Buffalo – Montreal 2:1 (kon.) | Washington – NY Rangers 2:0 (kon.)
Čtvrtek 06.04.2017, 02:07 • Verizon Center, Washington • NHL

Do zápasu nenastoupil český ani slovenský hokejista. (04:41:11)

1. Braden Holtby (WSH) 24 zák., 0 gólů, 100%
    2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+1
    3. Marcus Johansson (WSH) 0+2

Washington Capitals získává Presidents' Trophy. Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas 2:0. K zisku bodů pomohl výborný taktický výkon, dva vstřelené góly a precizní defenzivní hra.

59:58
    Braden Holtby odrazil kotouč nad sebe, a pak se před jeho brankou odehrála nepřehlední situace, puk před brankovou čárou.

59:30
    Rangers hrají ve svém obranném pásmu, domácí už se radují, vědí, že vyhrají a získají Prezidentův pohár.

59:17
    J. T. Miller se neprobojoval do šance, následně domácí odehráli přes všechny čáry. Píská se zakázané uvolnění.

58:50
    New York Rangers hraje v šesti, zkouší to bez brankáře. Domácí brankář drží puk, buly v útočném pásmu Rangers.

58:40
    T. J. Oshie skvěle za svou brankou zastavil akci hostujícího celku, následně se do rozehrávky zapojil Braden Holtby.

58:14
    Na New Yorku je vidět snaha s výsledkem něco udělat, zatím se ale nemůže probojovat do útočného pásma.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:30
    Washington už ví, že tento zápas vyhraje. Henrik Lundqvist musel likvidovat další střelecký pokus.

57:07
    Kevin Hayes zavezl kotouč do útočného pásma, ale ke střele se přes dobrou defenzivu domácího celku nedostal.

56:00
    Čtyři minuty zbývají do konce třetí třetiny. Domácí mají puk pod kontrolou a dostávají se do útočného pásma za velké podpory fanoušků.

55:30
    Henrik Lundqvist kryje střelecký pokus Karla Alznera.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, Daniel Winnik vybojoval kotouč a prošel až do útočného pásma. Tam byl zatlačen za branku.

54:50
    Dan Girardi se dostal přes útočnou modrou, následně Capitals vyhodili puk přes všechny lajny, a tak se píská zakázané uvolnění.

54:20
    Mnoho času už hokejisté hostujícího celku na zdramatizování zápasu nemají, navíc se nemohou dostat na delší dobu ke kotouči.

53:47
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou New Yorku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 35. Ovečkin (Kuzněcov, Ma. Johansson), 46. Kuzněcov (Ma. Johansson, Williams)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Schmidt, Orpik, Niskanen, Orlov, Shattenkirk – Ovečkin, Bäckström, Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Connolly, Eller, Burakovsky – Winnik, Beagle, T. Wilson.
    New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – M. Staal, Klein, Skjei, Girardi, Br. Smith, Holden – Kreider, Stepan, Bučněvič – J. T. Miller, Zibanejad, Pirri – Grabner, K. Hayes, Vesey – T. Glass, Lindberg, Puempel.

Rozhodčí: Nicholson, Kowal – Brandon Gawryletz, Murphy

Diváci: 18 506