hosté jsou kompletní.

54:59
    Nyní chtěli zaútočit ve vlastním oslabení Oceláři, zastavilo je však postavení mimo hru.

54:17
    Třinečtí zatím žádnou nebezpečnější situaci nedovolili a již po několikáté vyhazují.

53:10
    A Východočeši jdou do početní výhody, Nosek si u trestoměřičů odpyká dvě minuty za podražení.
    52:28 Rastislav DEJ - 3:1

52:28
    Podruhé v zápase jde Mountfield do dvougólového vedení! Dietz vyslal do samostatného úniku RASTISLAVA DEJE, jenž si se svou příležitostí věděl rady – zamířil přesně pod Hrubcovu vyrážečku a rozvlnil tak třineckou síť. Asistence: Stanislav Dietz.

51:28
    Dlouho se o puk bojovalo v třineckém pásmu a nakonec odletěl až na druhou stranu kluziště, icing se ale nepíská.

50:17
    Bednář předvedl svou bruslařskou rychlost, objel bránu a nahrával osamocenému Dejovi, nahrávka však šla příliš dozadu a Dej nestihl zakončit do odkryté brány!

49:25
    Džerinš dobře tečoval střelu od modré čáry, Hrubec však stihl vykopnout levý beton!

48:57
    Šimánek na levé straně zkoušel propasírovat puk kolem tyčky, bohužel pro něj neúspěšně.

47:53
    Hrňa při brzdě na pravém kruhu ztratil na chvíli kontrolu puku a vystřelit na bránu nestihl.

47:29
    Další technický přestupek, tentokrát však jde o ofsajd domácích.

47:20
    Tahle rozehrávka byla příliš dlouhá a třinečtí hráči tak z důvodu icingu nemohou střídat.

46:56
    Puk vyletěl hodně vysoko, zaduněl o konstrukci FORTUNA arény a skončil v hledišti. Následuje pauza určená komerčním účelům.

45:59
    Hradečtí jsou kompletní a Dej mohl zahrozit, tísněn hostujícím bekem ale nezakončil přesně.

44:41
    Po Rákosově tvrdé ráně chvíli nikdo nevěděl, kde se kotouč nachází, nakonec byl ale objeven v Rybárově výstroji.

43:53
    Jako předtím Třinec, tak nyní i Hradec zvládá své oslabení dobře a posílá jeden kotouč za druhým z obranného pásma.

43:41
    A přesilovku si nyní zahrají i Třinečtí, neboť Picard je potrestán za zásah do oblasti hlavy a krku. Kromě dvouminutového vyloučení obdržel i osobní desetiminutový trest.

43:16
    Hosté jsou již v plném počtu.

42:53
    Nejprve Newton vystřelil od modré čáry a vyražený puk si pak našel Köhler, Hrubec však natáhl vyrážečku!

42:32
    A znovu neúspěšný hradecký pokus o zavezení puku, Oceláři poslali puk až k Rybárovi.

41:41
    Třinec hraje své oslabení zatím velmi dobře, již několikrát se mu povedlo vyhodit kotouč.

41:15
    Hradečtí si zahrají v početní převaze, Dravecký totiž inkasoval dvě minuty za držení protihráče.

41:02
    Kreps z skoro z nulového úhlu nastřeloval puk na bránu, Rybár ho ale dokázal vyrazit mimo tři tyče.

40:07
    Kotouč opustil hrací plochu a podíval se na domácí střídačku, hra je tak přerušena.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 11 (20)
    Třinec – 16 (26)

Je to tak, čas druhé dvacetiminutovky vypršel. Hokej jsme v ní viděli neméně zajímavý než v první části a navíc ho ještě okořenily branky. Nejprve se dvakrát prosadili Hradečtí a krátce po polovině třetiny vedli již 2:0. Pak však přišla třinecká přesilovka, parádní kombinace na jeden dotek a bylo sníženo na 2:1.

Třetí perioda, která začne přibližně v 18:57, tak ještě jistě nabídne pořádné drama!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58
    Střelu od modré ještě rukou zlikvidoval Štajnoch a v rohu, kam ho odrazil, nejspíše druhá perioda skončí.

39:48
    Tohle bylo příliš dlouhé vyhození z vlastní třetiny a sudí pískají Hradci zakázané uvolnění.

39:29
    Picard při snaze zachytit nahrávku prudce zabrzdil a ocitl se na ledové ploše. Touše se chopili hosté, kteří prověřili Rybárovu lapačku.

38:55
    Štebihova rána se odrazila do rohu, kde se k puku dostal jeden z jeho spoluhráčů. Pokus z velkého úhlu schoval Rybár v náručí.

37:45
    Skvělé napadání a nechybělo mnoho k tomu, aby to bylo opět o dva góly! Newton si sjel před brány, vystřelil a vyražený puk ještě zkoušel jednoruč dostat do brány, zastavila ho ale tyč.

37:08
    Džerinš zkoušel nahodit puk, jestli se od klubka těl před Hrubcem náhodou neodrazí do sítě. Neodrazil.

36:35
    Teď ale Rybár vytáhl dobrý zákrok proti střele z levé strany.
    35:16 Cory KANE - 2:1

35:16
    Třinec právě vstřelil branku!
    Přesilovka je velmi rychle využita a Oceláři snižují na rozdíl jednoho gólu! A akce to byla vskutku povedená. Na jeden dotek putoval puk po ose Irgl – Dravecký až do mezikruží CORYMU KANEOVI, jenž z voleje našel recept na Rybára. Asistence: Vladimír Dravecký, Zbyněk Irgl.

34:55
    Přesilovou hru si zahrají Třinečtí, neboť Džerinš se provinil hákováním a už putuje na trestnou lavici.

34:47
    Dlouhý rozehrávka Hradeckých byla tečována jedním z Ocelářů a zakázané uvolnění se tak nepíská.

34:11
    Jako úmyslný je posouzen ofsajd domácích a vhazovat se tak bude po Rybárově levici.

34:10
    Bednář předvedl svou šikovnost, zakončil však pouze vedle tyče.

32:59
    Tak tohle byl obrovský závar před hradeckou bránou! Už se zdálo, že puk je dokonce v síti, Rybárovi a jeho spoluhráčům se však povedlo udržet černou pryž před čárou!
    32:29 Alexandre PICARD - 2:0

32:29
    Předchozí akce třetímu hradeckému útoku ještě nevyšla, nyní už ale může slavit! Základem celé akce byl vybojovaný puk v útočném rohu, odkud s ním ALEXANDRE PICARD vybruslil až před Hrubce a mezi rukou a tělem vstřelil svůj druhý extraligový gól. Bez asistence.

32:09
    Picard předložil černou pryž do mezikruží osamocenému Jarůškovi, jenž mířil nad Hrubcův levá beton. Třinecký gólman ale vytáhl zákrok lapačkou a může si nyní oddechnout při komerční přestávce.

31:47
    Hrubec musel být znovu v permanenci, Hradečtí na něj nyní v krátkém sledu vyslali hned tři střelecké pokusy.

31:12
    Už už se schylovalo k bitce, rozhodčí však roztržku ukončili včas.

30:53
    Těžký puk Newton jen nahodil před bránu, kde se ho ujali třinečtí hokejisté, vyvezli ho a vystřídali.

30:40
    Na Třineckých je vidět únava, nicméně kvůli icingu vystřídat nemohou!

30:20
    Jarůšek s Picardem zavařili hostující obraně s Hrubcem v čele, puk se jim ale za čáru dostrkat nepovedlo!

29:42
    Dvěma zakázanými uvolněními v krátkém sledu za sebou se proviňují Oceláři a vhazovat se tak bude opět před jejich bránou.

29:12
    Plášil tvrdě dohrál u mantinelu Linharta, čemuž diváci ve FORTUNA aréně zatleskali.

28:04
    Další parádní zákrok Šimona Hrubce! Beránek z pravého kruhu střílel na vzdálenější tyč, hostující brankář ale dokázal zasáhnout vyrážečkou či možná dokonce i holí.

27:14
    Irgl se ocitl v dobré pozici na pravém kruhu, než ale stihl vystřelit, oznámila sudího píšťalka ofsajd.

26:47
    Dlouho bojovali Třinečtí o zisk puku v útočné třetině, nakonec ale stejně byli nuceni vyklidit pásmo.

26:27
    Štebih nebezpečně střílel od modré čáry, rána je ale ztečována do ochranné sítě. Následuje komerční pauza.
    25:22 Roman KUKUMBERG - 1:0

25:22
    Trochu šťastná trefa, ale i ta se počítá, domácí jdou do vedení! Na levé straně se s kotoučem prosmýkl do prostoru kruhu ROMAN KUKUMBERG. Jeho první střela byla obráncem odražena do brankoviště, kam Kukumberg natáhl hokejku a dostal kotouč až do sítě. Bez asistence.

25:08
    Draveckého pokus skončil jen v Rybárově náruči.

24:26
    Hradečtí jsou již kompletní, v oslabení ale stihli minimálně tolik střel, jako Oceláři.

23:58
    Červený nejprve vyhodil puk z pásma a poté se dostal ještě do šance, kotouč skončil v ochranné síti.

23:22
    Třinečtí se dostali do pásma a několikrát i nebezpečně vypálili, píská se však postavení útočícího hráče v brankovišti.

22:50
    Hradečtí vystrčili v dvojnásobné početní nevýhodě růžky! Dej zastavil na útočné modré puk a v přečíslení ho předložil Kukumbergovi. Ten pálil na vzdálenější tyč, Hrubec však nechal vyniknout lapačku.

22:07
    A Třinec bude hrát přesilovku, po vypršení Jankova trestu dokonce dvojnásobnou! Picard jde pykat za sekání.

21:59
    Irgl měl blízko ke gólu ve vlastním oslabení, situace, kdy se Rybár ocitl mimo brankoviště ale nevyužil. Následně je Štajnoch vyloučen za držení protihráče a bude se hrát ve čtyřech.

21:39
    Až teď nahodil Šimánek puk a po odrazu o mantinel byl Hrubec nucen přerušit hru.

21:12
    Třinečtí mají svůj forčeking natrénovaný skvěle a vůbec zatím nepustili Východočechy přes střední třetinu.

20:33
    Jank soupeři nedovoleně bránil a putuje dnes již podruhé za katr. Hradec tak má k dispozici početní výhodu.

20:18
    První zákrok druhé třetiny si připisuje Patrik Rybár, jenž lapil Irglovu střelu zprava do lapačky.

20:01

Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 9
    Třinec – 10

První třetina je minulostí. A nabídla hned několik slibných střeleckých příležitostí na obou stranách, o pár více jich však na svých holých měli Hradečtí. Ti si však pokaždé vylámali zuby na výborně chytajícím Hrubcovi, jenž předvedl nejeden těžký zákrok, Opomenout však nelze ani východočeského Rybára, který taktéž svůj tým dokázal podržet. Stav po dvaceti minutách hry je tak bezgólový.

Další třetina začne přibližně v 17:54.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:45
    Ještě jsme mohli být svědky branky v závěru třetiny! Dej se úplně sám dostal do mezikruží, kde však bekhendem neuspěl.

19:13
    Delší souboj o puk vyhráli hosté a od modré pálil Doudera. Rybár chytil puk do lapačky a vytřepal ho na hokejku svým spoluhráčům.

18:51
    Zakázaným uvolněním se proviňují Třinečtí, kteří tak nesmí poslat na led čerstvé síly.

18:16
    Oceláři jsou na ledě již kompletní a druhý nejlepší tým, co se oslabení týká, ukázal, že v této statistice není na horních pozicích náhodou.

17:37
    A opět letí touš až k hradeckému gólmanovi, Lvům se vůbec nedaří přejít modrou čáru a usadit se v pásmu.

16:56
    Hostující tým vyhazuje až za Rybárovu branku a Mountfield musí zakládal přesilovkovou akci znovu.

16:29
    Štajnochova pumelice byla hokejkou prvního bránícího hráče sražena do rohu.

16:13
    První přesilovka dnešního klání přichází až v závěru první třetiny a zahrají si ji Hradečtí. Bohumil Jank jde pykat za vysokou hůl.

15:29
    Závar před hradeckou bránou! Střelu zprava vyrazil Rybár před sebe a Kaneovi moc nechybělo, aby prostrčil puk mezi betony. Také východočeský brankář je však zatím také stoprocentní a i tuto situaci dokázal vyřešit.

15:15
    Noskova střela od modré skončila v Rybárově lapačce.

14:36
    Výborná akce Jaroslava Dvořáka! Mladý útočník nejprve vybojoval puk, poté za bránou zmátl třineckého beka a předložil krásnou přihrávku Knotkovi, jenž střílel z první. Akci nepřál jen Hrubec, který předvedl další úspěšný zákrok.

14:13
    Draveckého střela z levé strany jen prosvištěla kolem vzdálenější tyče.

13:23
    Doudera tvrdě vystřelil od modré čáry a obětavý zákrok předvedl Köhler, jenž ránu zblokoval.

12:48
    Centimetry chyběly Červenému a po něm Gregorcovi, aby se zmocnili puku a upalovali do útočného pásma. Na místo toho přišla třinecká rána z mezikruží, s níž si poradil Rybár.

12:12
    Ihned po buly letěla do vzduchu Kaneova hokejka a třinecký forvard je tak nucen jít střídat.

12:10
    Rozhodčí teď chvíli po doteku puku ochranné sítě váhali s přerušením, nakonec ale zapískali a je tu komerční přestávka.

11:48
    U mantinelu se potkali dva starší dorostenci, a sice Hladonik s Dvořákem, jejich souboj ale příliš tvrdosti nepřinesl.

10:59
    Picard nabral tempo a na pravém kruhu přenechal Jarůškovi, jehož však vychytal zatím bezchybný Hrubec!

10:13
    Vydareného ránu vykopl Hrubec betonem, následný závar pak vyřešila třinecká obrana.

09:44
    Nepříjemnou střelu Kanea, jenž pálil z velkého úhlu, vyrazil hradecký strážce svatyně před sebe. Následný útok domácích končí ofsajdem.

09:16
    Na druhé straně se zase vyrážečkou blýskl Rybár.

07:59
    Tak tohle byla zatím největší gólová příležitost! Jarůšek předložil luxusní kotouč Picardovi, který už už mířil do odkryté brány, z ničeho nic se ale objevil Hrubcův beton a odvrátil téměř jistý gól!

07:38
    Kreps těsně před Rybárem tečoval letící kotouč, hradecký brankář ale zareagoval včas!

07:04
    Štajnoch střílel od modré a Köhler dobře clonil před bránou, Hrubec si ale poradit dokázal!

06:53
    Icing Ocelářů znamená, že vhazovat se bude před Hrubcem a hosté nemohou vystřídat.

06:23
    Kaneovi se na chvíli otevřela možnost z rohu nahrát volnému spoluhráči, který si najížděl do mezikruží. Byl však příliš zaměstnán domácím obráncem a puku se tak zmocnili Hradečtí.

06:08
    Poté, co puk skončil v ochranné síti nad Hrubcovou bránou, přichází na řadu komerční pauza.

05:34
    Vydareného ránu od modré čáru se na levém kruhu pokoušel tečovat Knotek, usměrnil však kotouč pouze do rohu.

05:13
    Nejprve Kukumberg netrefil puk na bránu ideálně, následně ani dojíždějící Picard neposlal černou pryž za čáru. Místo toho skončil v bráně sám a hra je tak přerušena pro vychýlení brankové konstrukce z její obvyklé pozice.

04:34
    Kreps neseřídil mířidla a vypálil jen na zadní mantinel. O chvíli později Hradec vyhazuje pouze na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

03:52
    Po delší době se dostali ke střele také Oceláři, Konkrétně Cory Kane. Ten pálil z mezikruží a jeho střelu shrábla ze vzduchu Rybárova lapačka.

03:11
    Gregorcova rána od modré byla prvním bránícím hráčem sražena do rohu.

03:03
    Dietz ze středního pásma pouze nahodil kotouč na Hrubcovu bránu, s čímž neměl hostující gólman sebemenší problém.

02:32
    Jarůšek dostal nahrávku příliš dozadu na to, aby sám před bránou zakončil přesněji. Úspěšná nebyla ani následná dorážka, kterou se ze vzduchu snažil usměrnit za čáru Newton.

01:37
    Kane tvrdě přišpendlil na mantinel Köhlera.

00:37
    Jenže ne na dlouho! Úplně volnému Šimánkovi postrčil puk do mezikruží Džerinš, hradecká dvaadvacítka si však vylámala zuby na Hrubcovi.

00:13
    Čáp nerozehrál zpoza brány přesně a k puku se tak dostali hosté.

00:01

Hráči už nastupují na led, souboj prvního celku tabulky s šestým co nevidět začne!

Pojďme se podívat na změny, které nastaly oproti minulým zápasům v sestavách obou soupeřů.

Na hradecké straně nemohl nastoupit Michal Dragoun, jenž si odpykává jednozápasovou stopku. Zároveň je také z důvodu zranění mimo soupisku Martin Pláněk, místo něhož v obraně naskočí Karel Plášil.

V týmu Třince se odehrálo ještě o pár změn více. V obranných řadách dnes narozdíl od minulého utkání naskočí Miha Štebih a Marian Adámek, v útoku se zase objeví Michal Kovařčík, Jan Hladonik a David Cienciala.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Čáp, Vydarený (A), Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Plášil – Červený (A), Džerinš, Šimánek – Köhler, Bednář (C), Dej – Jarůšek, Kukumberg, Picard – P. Beránek, T. Knotek, J. Dvořák.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Linhart, Jank, M. Doudera, Štebih, Nosek, Adámek – Irgl (C), Kane, Špirko – Dravecký, Kreps, Rákos – Hrňa, Marosz, Petružálek (A) – Hladonik, M. Kovařčík, Chmielewski – Cienciala.

Rozhodčí: Lacina, Mrkva – Kotlík, Zíka.

Letošní vzájemné duely – dva ze dvou pro Lvy

Již dvakrát se v letošní sezóně potkaly týmy Hradce a Třince a v obou případech stáli na vítězné straně Východočeši. Ani jednou však pro sebe neuzmuli plný bodový zisk, neboť o své výhře nedokázali rozhodnout v základní hrací době. Napoprvé dospělo utkání až do samostatných nájezdů, v nichž rozhodl hradecký Richard Jarůšek, podruhé pak vystřelil Mountfieldu výhru v prodloužení Roman Kukumberg.

HC Oceláři Třinec – 1. místo, 75 bodů, skóre 116:71

Lídr tabulky. Přesně tato dvě slova nejlépe vystihují, jak si Třinec v dosavadním průběhu soutěže vede. O první místo se Oceláři již delší dobu přetahují s Libercem, momentálně jsou to však právě oni, kdo má na čele extraligy jednobodový náskok.

Přesto však padli s týmem, jenž se nachází na opačném konci tabulkového hodnocení – s jedenáctým Zlínem prohráli Třinečtí poměrem 2:4. Hned další utkání však dalo na prohraný zápas zapomenout, když třetí Kometu porazili s přehledem 4:1.

Poslední zápasy Hradce Králové:

11.12.2016 Hradec – Karlovy Vary 3:0
    22.12.2016 Hradec – Pardubice 5:1
    3.1.2017 Hradec – Liberec 3:2

Mountfield HK – 6. místo, 56 bodů, skóre 95:79

Mezi Vánoci a Novým rokem vypadl hradecký tým z důvodu účasti na Spengler Cupu z extraligového tempa, na český led se však vrátil ve velkém stylu. V domácím klání s druhým týmem tabulky – Libercem – prohrávali Východočeši už 0:2, pak však zvýšili otáčky, vyrovnali a nakonec slavili cenné vítězství 3:2, jímž utnuli Bílým Tygrům poměrně dlouhou šňůru výher.

V pátek měli Hradečtí na programu duel s Olomoucí, ten však byl pro rozsáhlou marodku Kohoutů odložen na pozdější termín. Uvidíme tedy, zda delší zápasové volno Lvům prospělo či nikoliv.

Krásnou neděli přeji všem příznivcům ledního hokeje z hradecké FORTUNA arény. Tipsport extraliga má dnes na programu své 37. kolo, které jistě nabídne mnoho zajímavých duelů. Nás ale bude zajímat především zápas mezi domácím Mountfieldem HK a HC Oceláři Třinec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 26. Kukumberg, 33. Picard, 53. Dej (Dietz), 57. Červený, 59. Džerinš (Picard, Šimánek) – 36. Kane (Dravecký, Irgl)

Rozhodčí: Lacina, Mrkva – Kotlík, Zíka