Jihlava – Táborsko 2:1 (kon.) | Trnava – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Zorja Luhansk – Slovácko 3:0 (kon.)
Karviná – Vorskla Poltava 0:0 (kon.) | Ostrava – Poprad 8:0 (kon.) | Slavia – Osijek 1:2 (kon.)
Dinamo Záhřeb – Slovan Bratislava 2:2 (kon.) | Vlašim – Štěchovice 1:1 (kon.)
SK Slavia Praha
1:2 (1:1)
NK Osijek
Středa 01.02.2017, 16:00 • Marbella, Španělsko • Přípravný zápas • Přátelské utkání

To je ode mě pro tuto chvíli vše, na shledanou u dalšího online přenosu! (17:53:50)

Slavia prohrává první z přípravných zápasů ve španělské Marbelle 1:2. Tým Jaroslava Šilhavého nestačil na chorvatský Osijek, přestože už v sedmé minutě poslal sešívané do vedení Josef Hušbauer. Pro Šilhavého je to vůbec první porážka v pozici hlavního trenéra Slavie, ale jedná se jen o přípravný zápas, takže ho tato skutečnost asi příliš netrápí. Horší už je to s předvedenou hrou, kdy hlavně ve středu pole se někteří hráči nepředvedli v příliš dobrém světle. Slavia však postrádala v dnešním zápase hned několik hráčů, kteří patří do ideální jedenáctky týmu.

90

90
    V závěru zápasu si ještě slibnou šanci vypracoval Osijek, ale střelu zastavil jeden ze stoperů Slavie.

89
    Obrana Osijeku měla s vysokým centrem potíže, ale nakonec vše zvládla. Malenica bude odkopávat.

88
    Rohový kop pro červenobílé.

86
    Slavia ve druhé půli předvedla pasáž hry, kdy měla navrch i díky několika dobrým přízemním kombinacím na útočné polovině. V závěru zápasu zkouší sešívaní hrozit spíše centrovanými míči, jenže ty jsou většinou nepřesné.

84
    Pavlenkův dlouhý výkop dolétl nerušeně až do šestnáctky Osijeku, kde si míč převzal brankář Malenica.

82
    Osijek dokázal otupit slávistický tlak a hra se teď pohybuje daleko od Malenicovy brány.

80
    Blíží se závěr zápasu a na spadnutí je vůbec první prohra Slavie od nástupu Jaroslava Šilhavého.

77
    Slavii teď chybí i trocha štěstí. Už se zdálo, že povedená akce musí skončit brankou, jenže míč jen orazítkoval horní tyč brány Osijeku.

75
    Zmrhal se dobře uvolnil na levé straně, ale na jeho centr před bránu nedosáhl ani jeden z nabíhajících hráčů Slavie. Škoda, z tohohle mohla být vyrovnávací branka.

73
    Jenže chvíli nato se hosté opět dostali do útoku, tentokrát po levé straně. Střelecký pokus však dokázal zneškodnit Pavlenka.

72
    Bořil si teď nerozuměl se Zmrhalem a Osijek z toho vytěžil dobrou příležitost. Situaci nakonec vyřešila stoperská dvojice sešívaných.

70
    Zmrhalův centrovaný míč odvrátil obránce pouze k jednomu ze slávistů, který z dálky zaměstnal brankáře povedenou střelou z voleje. Malenice dokázal míč vyrazit na roh.

68
    Slavia si v posledních minutách vytváří tlak, ale brankář Malenica zatím zůstává nepřekonán.

67
    Po rohu se jeden ze slávistů dostal ke střele z hranice šestnáctky, jenže rána mířila jen do středu brány.

66
    Do gólové šance se dostal Mick van Buren, který mohl skórovat po dvou minutách na hřišti, jenže z bezprostřední blízkosti napálil míč jen do brankáře. Následuje rohový kop Slavie.

Martin Švejkar

Branky: 7. Hušbauer – 32. Mioč, 53. Vojnović

Karty:   64. Lüftner (SLA)

SK Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Bílek, Lüftner, Švento (46. Bořil) – Souček – Tecl (46. Zmrhal), Hušbauer (62. Van Buren), Ščuk, Sýkora – Mešanovič.
    Náhradníci: Kovář – Deli, Bořil, Žežulka, Krejdl, Zmrhal, Van Buren.

NK Osijek: 1. poločas: Žitnjak – Pušić, Lukić, Barać, Knežević – Škorić, Lesjak, Mioč – Perošević, Lopa – Ejupi.
    2. poločas: Malenica – Matas, Leko, Džolan, Marin – Petrović, Lulić – Grgić, Špoljarić, Boban – Vojnović.