Morava – Čechy 12:15 (kon.) | Morava – Čechy 13:15 (kon.)
13:15 (9:8)
Čechy
Neděle 07.05.2017, 11:10 • Studénka • Mezizemské utkání v národní házené

Já se s vámi pro dnešní den loučím a někdy zase u tohoto sportu se budu těšit na počtenou. (12:30:49)

Tolik tedy z dnešního programu národní házené. Zápas se musely líbit, nabídly pěknou podívanou. Přišlo přes 800 diváků, kteří možná trochu očekávali úspěch svých barev, ale v obou případech se radují Češi. Těm patří gratulace za odvedenou práci.

První zápas vyhrály ženy 15:12, muži odehráli výsledkově podobné utkání. Opět se radovali čeští hráči, tentokrát po výsledku 15:13.

A je tu konec zápasu. První poločas patřil domácím házenkářům, ale ve druhém se jim přestalo dařit. Moravané dlouho čekali na gól, až po patnácti minutách se prosadili, a to bylo poměrně pozdě. Soupeř se naopak začal trefovat a odskočil na solidní rozdíl branek. Morava i přes veškerou snahu nedokázala s výsledkem něco udělat a tak na domácí půdě prohrává.

Nejlepší hráči zápasu: Vít Mikulášek – Pavel Počátecký.

Konec zápasu. (13:15)

60+1
    Už se pouze dohrává, český tým nepouští soupeře do nějakého útoku. (13:15)

60
    Nastavují se dvě minuty a české mužstvo chce co nejdéle držet míč. (13:15)

59
    Ještě Vojtěch Beneš uprostřed kruhu nalezl prostor a prostřelil Majera. (13:15)

59
    Oddechový čas pro Čechy, které drží náskok. (12:15)

58
    Klíčový moment zápasu, dost možná. Zimmermann dokázal zamířit přesně a krátce před koncem je to o dva góly. (12:15)

57
    Pokutový hod pro český tým. (12:14)

56
    Drama pokračuje. Ulrych trefuje tyč a poté gólmana Majera. Tutovky pro Moravu, ale stav je stále o dvě branky pro spokojenější hosty. (12:14)

55
    Pět minut před koncem základní hrací doby střílí kontaktní gól Beneš. (12:14)

54
    Moravu teď drží Šajtar, který pochytal několik střeleckých pokusů. (11:14)

53
    Domácí měli obrovské šance na snížení, jenže tolik potřebný gól se jim vstřelit nepodařilo. (11:14)

52
    Zimmermann napálil míč z trestného hodu do Šajtara, poté domácí netrefují bránu. Obránce z brankové čáry dokázal míč zachytit. (11:14)

52
    Radka Šimečka vystřídal David Šajtar. (11:14)

51
    Pěkná rána Nachtmana, kterou Šimeček možná ani neviděl a mění se skóre. To na druhé straně Majer vychytal Šafáře. (11:14)

Roman Zajíček

Morava: Šimeček (Šajtar) – Kratochvíl, Botko, Burček, Mojžíš, Mikulášek, Jurečka, Němčák, Šafář, Beneš, Bárek, Ulrych, Cieslar, Horák (C). Trenéři: Zdeněk Filípek, Milan Beneš.
    Čechy: Chmelík (Majer) – Hajžman, Gruszka, Počátecký (C), Janeba, Danielka, Leugner, Šelep, Zimmermann, Gabriel, Nachtman, Kučera, Hošťálek, Fišer. Trenéři: Václav Brada, Jaroslav Bešta.

Rozhodčí: Ziegler, Malý.