SK Interobal Plzeň
Čtvrtek 20.04.2017, 20:00Play off 1. futsal ligy • Čtvrtfinále

Napočtenou třeba v semifinále. (21:52:43)

Jak jsem již avizoval, dnešní večer v Edenu nebyl klidný... Dnešní duel byl opravdu mnohem více vyhecovaný, než jakýkoliv v základní části.
    Slavia byla herně lepší, i když skóre nakonec k hostům dost kruté. nejzajímavější bylo období kolem poloviny 2. dějství, kdy Plzeň díky 10 m kopům rychle dotahovala, ale pak domácí opět převzali otěže a ukočírovali zápas k vítěznému konci.

39:52
    Na paluibovku se podívá i plzeňský Forman.

39:20
    Slavia si zkouší hru bez brankáře, zajímavý taktický manévr, ale může se to hodit za 3 dny v Plzni.

39:17
    Hned nato si domácí berou oddechový čas.
    39:17

39:17
    A trefuje tyč.

39:16
    Štrajt si kopne další desítku.

39:01
    MICHAL SALÁK pohodlně zasunuje do prázdné brány míč, co kamsi na polovinu hřiště odkopl Novotný.
    Asistence: JIŘÍ NOVOTNÝ

37:58
    Poslední minuty patří Vahalovi, který vytáhl Štverákovu střelu.

37:36
    Kubíček se ani nestuhl pořádně vrátit do bránya po hlavičce málem dostal další gól.

36:53
    Chtěl jsem pochváli hosty, jak dobře hrají power-play, ale Mažár jako náhradní gólman neobstál. Výkop OBDŘEJE VAHALI si srazil do vlastní sítě. Bez asistence.

36:00
    Po timeoutu se hosté odhodlali ke hře s odkrytými zády.
    35:51 BRYCHTA - 5:2

35:51
    Slavia se dostala na koně. Salák zpracoval dlouhý nákop, ostrou přihrávkou ideálně našel na hraně pokutového území MARTINA BRYCHTU, který zakončil k levé tyči.
    Asistence: MICHAL SALÁK
    34:53 HRDINA - 4:2

34:53
    ANTONÍN HRDINA-RADIM ZÁRUBA, tahle písnička je dnes často slyšet. Velmi důležitý gól nepodobný těm předchozím. Hrdina kompletuje hattrick, poté co procedil míč do brány přes zaskakujícího obránce.

34:15
    Kubíček svoje zaváhání, které málem skončilo lacinou brankou, bere sympaticky s úsměvem.

33:11
    Vahala po střele Holého drží domácím vedení.

32:02
    Domácí jsou hodně vyvedeni z konceptu, Záruba se za míčem proběhl zbytečně.

31:47
    Máme drobnou pauzu, Kubíček je ošetřován.
    31:26 ŠTRAJT - 3:2

31:26
    Pane jo, tenhle hráč má vybroušenou kopací techniku, MICHAL ŠTRAJT zvolil druhý růžek brány a opět byl neomylný!

31:26
    Ano, kope Štrajt.

31:26
    A další desítka pro Plzeň!

30:53
    Potlesk pro levačku Vahali, která zabránila gólové střele.

30:25
    Velké sólo plzeňského Stejskala, ale Havel po přihrávce pozdravil futsalová božstva.
    29:17 ŠTRAJT - 3:1

29:17
    MICHAL ŠTRAJT 10metrový kop proměňuje ranou k pravé šibenici, kam Vahala nedosáhl, vrací tak hosty do zápasu.

29:16
    Exekuce se ujme Štrajt.

29:16
    Domácí faulovali a Plzeň bude zahrávat 10metrový kop!

28:13
    Směřička se prosmýkl středem hřiště a hezky vypálil.

26:36
    Slavia si připisuje 5. akumulovaný faul, tak to máme trochu obrácený scénář, než v prvním poločase.

25:54
    Napodruhé ji rozehráli pohledně, ale Holého pokus byl vykopnut na cestě do sítě.

25:53
    Zajímavá příležitost pro hosty v pdobě standarky,

25:48
    TOMÁŠ ABRHAM vidí v přerušení žlutý kartón.

25:48
    Rozhodčí teď zkoušejí nechat vychladnout horké hlavy, ale...

25:48
    Míčovi nesmyslně vytekly nervy, když povalil zcela mimo hru soupeře.
    24:47 HRDINA - 3:0

24:47
    Deja vu z první půle! Záruba našel přetaženou přihrávkou ANTONÍNA HRDINU, který míč propašoval za brankovou čáru. Nutno zmínit, že to na první pohled nebylo úplně jasné, ale asistent sudího měl jasno.
    Asistence: RADIM ZÁRUBA

24:30
    Zápas ve stylu sumo mezí Šíšou a Mičou (jak se to rýmuje) končím faulem domácího.

23:26
    Oliva byl při chuti, povodil si obránce a nepříjemně vystřelil, po chvilce týž hráč nenašel před odkrytou brankou sálovku spoluhráčovu.
    22:40 NOVOTNÝ - 2:0

22:40
    Dlouhá přihrávka trochu překvapivě propadla až k JIŘÍMU NOVOTNÉMU, který si suverénně poradil s Kubíčkem .

21:59
    Akce domácích Záruby s Novotným stála za potlesk, druhého jmenovaného však vychytal Kubíček.

21:17
    "Nech jí," zakřičel Vahala a míč odkopl přes celé hřiště.

20:38
    Obrovská příležitost Plzně, Kasýk šel ve dvojici sám na Vahalu, ale akci pokazil nepovedenou střelou!

20:10
    S touto formací si zaútočil i gólman Vahala, který vypálil.

20:01

Slavia začne s formací, která skóroval, tedy se Zárubou, Směřičkou, Hrdinou a Míčou.

Za Plzeň bude zahajovat první půli čtyřka ve složení: Kasýk, Mižár, Stejskal a Holý.

Sám jsem zvědav, zdali druhé dějství potvrdí trend, který jsme viděli prvních zhruba 12 minut. Tedy hru na hranici možností všech aktérů s velkými emocemi.

Hosté už vyšli ze své kabiny, to znamená, že jsou nažhaveni na druhou půli.

Dnes zápasové tempo za domácí neokusili ještě Homola, gólman Garčák, vlasatec Matějka a Wojnar. Přesně v 9 se Vám přihlásím s dalším nášupem.

S nadsázkou se dá říci, že první půle připomínala zápas jarního kola fotbalové ligy, kdy soupeři byli ze stejných měst, jen se hrálo asi o 400 metrů západněji.

Kromě tutovky kapitána s číslem 88 Mažara (já doufám, že je to jeho ročník narození a ne žádný jiný skrytý symbol) neměla Plzeň žádnou další příležitost.

První půle patřila domácím, klíčový byl dost možná 5. akumulovaný faul hostí, který na sebe nenechal příliš dlouho čekat. Plzeň musel polevit ve své agresivitě a dostala se pod tlak.

20:00

19:31
    Standardku Štrajta Vahala vyrazil.

19:30
    Před pauzou jako předkrm ještě jedna menší v podání time-outu hostů.

19:15
    Novotný se Salákem hráli něco mezi nohejbalem a přehazovanou, futsal to nepřipomínalo ani náhodou.

18:09
    Hosté se už dlouho nedostali do žádné kloudné šance, po 5 . jejich faulu vidíme poněkud jednostranný duel.

17:51
    Záruba pokazil velikou šanci, jež vznikla po souhře s Hrdinou, v klíčový moment trochu zavrávolal.

17:35
    Kubíček nyní podržel domácí akcie mrštným zákrokem.

16:40
    Je to k nevíře, ale slavia poprvé faulovala až nyní.

16:17
    Vahala si nechtěně zahrávali s domácími kardiaky, vysunul se na post libera, ale tam neoperoval zrovna přesvědčivě.

16:05
    Hosté kombinují sice rychle, ale nakonec velmi nepřesně.

15:09
    Krásní individuální akce domácích Novotného gólovou přihrávkou neskončila.

14:37
    Ale v rozehrání nebyla příliš kreativní a jen vytlukla červenobílé bloky.

14:35
    Po faulu domácích bude mít Plzeň zajímavou standardku.

14:17
    Domácí Salák pobavil obecenstvo pohlednou kličkou.
    12:37 HRDINA - 1:0

12:37
    ANTONÍN HRDINA si šikovně navedl míč po přihrávce RADIMA ZÁRUBA po levé straně, na Kubíčka vyzrál kličkou a uklidil míč do prázdné brány, Slavia vzhledem k vývoji v posledních minutách vede zaslouženě.asistence: RADIM ZÁRUBA

12:25
    Domácí Směřička se hezky otočil a dobře vystřelil, avšak na Kubíčka nevyzrál.

12:16
    Interobal se dopostil již pátého akumolovaného faulu! To není vůbec příjemné pro hosty.

11:30
    Hra je nyní velmi neuspořádaná, až Vahala musel pomoci odkopem

10:37
    Pas domácích na Brychtu hosté odklízejí na roh, po němž Oliva přestřeluje.

10:05
    Záruba postupoval z boku ale také vystřelil velmi nepřesně a omlouvá se.

9:45
    Míča klasicky nasbírává počet střel, ale bohužel pro domácí byla první zblokovaná a volej po rohu letěl mimo.

9:13
    Před prázdnou bránou hostí odehrával Štrajt do bezpečí.

8:46
    Pokus Holého bezpečně do rukavic schoval Vahala.

8:36
    Domácí Hrdina se hrdinou nestal, promarnil velmi dobrou šanci ke skórování, ani z následného rohu se domácí neprosadili.

7:31
    Domácí nenechávají Plzeň rozehrát, ale k přímému ohrožení Kubíčka se nedostávají.

6:10
    Záruba bude asi v pořádku, samozřejmě své bolesti trochu přidal.

6:05
    MICHAL ŠTRAJT (Plz) inkasoval od sudího žlutou kartu.

6:05
    Velice vyhecovaný úvod okořenilo zřejmě zranění Radima Záruby, na palubovce se teď čerti žení.

5:44
    Vahalovi bylo v brance pořádné horko! Objevil se před ním domácí kapitán Mižár a dvakrát z blízka na něj vystřelil, ale domácí opora dokázala zkrotit i dorážku!

5:31
    Dle atmosféry je zřejmé, že i hosté mají tady své příznivce.

5:18
    Ostrost dnešního duel demonstroval souboj Kasýka se Zárubo.u

4:45
    Souhrou Mižára se Stejskalem překazil domácí Novotný.

3:53
    Zatím zajímavé situace vychází vždy po minutě, západočeský Holý napřáhl z dost velké dálky a protáhl Vahalu, vzápětí z kontru střílela Slavia mimo.

2:53
    Slušnou návštěvu vytvářející dobrou atmosféru pobavil volej plzeňského Štrajta, Vahala míč skryl pod své tělo.

1:53
    Zápas se zatím odehrává ve velmi svižném rytmu, viděli jsme slušné příležitosti na obou koncích hřiště.

00:01

Slavia nastoupí v domácím bílém kompletu, Plzeň v černém.

Trenéři o minulém utkání
    (pro chancefutsalliga.cz)
    Petr Kučera (trenér SK Interobal Plzeň): „Jsem smutný, protože se doma prohrálo. Musíme se s tím nějak poprat a zabojovat ve čtvrtek na Slavii. Do zápasu se dalo všechno a rozhodlo několik šancí, které nám vychytal brankář hostí. V závěru se musela hrát power play, která nakonec nevyšla, a inkasovalo se. Již teď musíme koukat na další důležitý zápas. Chci moc poděkovat divákům, kterých se sešlo opravdu hodně moc. Jen mě mrzí, že jsme jim neudělali radost i výsledkově. Díky i za to, že se ozývali v situacích, kdy to tým potřeboval. To bylo hlavně na konci druhého poločasu. Takovou kulisu nám může zbytek ligy jen závidět. Chtěl bych je pozvat i na další domácí zápas a moc bych si přál, kdyby to bylo ještě hlučnější, a dotáhli nás do vítězného konce.“

Martin Brychta (trenér SK Slavia Praha): „Byl to dramatický zápas až do samotného prodloužení, jsem rád, že to nakonec dopadlo dobře pro nás. Nemohli jsme se dostat dlouho do hry. Měli jsme fáze, kdy jsme hráli tak, jak jsme chtěli, a navázali jsme na to, jak jsme hráli proti Plzni v tom posledním utkání. Ale pak jsme měli chvíle, kdy jsme přestávali běhat a soupeř toho využíval. Musím pochválit našeho brankáře Ondřeje Vahalu, který nám neskutečně pomohl, zejména při power play soupeře v závěru. Očekávám, že stejně vyrovnaný bude i průběh v dalším zápase, bude to vyrovnané až do rozhodující zápasu.“

Dobré chladné a klidné odpoledne, protože večer, doufejme, by už zase tolik klidný být nemusel. Příběh sezony Chance futsal ligy nás zavádí do pražského Eden, jelikož na sebe ve čtvrtfinále celky SK Interobal Plzeň a Slavia Praha. Dle papírových předpokladů by tato dvojice mohla být tou nejvyrovnanější.
    Pokud dáte přednost tomuto bezplatnému textovému onlajnu, ať už z důvodu absence elektroniky s rychlým připojením k internetu, nebo skálopevného přesvědčení o kvalitě těchto stránek, tak vězte, že mač začne ve 20:00.
    Souboj má již za sebou první dějství, které se odehrálo na západě Čech a úspěšnější byli hosté. Napínavý duel se rozhodl až minutu před koncem díky brance Radima Záruby. Plzeň však rozhodně nebyla výrazně horší a dle slov trenéra Petr Kučery jede do Prahy beze strachu. Pravdou je, že ve futsale se série hrají na tři vítězná utkání, takže první zápas je ještě důležitější než například v hokeji.
    V základní části Slavia doma na konci března zvítězila 7:4, ale při podzimním utkání v Plzni se celky rozešly smírně poměrem 2:2.
    V tabulce pak dokonce Plzeň skončila před Slavií, jelikož na 4. místě získala 33 bodů, pátá Slavia o bod méně.
    Nejlépe bodující hráči obou celků
    Na straně domácích nasbíral nejvíce bodů Michal Salák, ale sešívaní možná nejvíce spoléhají na Radima Zárubu, který přišel během sezony z Chrudimi. Slávistům také velmi pomáhá Antonín Hrdina.
    Na straně dnešních hostů si nejvíce gólů a asistencí připsal Michal Štrajt, přestože je na soupisce veden jako obránce, druhý byl Michal Holý a třetí s trochu větší ztrátou Tomáš Abrham.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jakub Jirků

Branky: 13. Hrdina (Záruba), 23. Novotný (Salák), 25. Hrdina (Záruba), 32. Štrajt (10 m kop), 35. Hrdina (Záruba), 36. Brychta (Salák), 37. Vahala, 40. Salák (Novotný) – 30. Štrajt (10 m kop)

Karty:   26. Míča (SLA) – 7. Štrajt (PLZ), 26. Abrham (PLZ)

SK Slavia Praha: Vahala(B)-Brychta,Záruba,Novotný, Salák, Lištván, Oliva, Směřička, Homola,Míča, Hrdina, Matějka(C), Wojnar (B), Garčár
    Trenér: Brychta

SK Interobal Plzeň: Kubíček(B), Němec, Mižár(C), Koc, Kasýk, Štrajt, Stejskal,Abrham,Holý,Forman(B), Šíša, Štverák,Havel, Hudaček
    trenér: Kučera

Rozhodčí: Kresta, Cílek, Kudrna