HC Slovan – Kloten 3:1 (kon.) | IHS Riga – Zürich 5:1 (kon.) | Davos – Sparta 1:9 (kon.)
Salzburg – Třinec 6:2 (kon.) | Jungadler Mannheim – HC Slovan 5:4 (kon.) | Eisbären – IHS Riga 5:6 (0:1 po s.n.)
Kloten – Davos 3:4 (0:1 po s.n.) | Zürich – Salzburg 2:4 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
HC Oceláři Třinec
Sobota 08.04.2017, 11:30 • Tipsport arena • Memoriál Jana Marka • Skupina B

Nejlepší hráči utkání:
    EC Red Bull Salzburg – Justin Schutz
    HC Oceláři Třinec – Ondřej Tománek (13:36:54)

59:26
    Chromý ještě pokrývá puk a hra je těsně před koncem znovu přerušena.

58:56
    Homolova střela z mezikruží neměla požadovaný efekt.

58:02
    Zbývají poslední dvě minuty utkání a už nyní je jasné, že Třinec svoji první pozici ve skupině B po skončení tohoto zápasu ztratí.

57:04
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Schutz s TIMO BAKOSEM si v jedné lajně evidentně rozumí. Druhý jmenovaný se po nahrávce u prvního gólu Salzburgu i sám prosazuje a to těsně mezi levou boční tyč a beton brankáře. Asistence: Paul Huber, Justin Schutz.

56:54
    Čas se pro třinecké Oceláře pomalu krátí a Rakušané se opět derou kupředu.

56:22
    Wirth zamířil do horní poloviny Chromého branky, kde se po jeho střele brankář natáhl lapačkou. Kotouč se však odrazil a projel těsně okolo volného pravého růžku.

55:07
    Salzburg v plném počtu.

53:21
    Kapitán rakouského celku JUSTIN CHUTZ může slavit vstřelení hattricku! Spolu se svým týmem se prosazuje navzdory vlastnímu oslabení. Asistence: Jacob Wetzelsber.

53:03
    Alexander Frandl se při své obranně nechal možná až příliš unést a míří na dvě minuty na trestnou za držení.

52:53
    Třinec vstřelená branka nabudila a soustavně na svého soupeře tlačí.

52:27
    Bernovského střela úhlu se jen otřela o hranu Mnichova betonu.

51:55
    Potrestaný Weber je zpátky ve hře.

51:25
    Peterek nebezpečný kotouč vyhazuje do pásma Rakušanů a odjíždí střídat.

50:39
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Weber – 2 min., podražení).

50:32
    Třinec právě vstřelil branku!
    Střela MICHALA MATIAŠKA přináší naději na třineckou střídačku a to navzdory návratu potrestaného Rakušana zpátky na led. Asistence: Ondřej Tománek.

49:55
    Salzburg v plné síle.

49:54
    Třinec kombinuje před Mnichem, ale prozatím slyšíme jen dunění mantinelu.

Petra Pilbauerová

Branky a nahrávky: 10. Schutz (Bakos), 31. Schutz, 39. Predan (Wirth), 48. Stewart (Schitz, Frandl), 54. Schutz (Wetzelsber), 58. Bakos (Huber, Schutz) – 27. Čmiel (Marguš, Macháček), 51. Matiaško (Tománek)

EC Red Bull Salzburg: Mnich (Dvorkins) – Wetzelsber, Rattensberg, Kail, Wirt, Frandl, Wirth, Sander – Schutz (C), Schitz (A), Rauhala, Jentzch, Bakos, Huber, Tschierisch, Hede, Hefke, Chrobot, Vogt, Predan, Stewart. Trenér: Andrei Lavrov.
    HC Oceláři Třinec: Chromý (Kučera) – Bulava, Srníček, Weber, Konderla, Michálek, Homola (A) – Havránek, Čmiel, Tománek, Matiaško, Matěj, Indrst, Marguš, Bernovský, Mikler, Rybnikár, Macháček, Peterek (C), Raška (A), Plandor. Trenér: Miroslav Čečotka.

Rozhodčí: Battěk – Ovsík, Kokavec