Sparta – Pardubice 3:2 (kon.) | Třinec – Plzeň 3:2 (po pr.) | Chomutov – Vítkovice 5:3 (kon.)
Liberec – K. Vary 3:2 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Zlín – Litvínov 3:1 (kon.)
Berani Zlín
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 22.01.2017, 17:20 • Zimní stadion Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 41. kolo

Televizní duel mezi PSG Zlín a Vervou Litvínov nakonec po vyrovnané bitvě vyhráli domácí hokejisté, kteří rozhodli ve třetí třetině, kdy se prosadili Holík a David Šťastný. Dnes je to všechno, hezký zbytek neděle. (19:52:56)

59:09
    Karel Kubát (LIT) 2 minuty za hákování.
    58:45 David ŠŤASTNÝ - 3:1
    Zdroj: Hokejka TV

58:45
    Zlín právě vstřelil branku!
    DAVID ŠŤASTNÝ přebruslil vracejícího se Pavlíka a jednoduše střelou mezi betony překonal slovenského brankáře Jaroslava Januse. Bez asistence.

58:01
    Popelka si obešel dva protihráče a svůj bekhend jen těsně nestihl zasunout do branky. Povedená akce zlínského útočníka.

57:01
    Řezníček se vrací do hry, Zlín se ubránil.

56:18
    Zlínu se povedlo vyhodit a poslat na led čerstvé síly.

55:41
    Verva se dostala v přesilovce ke kotouči, ale Kašík prozatím v oslabení nemusel zasahovat.

55:00
    Dalibor Řezníček (ZLN) 2 minuty nedovolené bránění.
    53:19 Petr HOLÍK - 2:1

53:19
    Nahození Řezníčka úspěšně ze vzduchu tečoval za Janusova záda osamocený PETR HOLÍK, který se dobře postavil na hranici brankoviště Litvínova. Zlín odskakuje svému soupeři o jednu branku. Asistence: Dalibor Řezníček.

53:06
    Zbyněk Sklenička (LIT) 2 minuty hákování.

53:06
    Filip Chytil (ZLN) 2 minuty nafilmovaný pád.

51:38
    Popelkovu střelu v přečíslení zneškodnil pozorný Janus.

49:35
    Frolo dělovkou prověřil Kašíkovu pozornost, buly u branky PSG.

48:12
    Gula opouští vrátka trestné lavice a tým hostí hraje v pěti.

47:18
    Janus drží svůj tým v oslabení.

46:35
    Matějíčkova střela od modré čáry končí v moci Jaroslava Januse.

46:07
    Jiří Gula (LIT) dvě minuty za podražení.

44:57
    Hokejisté Zlína hrají v plném počtu.

44:29
    Pomalu se blíží konec litvínovské přesilovky. Kašík v ní zasahoval pouze jedinkrát.

43:38
    Litvínov se díky nepřesné rozehrávce vystrnadil z útočného pásma.

42:52
    Libor Kašík (ZLN) 2 minuty za zdržování hry.

42:35
    Kotvan prohrál souboj na modré čáře a z brankoviště se vydal Kašík, který rozehrál kotouč do hlediště, bude se trestat, ale Kašík možná tímto zachránil Zlín od inkasované branky.

41:22
    Na opačné straně pálil těsně vedle branky Zdeněk Okál.

40:32
    Litvínovští vlétli do poslední třetiny s velikou vervou. Kašík hned po půl minutě musel zasahovat.

40:01

Druhá třetina skončila také nerozhodně, ale už padaly i góly. Zlín poslal do vedení se štěstím Popelka, jehož pokus si srazil do sítě Trávníček. Už to vypadalo, že si domácí náskok odnesou do kabin, ale pouhé tři vteřiny před sirénou se prosadil Lukeš.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    39:57 František LUKEŠ - 1:1

39:57
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Ledová sprcha pro hráče Zlína. Verva ukázala, jak je každá vteřina důležitá. Rychlý brejk hostí, zmatená obrana přinesla prostor FRANTIŠKU LUKEŠOVI, který se střelou z mezikruží nemýlil. Asistence: Viktor Hübl, František Gerhát.

39:17
    Poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

38:25
    Litvínov je kompletní, vhazuje se u branky Zlína.

37:55
    Verva je ve čtyřech, Zlín ve dvojnásobné převaze zahrozil, ale Janus se spoluhráči odolali tlaku PSG.

36:42
    Janus vyrazil nad sebe kotouč po střele Kotvana a chvíli nevěděl, kde se puk nachází. Hra je nyní přerušena.

36:06
    Zlínští budou hrát přesilovku pět na tři. Robin Hanzl (LIT) 2 minuty za hru vysokou holí.

35:52
    František Gerhát (LIT) dostává dvě minuty za sekání.

35:28
    Kotouč se odrazil mezi kruhy, kde si sjel Tomáš Frolo, jehož dělovku skvěle vyrazil Libor Kašík.

33:54
    Kubátova rána zacinkala na Kašíkovu tyčku.

33:17
    Kotvanova rána prosvištěla kolem Januse, vzápětí neuspěl ani Chytil.

32:08
    Kašík kryje dalekonosný pokus Pilaře a hra je přerušena.

30:48
    Chytil parádní stahovačkou obelstil Januse, ovšem puk za beton již neprocpal.

30:27
    Gerhátova střela z levého křídla lízla rameno zlínského brankáře. Jurčík nadále drží svůj celek v útoku.

29:37
    Pavlíkova střela z první branku Kašíka minula. Litvínov je stále na puku v útočné třetině.

28:49
    Matějíčkova ostrá rána z prostoru modré čáry končí ztečovaná v ochranné síti.

28:25
    Popelka se ocitl ve slibné šanci, kterou ovšem nedokázal proměnit.

27:40
    Trávníček vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

26:27
    Berani opět operují u branky Litvínova. Bukarts střílel těsně vedle.

25:36
    Zlínští jsou aktivní, chtějí přidat ještě druhou trefu, která by jim dodala klid na hokejky.
    25:00 Michal POPELKA - 1:0

25:00
    Štěstěna se přiklonila na stranu domácích, kteří se ujímají vedení! Nahrávka MICHALA POPELKY se odrazila od Trávníčkové brusle za záda litvínovského brankáře. Asistence: Dalibor Řezníček.

24:47
    Ondráček našel ve střelecké pozici Davida Šťastného, kterého skvěle vychytal Janus.

23:36
    Opět je hra přerušena a zase zahráli kotouč na icing hráči z Litvínova.

22:49
    Hra je přerušena, zakázané uvolnění Litvínova.

21:32
    Pilař se vrací do hry, Verva je kompletní.

20:39
    Zlín pokračuje v přesilovce.

20:01

Úvodní třetina končí bez branek, protože se nikdo z celků nedokázal zatím střelecky prosadit. Litvínov měl k dispozici přesilovou hru, ale tu potrestat nedokázal. V závěru třetiny se naskytla početní výhoda i Zlínu, který ji bude dohrávat z kraje druhé části.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:29
    Karel Pilař (LIT) 2 minuty za podražení.

19:01
    Tentokrát se píská icing na straně Zlína.

18:28
    Říčka to zkoušel z rohu kluziště, ale branku trefit přes bránícího Frola nedokázal.

17:42
    Zakázané uvolnění Litvínova, buly u Januse.

17:16
    Robert Říčka se vrací zpátky do hry, Litvínov je kompletní.

16:49
    Libor Kašík zneškodnil i dobrou Pavlíkovu střelu z levého kruhu.

16:07
    Dlouhý oblouček jednoho ze zlínských obránců doletěl až za branku Januse.

15:36
    Gerhát v další dobré šanci Litvínova, ale neuspěl. Zlínu se povedlo vyhodit kotouč do bezpečí.

15:02
    Robert Říčka (ZLN) 2 minuty za hákování.

15:01
    V tutové šanci se ocitl litvínovský Gerhát, kterému nedovolil zakončit faulující Říčka, Verva bude mít přesilovku.

14:18
    Hraje se zatím vyrovnaná partie, oba celky ale nechtějí udělat větší chybku a soustředí se na maličkosti.

13:42
    Válkovu rozehrávku nikdo z jeho spoluhráčů netečoval a píská se icing.

12:26
    Hra je přerušena, buly ve středním pásmu.

11:51
    Ostřížkovo prudší nahození dorážel těsně vedle branky Antonín Honejsek.

11:26
    Bukarts nahazoval kotouč z rohu kluziště před branku, kde se puk odrazil na hokejku Skleničky, který vyvezl puk do útočného pásma.

10:57
    Ještě Frolo otestoval Kašíka, ale ten byl opět pozorný. Verva měla dobrou početní výhodu, kterou nevyužila.

9:51
    Pilař se střelou neuspěl a tím se naskytl únik Blaťákovi, jehož střelu zápěstím Janus výborně vyrazil ramenem.

9:25
    Skleničkovu bombu dokázal Kašík ztlumit do bezpečí, vzápětí domácí poslali kotouč k Janusovi.

8:54
    Litvínovští si zahrají přesilovou hru pět na čtyři. Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za hákování.

7:52
    Zlínská druhá formace se tlačí do útočného pásma, kde se bude snažit přelstít Januse.

7:33
    Popelka žabičkou vybídl Bukartse, který z první nastřelil boční síťku.

6:49
    Nepřesná rozehrávka Litvínova a signalizuje se zakázané uvolnění.

6:10
    První komerční přestávka je právě před námi. Poté se bude vhazovat u brankáře Januse.

5:19
    Válek podržel dlouho puk za brankou Kašíka, Verva je pořád na kotouči a kombinuje.

4:26
    Do dobré šance se tlačil Filip Chytil, nakonec nedokázal překonat pozorného brankáře Vervy.

3:38
    Zlínští sebrali soupeři kotouč a vydávají se do útoku.

3:07
    Jaroslav Janus raději schoval do lapačky prudší nahození Blaťáka.

2:28
    Další šance Vervy, brankář Kašík byl úspěšný a hra je přerušena.

2:02
    Jurčík se rozjel kousek za modrou a jedovatou střelou chtěl provětrat Kašíka, který nakonec zasahovat ani nemusel.

1:27
    Zlínští napadali rozehrávku Litvínova, ale kotouč se jim získat nepodařilo.

0:53
    Kašík vyrazil lehčí pokus Skleničky. Zlín jde do útoku.

0:32
    Hra je poprvé přerušena, protože hráči Litvínova vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Blaťák, Matějíček, Žižka (A), Řezníček, Gazda – Říčka, P. Holík, Šťastný – Kubiš, Popelka, Bukarts – O. Veselý (C), Chytil, Okál – Ostřížek, Honejsek, J. Ondráček.

HC VERVA Litvínov: Janus (Pinc) – Kubát, Gula, Z. Sklenička, K. Pilař, Frolo, F. Pavlík, Kokeš – Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – J. Černý, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček (C), K. Reichel, M. Hořava – Jurčík, Válek, Dufek.

Rozhodčí: Baluška, Müllner – Gebauer, Lederer..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hezkou neděli ze Zimního stadionu Luďka Čajky. Na programu je dnes televizní duel mezi PSG Zlín a Vervou Litvínov. Rozjetí hokejisté Zlína budou chtít navázat na dobré výkony z posledních zápasů. Ševci z posledních sedmi duelů prohráli pouze dva a tlačí se v tabulce na záda Plzni. PSG Zlín? To je dlouhá a pro Litvínov v posledních letech ne moc úspěšná kapitola. Na ZS Luďka Čajky se černožlutým dlouhodobě nedaří, prohráli tam třináctkrát za sebou! Také letos, v říjnu 1:4. Duel mezi Berany a Litvínovem startuje již v 17:20.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 25. Popelka (Řezníček), 54. P. Holík (Řezníček), 59. Šťastný – 40. Lukeš (V. Hübl, Gerhát)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Blaťák, Matějíček, Žižka (A), Řezníček, Gazda – Říčka, P. Holík, Šťastný – Kubiš, Popelka, Bukarts – O. Veselý (C), Chytil, Okál – Ostřížek, Honejsek, J. Ondráček.

Rozhodčí: Baluška, Müllner – Gebauer, Lederer.