Litoměřice – Vysoké Mýto 7:3 (kon.) | Hodonín – Chrudim 2:4 (kon.) | Helas Brno – Česká Lípa 2:0 (kon.)
Slavia – Interobal Plzeň 7:4 (kon.) | Třinec – Hradec Králové 5:1 (kon.) | Sparta – Zruč n/S 4:4 (kon.)
Helas Brno
2:0 (1:0)
FC Démoni Česká Lípa
Pátek 31.03.2017, 20:00 • MSH Vodova • 1. Futsal liga • 22. kolo

Poslední kolo základní části je minulostí, domácí dokázali v každém poločase vsítit jednu branku a zaslouženě zvítězit. (21:34:39)

39:31
    Domácí kombinují okolo branky hostí a již nemají touhu navýšit skóre.

38:55
    Oddechový čas pro domácí.

38:55
    Jan Šafář stáhl unikajícího Lidmilu k zemi a vzhledem k tomu, že byl posledním obránce, tak rozhodčím nezbývalo nic jiného, než udělit červenou kartu.

38:30
    Hosté mohli snížit, lavička hostí se již radovala, ale hostující Švec nedokázal trefit úplně odkrytou klec!

38:08
    Lacko hledal u tyče Lidmilu, ale načasoval přihrávku na příliš pozdní termín a míče se zmocnil brankář Kirov.

37:28
    Bobylev ukázkovým skluzem odzbrojil jednoho z hostujících hráčů a rozjel akci Helasu.

36:34
    Cupák se zamotal ve vlastních kličkách a dostal míč do sítě.

35:24
    Radio Krokodýl Helas Brno právě vstřelilo branku!
    Krásná akce brněnského mladíka! PATRIK LIDMILA si sám vybojoval míč, protáhl se okolo obránce, ačkoli to vypadalo, že k míči bude mít blíže brankář Kirov, tak se u něj zjevil domácí hráč, vypíchl jej gólmanovi hostí a jen sledoval, jak míč míří do sítě! Bez asistence.

34:45
    Domácí se hnali ve třech na brankáře, akci vedl Cupák, jenž volil přihrávku až moc pozdě a Šarközy již nestačil uklidit míč do sítě.

33:32
    Oddechový čas pro hosty.

32:37
    Outrata se hnal na Kirova a ač byl těsně bráněn, tak nedokázal překonat brankáře hostí!

31:36
    Bobilev nasadil svému soupeři legendární jesličky, ale poté se již k míči nedostal.

31:07
    Dlouhý nákop hostujícího brankáře končí v rukavicích brankáře domácích.

30:24
    Švec mohl srovnat, ale David Šimon na poslední chvíli míč tečoval do břevna! Důležitý zákrok domácího brankáře!

30:10
    Z rohu se do míče opřel Outrata, ale jeho ostrá rána skončila mimo.

30:08
    Outrata vyslal Mužíka do brejku, ten se snažil překonat brankáře hostí střelou, ale tu Kirov vyrazil na roh.

29:05
    Havrda se snažil dostat ke střele, tu sice na branku Šimona vyslal, ale několikrát byla tečována a zpomalena, že se k brance sotva došourala.

28:30
    Lacko si neodpustil poznámky k řízení utkání a inkasuje žlutou kartu.

28:16
    Za vzájemnou potyčku potrestání hráči na obou stranách žlutou kartou. Na straně domácích Šarközy, na straně hostí Švec.

28:03
    Švec vyslal od půlky vysoký pas na kapitána hostí, Bejdu. Ten se do míče doslova položil a trefil jej nůžkami. Míč bohužel pro hosty letěl až příliš vysoko. Hezký moment v nepříliš hezkém utkání.

27:24
    Havlásek teď obehrál dva protihráče, ale bylo to zbytečné, neboť se vzápětí otočil a s míčem odpochodoval na vlastní půli.

26:08
    Havrdův pokus dokázal brankář Šimon vyrazit a drží tak stále čisté konto.

26:05
    Za svůj zákrok získává žlutou kartu domácí Patrik Lidmila.

25:44
    První vážnější akce ve druhé půli! Outrata dostal míč na pravé křídlo a nechal vyniknout Kirova. Aut pro Brno.

25:15
    Šafář se rozběhl k velkému sólu, ale jeho zakončení bylo bídné a ohrozilo pouze reklamy v rohu hřiště.

24:28
    Oba týmy mají problém s přechodem do finální fáze a nedokážou se dostat k zakončení.

23:09
    Havláskův pokus byl hodně nepřesný a skončil za pomezní čárou.

22:39
    Lerch se rozběhl s míčem a vypálil. Jeho dělovka sražena na roh.

21:45
    Nákop Šimona na útočnou polovinu končí u brankáře Kirova, který míč chytá a rozehrává.

20:54
    Hosté u míče, obrana Helasu prozatím pevná.

20:13
    Šarközy nabil Cupákovi, ten poslal míč nad branku.

20:01

Začátek druhé půle je mírně pozdržen, zpoždění mají rozhodčí.

První půli je pro dnešní den minulostí, domácí byli lehce aktivnější, hostujícího Kirova zaměstnávala zejména dvojice Lacko – Lidmila, přičemž prvně jmenovaný jednou rozezvučel i břevno. Jedinou branku první půle vsítil Jiří Mužík, v předposlední minutě.

20:00

19:42
    Dlouhý nákop Šimona chtěl uklidit do branky Lecko, ale jeho hlavička skončila na obránci, jenž stál na brankové čáře!

19:21
    Brňané drží míč ve svém držení a šetří čas.

18:40
    Krásná akce domácích končí brankou! Osmdesát sekund před koncem první půle si JIŘÍ MUŽÍK narazil se Stanislavem Lerchem a střelou pod ruku brankáře hostí otevírá skóre! Asistence: Stanislav Lerch.

17:50
    Cupák se dostal ke střele, ale poslal ji mimo.

17:44
    Cupák hledal z volného kopu Lercha, ten ale trefil prvního beka. Roh pro Helas.

17:42

17:21
    Hosté mají ze hry zatím více, ale nedokáží se procpat k jasné šanci.

16:31
    Cupák prováhal okamžik pro střelu, a tak zvolil pas na Šarközyho, ten vypálil vedle.

15:47
    Cupák našel z rohu Lacka, jehož rána proletěla těsně nad břevnem!

15:25
    Dobrá akce Lacka končí zákrokem hostujícího brankáře, který vykopl střelu brněnského forvarda.

14:38
    Démoni se tlačí kupředu, ale pozorní obránci Helasu se zatím dobře pohybují a nepouští svého soupeře vpřed.

13:41
    Bialkův volný kop zazvonil po teči brankáře Šimona na tyč!

13:20
    Lerch našel Mužíka, který vypálil těsně vedle!

12:59
    Lidmila se snažil umotat dva obránce soupeře, ale ti jej dokázali odzbrojit.

12:13
    Bialek zastavil Mužíkův postup vpřed. Aut pro Helas.

11:42
    Cupák se zamotal do vlastních kliček, snažil se najít Lidmilu, ale nedokázal přihrát přesně.

11:12
    Lacko se pokusil najít Cupáka, ale ten s jeho přihrávkou nepočítal a k míči se nedostal.

10:19
    Lacko vyzval Bobyleva ke skórování, ten si sice tváří v tvář s brankářem Démonů dokázal poradit, ale již nedokázal trefit branku!

09:14
    Brankář Šimon zachraňoval situaci po chybě svého spoluhráče a ačkoli to vypadalo jako čistý zákrok, tak to rozhodčí viděl jinak a potrestal brankáře domácích, Davida Šimona, žlutou kartou.

08:44
    Patrik Lidmila ošálil jednoho z hostujících obránců, vypálil, brankář vyrazil míč k Lerchovi, který poslal míč vysoko nad branku!

08:19
    Hosté nedokázali zahrát volný kop zcela ideálně a domácí mohou kupředu.

08:17
    Lerch poslal míč na vlastního brankáře a bude z toho volný nepřímý kop.

07:52
    Bejdův pokus šajtlí prolétl okolo branky a zastavil se až na tribuně. Míč pro domácí.

07:00
    Outrata našel dlouhým pasem Patrika Lidmilu a tomu chybělo pár centimetrů k tomu, aby dostal míč do sítě!

06:01
    Cupákův pokus o přihrávku před branku zblokoval jeden z hostujících hráčů do zámezí.

05:52
    Bobylev neudržel míč na hrací ploše, ten se dostává do moci hostujícího týmu.

05:01
    Do míče se opřel domácí Lacko a rozezvučel břevno! Povedená rána domácího futsalisty!

04:55
    Šarközyho ránu vyrazil brankář hostí do autu, dobrá rána domácího forvarda.

04:49
    Domácí se drží u míče a hledají mezírky v obraně České Lípy.

03:55
    Cupák se nedomluvil se svým spoluhráčem a míč mu utekl do zámezí.

03:28
    Kostic trefil nepříjemně jednoho z domácích a byl rozhodčím slovně napomenut.

02:59
    Havlásek vypálil ze střední vzdálenosti a minul brněnskou branku.

02:47
    Centr před brankou zblokoval Outrata na roh.

02:44
    Outrata zastavil akci hostí zahráním do autu.

02:28
    Domácím utekl míč do autu, rozehrávat budou hosté.

01:51
    Domácí se po delší době dostali k míči, ale nikam se neženou.

01:10
    Po volném kopu se k míči dostal hostující Šafář, který z bezprostřední blízkosti pálil k tyči, odkud míč vyrazil domácí Bobylev!

00:51
    Domácí Šarközy mohl otevřít skóre dnešního duelu, ale nedokázal svou střelu umístit přesně a brankář hostí zasáhl.

00:24
    Havrdova střela zamířila o několik centimetrů mimo prostor branky. Rozehrávat budou domácí.

00:07
    Úvodního výkopu se zmocnili hosté a kombinují na půli domácích.

00:01

Oba celky jsou připraveny, utkání může začít.

Radio Krokodýl Helas Brno: Šimon, Dang, Fruhvirth – Cupák D., Bobylev, Šarközy, Lacko, Outrata, Lerch, Lidmila, Mužík,

FC Démoni Česká Lípa: Kirov, Kroupa – Bejda, Kostic, Šafář, Žampa, Švec, Havrda, Bialek, Fichtner, Havlásek,

Rozhodčí: Jan Kresta, Jan Novotný, Martin Kabeláč, Delegát: Radek Venc.

Hezký sportovní večer z brněnské Městské sportovní haly na Vodově ulici. Rozcvička obou týmů je již v plném proudu a utkání za několik minut začne.

Futsalisté ze severu Čech jsou stále v boji o play-off, na osmou příčku ztrácejí před posledním zápasem sezóny pouhý bod. Vysoké Mýto, které okupuje právě osmou příčku hraje zápas posledního kola na palubovce Litoměřic, které se budou snažit udržet třetí příčku.

Karel Kruliš (trenér Démonů Česká Lípa): „Jedeme na Helas s velkým respektem. Víme, že jejich síla doma je veliká. Po našem krutě nepovedeném zápase doma se Slavií se chceme dostat opět do hry o play off, i když víme, jak nesmírně těžké to bude. Liga je letos tak vyrovnaná, že je to z mého pohledu jenom dobře. Všichni jsou napnutí, jak to dopadne.“

Radio Krokodýl Helas Brno
    Brněnští futsalisté zažívají rozporuplnou sezónu, tým sice dokázal vybojovat play-off, ale sedmá příčka není zcela dle očekávání. Z 24 zápasů dokázali Brňané vyhrát osm duelů a z dalších čtyř si odnesli bod za remízu. V případě tříbodového zisku se mohou domácí posunout až na pátou příčku, což by znamenalo mnohem výhodnější pozici před play-off.

David Cupák (kapitán RK Helas Brno): „Čeká nás doma velmi těžké utkání proti České Lípě. Soupeř hraje o play off, ale ještě i teoreticky o záchranu. Do zápasu půjde naplno a nic nevypustí. My play off už jisté máme nejhůře ze sedmého místa. Nemáme to sice ve svých rukách, ale chceme získat tři body, a pak se uvidí. K zápasu by měli být k dispozici všichni hráči.“

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.