Mor. Budějovice – Klatovy 4:2 (kon.) | SHK Hodonín – Vsetín 2:5 (kon.) | Šumperk – Poruba 2011 2:1 (kon.)
Žďár n/S – Havlíčkův Brod 2:3 (po pr.) | Vrchlabí – Kobra 2:4 (kon.) | Jablonec n/N – Tábor 6:5 (po pr.)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Stav série: 2:2
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 18.03.2017, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Semifinále

To je ode mne pro dnešek vše, já se s vámi loučím a přeji Vám krásný zbytek večera. (19:27:10)

Je dobojováno, Šumperk ve třetí třetině dokázal využít přesilovku pět na tři a v dnešním utkání dokázal zvítězit 2:1. Poruba ještě na konci utkání zkoušela hru bez brankáře, šumperští hráči však svou bojovností nedopustili aby hosté dokázali vyrovnat. Nutno dnes vyzdvihnout Hynka Kůdelu, který v domácí bráně předváděl neuvěřitelné zákroky.
    Prohru pak těžce nesl Tomáš Sršeň, který se po konci zápasu vydal na led za rozhodčím si všechno vyříkat.
    Stav série je tedy 2:2 a v pondělí nás čeká rozhodující duel na porubském ledě, kde se rozhodne o postupujícím do finále.

59:31
    Sedláček posílá kotouč do středního pásma.

58:49
    Jakub Peslar dostává dvě minuty za sekání, ve stejném čase vyloučen i domácí Daniel Vachutka za hrubost.

58:41
    Kůdela teď při souboji s hostujícím hráčem přišel o vyrážečku, rozhodčí však nechávají hru pokračovat.

58:40
    Šumperk posílá kotouč do středního pásma.

58:13
    Jakub Čech zůstává na střídačce, Poruba to zkouší se šesti hráči v poli.

58:13
    Oddechový čas pro hosty.

58:13
    Tomáš Sedlák dostává dvě minuty za poražení. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

57:39
    Martin Piecha vyfasoval nyní od rozhodčího pětiminutový trest plus trest do konce utkání za sekání.

57:05
    Kůdela si připisuje další zákrok, střelu Jáchyma vyrazil před sebe odkud ji do středního pásma poslal Janota.

56:50
    Dreslerova střela skončila na betonech Kůdely, Janota poté poslal kotouč na zakázané uvolnění.

56:11
    Novosad v šanci, jeho pokus byl však zblokovaný.

56:01
    Puk se dotkl ochranné sítě, vhazovat se teď bude ve středním pásmu.

55:40
    Dělovka vyšla z hole Dominika Rudla, Kůdela však zasahovat nemusel.

54:35
    Šumperk teď urputně brání a Porubu vůbec nepouští do vlastní třetiny.

53:54
    Janota na ledě, Draci hrají v plném počtu. Poruba svou dlouhou přesilovku pět na tři nedokázala využít.

53:27
    Ďurkáč na ledě, Šumperk už hraje ve čtyřech.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 29. Vachutka (Sedlák), 46. Králík (Janota, Sedlák) – 26. Puzič (Sztefek, Zachar)

DRACI PARS ŠUMPERK: Kůdela (Svoboda) – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka, Sedláček, Králík, Langr, Cink, Hroch, Fischer, Ostřanský, Novosad
    HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň) – Slavík, Peslar, Puškár, Kaluža, Puzič, Bail, Rudl, Dresler – Kuťák, Adamík, Kafka, Piecha, Vaněk, Jáchym, Orság, Tomčák, Slováček, Zachar, Sztefek, Ballner

Rozhodčí: Veselý, Wagner – Hejl, Podrazil