Lyon – Besiktas 2:1 (kon.) | Ajax – Schalke 2:0 (kon.) | Celta Vigo – Genk 3:2 (kon.)
Anderlecht – Manchester Utd. 1:1 (kon.)
RSC Anderlecht
1:1 (0:1)
Manchester United
Čtvrtek 13.04.2017, 21:05Evropská liga • Čtvrtfinále
    Oslava gólu domácích.

Tento zápas přinesl remízu 1:1. Hostující celek vstoupil do zápasu aktivněji, vstřelil úvodní branku utkání a motal hlavu domácím hráčům. Anderlecht se musel od úvodní minuty bránit tlaku soupeře, ve druhém poločase domácí hráli aktivněji, a za svou aktivitu byli odměněni vyrovnávajícím gólem, hlavou se prosadil Leander Dendoncker.

Do odvety, která se hraje přesně za týden, si oba týmy přinášejí stejnou výchozí pozici, plichtu 1:1. Nemohu si ale pomoci, vzhledem k předvedené hře je remíza pro hosty nepotěšujícím výsledkem. (22:59:35)

90+3

90+3
    Poslední minuta prodloužení, domácí fotbalisté se snaží udržet remízu.

90+2
    Žlutou kartu dostává Timothy Fosu-Mensah (Manchester United). Příliš důrazně se vřítil do souboje, a tak vidí hostující fotbalista, který před malou chvílí přišel, žlutou kartu.

90+2
    Sledujeme aktivní hru hostujícího celku, který se snaží v posledních minutách zápasu vstřelit rozhodující branku.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Timothy Fosu-Mensah.

90
    Probíhá poslední minuta hry, uvidíme, kolik se bude nastavovat.

89
    Hostující fotbalisté jsou nastěhovaní před brankou soupeře, snaží se něco vymyslet, nemohou se ale probojovat do zakončení.

88
    S rychlou odpovědí mohl přispěchat Paul Pogba, ale jeho pokus rozhodně nepatří mezi povedené prvky zápasu.
    86. Leander DENDONCKER - 1:1

86
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    A nyní může hosty velké množství neproměněných šancí mrzet. Po krásném centru Ivana Obradoviće se hlavičkou prosazuje LEANDER DENDONCKER, který rozhodně neskrývá radost a odšpuntoval velkou erupci radosti na místním stadionu a v přilehlém okolí. Asistence: Ivan Obradović.

85
    Anthony Martial se pohyboval na hranici ofsajdového postavení a nakonec se také do postavení mimo hru dostal.
    83. Gólová šance Pogby
    83. Střela Fellainiho.

83
    Marouane Fellaini postupoval sám na brankáře, ale domácí gólman jej skvěle vychytal. Rubén Martínez si připisuje výborný zákrok.

81
    Po rychlé akci hostů se do zakončení dostal Eric Bailly, s jehož pokusem si dokázal domácí brankář poradit.

81
    Youri Tielemans rozehrával rohový kop domácích. S jeho centrem před branku si dokázala obrana poradit.

Jan Prošek

Branky: 86. Dendoncker (Obradović) – 37. Mchitarjan (Rashford)

Karty:   67. Obradović (AND) – 24. Mchitarjan (MAN), 47. Carrick (MAN), 90+2. Fosu-Mensah (MAN)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 17:9.
    RSC Anderlecht: R. Martínez – D. Appiah, Mbodji, Nuytinck, Obradović – Tielemans (C), Dendoncker, Stanciu (65. Hanni) – Bruno (58. Chipciu), Kiese Thelin (75. Teodorczyk), F. Acheampong.
    Náhradníci: Boeckx – Capel, Deschacht, Hanni, Chipciu, Spajić, Teodorczyk.

Manchester United: Romero – A. Valencia, Bailly, Rojo, Darmian – Lingard (62. Martial), Carrick (C), P. Pogba – Mchitarjan (90. Fosu-Mensah), Ibrahimović, Rashford (75. Fellaini).
    Náhradníci: de Gea – Blind, A. Herrera, Fellaini, Martial, Shaw, Fosu-Mensah.
    Čtvrtek 20.04.2017
    Manchester Utd. - Anderlecht 2:1

Branky: 10. Mchitarjan (Rashford), 107. Rashford (Fellaini) – 32. Hanni (Teodorczyk)

Karty:   11. Tielemans (AND), 98. D. Appiah (AND)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 8:6. Rohy: 12:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:11.