Senegal – Alžírsko 2:2 (kon.) | Zimbabwe – Tunisko 2:4 (kon.)
Senegal
2:2 (1:1)
Alžírsko
Pondělí 23.01.2017, 20:00 • Stade de Franceville, Franceville • Africký pohár národů • Skupina B

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:00:19)
    Postupující ze skupiny B již znají soupeře, v sobotu se Tunisko střetne s Burkinou Faso a Senegal s Kamerunem

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:26.

Utkání je u konce a oba týmy se rozešly smírně po remíze 2:2. Alžírsko šlo v 52. minutě podruhé do vedení, opět se trefil Islam Slimani, jenže už o dvě minuty později srovnal střelou z dálky Moussa Sow. Slimani pak mohl uzavřít hattrick, jenže další jeho pokusy se už do branky nevměstnaly a skóre se tak už neměnilo. Remíza 2:2 a výhra Tuniska 4:2 nad Zimbabwe znamená, že Alžírsko na turnaji končí. Do čtvrtfinále postupují Senegal a Tunisko.

90+5

90+4
    Již tam dokráčel, Moussu Konatého nahradil Baldé Diao Keita.

90+3
    Ještě jedno střídání Senegalu, střídaný hráč nikam nepospíchá a k lavičce jde pomalým krokem.

90+2
    ... jenže jsou spíše blíže středové čáry, než vápnu. Tohle Senegalu maximálně vyhovuje.

90+1
    Alžířané se i nadále snaží, hledají cestu k brance soupeře.

90
    Budou se nastavovat čtyři minuty.

89
    Menší přestávka, gólman Senegalu se drží za levou nohu, o kterou si ale při rozehrávce sám brnknul tou pravou. Natahuje tak čas.

88
    Ghezzal přihrával na penaltu Mahrezovi, jeho střela z první skončila vysoko nad...

87
    Ciss a Sow kombinovali na levé straně u pomezní čáry, k centru ovšem nedospěli.

86
    Senegal se nikam zvlášť nežene, pokud potřebuje, pouze odkopne do bezpečí od vlastní šestnáctky.

85
    Na druhé straně střílel po přihrávce zleva Diamé, mířil ovšem přesně doprostřed branky, kde byl nachystaný Asselah.

84
    Bounedjah vystřelil z levé strany, mířil na zadní tyč, to ale gólman N'Diaye očekával a byl tam se svým zákrokem včas.

83
    Teď už zmíněný roh, který ale obrana Senegalu hravě odvrátila.

83
    Před rozehráním ještě střídání Alžírska, místo Sofiane Hanniho bude hrát Rachid Ghezzal.

Aleš Pur

Branky: 43. Diop, 54. M. Sow – 10. Slimani, 52. Slimani

Karty:   74. Diédhiou (SNG) – 39. Ghoulam (ALG), 39. Bentaleb (ALG), 58. Cadamuro (ALG)

Senegal: K. N'Diaye – Ciss, K. Mbodji (70. Diédhiou), Z. Touré, Ndiaye (78. Gueye) – Sarr, N'Doye, Diop, Diamé – Mou. Konaté (90+4. Baldé Diao), M. Sow.
    Náhradníci: Diallo, P. S. N'Diaye – Koulibaly, M'Bengue, Gueye, Diédhiou, Kouyaté, Diouf, Baldé Diao, Gassama, Saivet.

Alžírsko: Asselah – Meftah, Mandi, Cadamuro, Ghoulam – Guedioura, Bentaleb – Mahrez, Hanni (83. Ghezzal), Brahimi – Slimani (80. Bounedjah).
    Náhradníci: Rahmani – Belkaroui, Mesbah, Bennacer, Benyahia, Bounedjah, Ghezzal, Abeid, Belkhiter.

Rozhodčí: Joshua Bondo (BOT) – Jerson Emiliano Dos Santos (ANG), Arsénio Chadreque Marenguila (MOZ)