Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.) | Litvínov – Třinec 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 1:0 (kon.)
Pardubice – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Sparta – Liberec 4:3 (1:0 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Mountfield HK
Pátek 27.01.2017, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 42. kolo

59:57
    Skuhravý těsně minul odkrytou branku. Vachovec byl následně do branky natlačen, ta se tak posunula. Skuhravý se následně hádal s rozhodčími a dostal osobní trest.

59:08
    Ale pozor! Dvořák (KVA) vyhodil kotouč rovnou mimo hřiště, dvouminutová trest pro domácí!

58:45
    Kacetl míří na střídačku, Hradec to zkouší v šesti!

58:34
    Hosté si vyžádali oddechový čas!

58:34
    Zákrok roku 2017! Flek a Gríger ujížděli dva na nikoho, druhý jmenovaný pálil do skoro odkryté branky, Kacetl ale předvedl zákrok z kategorie těch nejkrásnějších, když dokázal na čáře puk zastavit betonem!
    53:30 Michal DRAGOUN - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

53:30
    Hradec právě vstřelil branku!
    Máme zaděláno na drama! Střela od modré a perfektní teč v mezikruží od MICHALA DRAGOUNA, zajistila Hradci druhý gól a tím pádem snížení. Honzík neměl šanci puk zasáhnout. Asistence: Stanislav Dietz, Blaž Gregorc

53:30
    Prohlíží se záznam hry na videu! Branka možná byla dosažena vysokou holí...

50:52
    Počet hráčů na ledě se rychle vyrovná, Bedřich Köhler (HKM) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

50:45
    Trable pro domácí, Denis Kindl (KVA) je na dvě minuty vyloučen za hákování.

39:18
    Další trest pro Mountfield, konkrétně pro Martina Štajnocha (HKM) na dvě minuty za nedovolené bránění.

39:13
    Václav Skuhravý se málem postaral o hattrick, ale těsně minul klec Kacetla.

35:24
    Na dvě minuty odchází Alexander Picard (HKM) za hrubost. A za domácí Milan Mikulík (KVA) za sekání.
    34:58 Václav SKUHRAVÝ - 3:1

34:58
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie proměňuje dvojitou přesilovou hru. Kapitán karlovarských hokejistů VÁCLAV SKUHRAVÝ se postaral o svou druhou branku v zápase, když si s kotouče sjel na kruh a vypálil. Kacetl jeho dělovou ránu nechytil. Asistence: Tomáš Harant, Denis Kindl

33:55
    Energie si zahraje dvojitou přesilovou hru! Na trestnou lavici míří jako další Rudolf Červený za vysokou hůl.

33:53
    Stanislav Dietz (HKM) se dopustil prohřešku. Odchází na trestnou lavici za držení.
    28:20 Martin PLÁNĚK - 2:1

28:20
    V jednoduchosti je síla. Mountfield se zabydlel u Davida Honzíka. MARTIN PLÁNĚK zachytil karlovarský pokus o vyhození a vypálil z vrchu kruhu a zcela propálil Davida Honzíka. Bez asistence.

26:36
    Vladimír Sičák střílel od levého kruhu a Kacetl vytáhl fantastický zákrok lapačkou! Po této akci přichází komerční přestávka.
    25:20 Denis KINDL - 2:0

25:20
    DENIS KINDL navyšuje karlovarské skore, když poslal ránu z mezikruží a přesně zachytil volné místo za zády Kacetla. Asistence: Vladimír Sičák, Antonín Dušek.

22:00
    David Honzík měl nyní menší potíže s kotouče, nedokázal o správně zpracovat. Spoluhráčům se podařilo vyhodit kotouč.

15:22
    Denis Kindl (KVA) se připisuje na listinu hříšníků a odchází na dvě minuty zpytovat svědomí za podražení.

12:00
    Štajnoch a Červený se pokusili o vyrovnání. David Honzík zakročil bruslí.
    11:25 Václav SKUHRAVÝ - 1:0

11:25
    Energie tak dlouho tlačila na soupeře, až se její tlak proměnil v úvodní branku zápasu! VÁCLAV SKUHRAVÝ poslal svou dělovou ránu, která bleskurychle rozvlnila síť za Kacetlem, který se jen stihl za ránou ohlédnout. Asistence: Denis Kindl, Michal Vachovec.

09:25
    Ruda Červený (HKM) si vysloužil od rozhodčích dvouminutový trest za hru vysokou holí.

06:37
    Na dvě minuty odchází Tomáš Dvořák (KVA) za podražení.

03:16
    Michal Dragoun (HKM) míří na trestnou lavici na dvě minuty za podražení protihráče.

02:22
    Henri Tuominen pálil, ale těsně minul.

00:35
    Milan Mikulík (KVA) získává trest na dvě minuty za nedovolené bránění.

Tomáš Hála

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 12. Skuhravý (Kindl, Vachovec), 26. Kindl (Sičák, Dušek), 35. Skuhravý (Harant, Kindl) – 29. Pláněk, 54. Dragoun (Dietz, Gregorc)

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Tadeáš Dvořák) – Harant, Dujsík, Sičák (A), M. Rohan, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Kindl – Stloukal, Dušek, Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Davídek.
    Mountfield HK: Kacetl (Rybár) – Vydarený (A), Čáp, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Pláněk – Šimánek, Červený (A), Jarůšek – Dej, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – Picard, Dragoun, Köhler – Kopta, T. Knotek, R. Pavlík.

Rozhodčí: Lacina, Svoboda – Brejcha, Suchánek