Příbram – Vlašim 1:3 (kon.) | Zlín – Kajrat 0:2 (kon.) | Rostov – Žilina 3:1 (kon.)
Sparta – Ferencváros 0:0 (kon.) | Liberec – Sturm Graz 1:1 (kon.) | Jablonec – Šachtar 2:2 (5:4 po pen.)
po penal. (5:4)
FK Jablonec
2:2 (1:1)
FK Šachtar Doněck
Úterý 31.01.2017, 17:00 • Estádio Municipal da Bela Vista, Parchal • Přípravný zápas • Přátelské utkání

Facundo Ferreyra v prvním poločase odpověděl na úvodní gól Martina Pospíšila z penalty a krátce po přestávce šel Jablonec znovu do vedení, tentokrát zásluhou Martina Doležala, který potrestal obrovskou chybu Azeveda po malé domů. Jenže Šachtar znovu rychle vyrovnat, když se prosadil z dorážky Dentinho. O osudu úvodního utkání Atlantic Cupu v portugalském Algarve tak musely rozhodnout penalty, ve kterých v páté sérii Vlastimil Hrubý vychytal Tarase Stěpanenka a vychytal Jablonci cenné vítězství. Až do poslední penalty byli všichni střelci úspěšní. Konečný výsledek. FK Jablonec 2 Šachtar Doněck 2 (5:4 po pokutových kopech). (19:06:50)

5. série
    5:4
    Stěpaněnko těsně nad zemí mířil přesně k levé tyči, jenže Hrubý jeho pokus skvělým zákrokem vyrazil a vychytal Jablonci na turnaji v Algarve cenné vítězství nad Šachtarem Doněck!

5. série
    5:4
    Mihanovič zamířil přesně k levé tyči a Ševčenko stále skáče k pravé tyči.

4. série
    4:4
    Gustavo si vzal krátký rozeběh a zamířil přízemní střelou přesně k levé tyči.

4. série
    4:3
    Lárusson ukázal, že má v noze dynamit, a napálil míč tvrdou bombou do pravého horního rohu brány!

3. série
    3:3
    Dentinho si vybral také levý horní roh a zatím se ani jeden ze střelců nemýlil.

3. série
    3:2
    Ondřej Mihálik zamířil stejně jako jeho dva spoluhráči nad zemí k levé tyči.

2. série
    2:2
    Bernard nádhernou střelou zamířil přesně do levého horního rohu brány a také se nemýlil.

2. série
    2:1
    Vít Beneš si stejně jako Michal Trávník vybral levou stranu a těsně nad zemí zamířil přesně k tyči.

1. série
    1:1
    Patrick Alan se také nemýlil a přízemní střelou zamířil přesně k pravé tyči.

1. série
    1:0
    Michal Trávník napálil míč přesně k levé tyči a Ševčenko neměl šanci na zákrok.

Střílení penalt začíná.

Jablonec v zápase proti favorizovanému Šachtaru Doněck dvakrát vedl, jenže ukrajinský tým dokázal vždy rychle odpovědět, a tak o osudu úvodního utkání Atlantic Cupu rozhodnou penalty. Skóre po druhém poločase: FK Jablonec 2 Šachtar Doněck 2.

90
    Druhý poločas skončil.

90
    Andrij Borjačuk mohl v poslední minutě rozhodnout, jenže jeho hlavička po centru ze standardní situace skončila na vzdálenější pravé tyči těsně mimo!

89
    Dentinho nedokázal na levém křídle zpracovat míč a už toho má plné zuby.

88
    Dentinho pláchl jablonecké obraně a chtěl vybíhajícího brankáře českého týmu propálit přízemní střelou mezi nohama, jenže Vlastimil Hrubý podržel svůj tým nad vodou skvělým zákrokem!