Německo – Rusko 3:6 (kon.) | Bělorusko – Kanada 0:6 (kon.) | USA – Švédsko 4:3 (kon.)
Finsko – Česko 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Finsko
3:4 (3:0, 0:0, 0:3 - 0:0)
Česko
Pondělí 08.05.2017, 20:15 • AccorHotels Arena, Paříž • Mistrovství světa • Skupina B

To je ode mě pro tuto chvíli z pařížské AccorHotels Areny vše, přeji příjemný zbytek večera a těším se u dalších textových přenosů z MS v ledním hokeji 2017 na počtenou! (23:02:14)
    Český národní tým předvedl neskutečný obrat a bere v souboji s Finskem dva body!

Je za námi zápas mezi Finskem a Českem, který nakonec nabídl skvělou podívanou. Češi nevstoupili do utkání vůbec dobře, když po prvních dvaceti minutách prohrávali už 0:3, přišli o kapitána Voráčka a dlouho nemohli najít recept na výbornou obranu Finů. Ve 48. minutě ale zavelel k obratu Roman Horák, na něhož navázali v posledních dvou minutách základní části Radko Gudas a Jan Kovář. V prodloužení potom úřadovali oba gólmani, zejména potom ten v české bráně. Petr Mrázek pochytal všechny finské šance a i v nájezdech byl jednou z hlavních postav. Tou druhou se stal Robin Hanzl, který proměnil jedinou penaltu v rozstřelu a dokonal český obrat. Naše národní mužstvo si tak připsalo velmi důležité dva body do tabulky.

Nejlepší hráči utkání:

Valtteri Filppula (FIN)
    Jan Kovář (CZE)

65:00
    65:00 Robin HANZL - 3:4

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
    Česko bere dva body! Autorem vítězné branky je ROBIN HANZL, jenž předvedl ukázkový bekhendový blafák a dokonal fantastický obrat českého národního mužstva.

3. série
    0:1
    Rantanen zkusil najít mezírku mezi betony Mrázka, ale nedal! Češi vítězí!

2. série
    0:1
    Hyka se rozjel k nájezdu, zkusil kličku do forhendu, nedal.

2. série
    0:1
    Aho zkoušel najít mezeru mezi betony Mrázka, neuspěl!

1. série
    0:1
    Hanzlovi se bekhendový blafák povedl!

1. série
    0:0
    Puljujärvi zkusil bekhendový blafák, Mrázek vykopl betonem.

65:00
    Samostatné nájezdy začínají.

Češi nakonec tlak finského mužstva ustáli a jde se do samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:42
    Finové jsou hodně nebezpeční na konci prodloužení.

64:35
    Osala se protlačil před Mrázka, ale nezakončil přesně.

64:13
    Na druhé straně ujel Puljujärvi, ale čeští obránci celou situaci dobruslili.

Michal Toman

Branky a nahrávky: 1. Filppula (Aho, Rantanen), 3. Jaakola (Rantanen, Filppula), 14. V. Lajunen (Pihlström, J. Aaltonen) – 48. Horák (Pastrňák, Červenka), 58. Gudas (J. Krejčík, Řepík), 59. Jan Kovář (Pastrňák), rozh. náj. R. Hanzl

0:1   Mikko Rantanen (FIN)

Finsko: Korpisalo (Säteri) – Ohtamaa (A), Honka, Jaakola (A), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Järvinen – Aho, Filppula (C), Rantanen – Savinainen, Pihlström, J. Aaltonen – Kemppainen, Pyörälä, Puljujärvi – M. Aaltonen, J. Lajunen, Hännikäinen – Osala.
    Česko: Mrázek (Francouz) – Gudas, R. Šimek, Kempný, Kundrátek, Jeřábek, Rutta, J. Krejčík – Pastrňák, Plekanec (A), Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář (A), Radil – Birner, P. Vrána, Řepík – R. Hanzl, Horák, T. Zohorna – Hyka.

Rozhodčí: Daniel Piechaczek (GER), Stephen Reneau (USA) – Andreas Malmqvist (SWE), Judson Ritter (USA)