Itálie – Zambie 3:2 (po pr.) | Mexiko – Anglie 0:1 (kon.)
Itálie
3:2 (0:1)
Zambie
Pondělí 05.06.2017, 10:00 • Suwon World Cup Stadium • Mistrovství světa U20 • Čtvrtfinále

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (12:48:00)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 9:10. Střely mimo: 7:16. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:19.

Je dobojováno! Sledovali jsme krásný čtvrtfinálový duel, ze kterého nakonec do semifinále postupuje Itálie. Dlouho to tak vůbec nevypadalo, ve čtvrté minutě poslal Afričany do vedení Daka. Italové se postupem času dostávali do hry, ovšem zastavila je červená karta na konci prvního poločasu. I přesto ale přišlo v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky srovnání z kopačky Orsoliniho. Zambie byla v 84. minutě opět blíže díky brance Sakaly. Na 2:2 ale o čtyři minuty později srovnal krásnou trefou z přímého kopu Dimarco. Prodloužení nabídlo převahu Zambie, ovšem po rohovém kopu se ve 111. minutě trefil Ital Vido, který tak uzavřel skóre tohoto duelu. Napočtvrté to Italům vyšlo! Na posledních třech šampionátech totiž jejich cesta skončila vždy ve čtvrtfinále!
    Italové dokázali otočit zápas a postupují do semifinále!

120+2

120+1
    Hodně nepovedená střela! Muchindu posílá míč vysoko nad. Poté se do brejku dostal Favilli, který posílá balón vedle pravé tyče Bandy. Vypadá to, že vice už se v tomto zápase nestane.

120
    Jeden z posledních střelecký pokusů v tomto utkání! Chisala z dlouhé vzdálenosti pouze vyprášil rukavice pozorného Zaccagna!

119
    Zambie teď vsadila vše na jednu kartu! Do brejku se dostal Vido. První klička mu vyšla, ta druhá už nikoliv. Afričané míří do útoku.

118
    Dlouhý nákop do vápna Itálie. Pro míč si s přehledem došel Zaccagno, který znovu hodně natahuje čas.

117
    Italové střídají. Velmi pomalu ze hřiště odchází Orsolini. Střelce první italské branky nahrazuje Ghiglione.

115
    Útočným faulem si pomohl Sakala. Hra se teď hodně kouskuje, což vyhovuje evropskému celku.

114
    Hraje se na obranné polovině Zambie. Afričané se teď nemůžou dostat k míči, Italové si hlídají jednobrankové vedení.

113
    Velmi chytře to udělal Favili, který byl následně faulován. Chiluya vidí žlutou kartu, Italové teď rozhodně nebudou nikam pospíchat.

112
    Vido si při oslavě gólu svlékl dres, vidí tak po zásluze žlutou kartu.
    111. Luca VIDO - 3:2

111
    Itálie právě vstřelila branku!
    Italové se i v deseti dostávají do vedení! Rohový kop Dimarca našel LUCU VIDA, jehož hlavička končí až za zády Bandy! Dva střídající hráči se postarali o vedoucí branku!

110
    Vido se probíjel do vápna soupeře. Na poslední chvíli převedl čistý skluz Mayembe. Bude z toho rohový kop pro Itálii.

109
    Druhé prodloužení začalo ve velkém tempu. Pokus Sakaly teď rozvlnil pouze boční síť!

107
    Vido míč zpracoval a následně posunul na Vitaleho. Pokus italského fotbalisty zneškodnil Banda. Na druhé straně do do šance dostal Chisala. Jeho střela skončila těsně vedle levé tyče italského brankáře!

Štěpán Slovák

Branky: 50. Orsolini (Panico), 88. Dimarco, 111. Vido (Dimarco) – 4. Daka (E. Banda), 84. F. Sakala (Chilufya)

Karty:   14. Cassata (ITA), 45+3. Favilli (ITA), 112. Vido (ITA) – 55. Mayembe (ZAM), 77. Nyondo (ZAM), 113. Chiluya (ZAM)   42. Pezzella (ITA)

Itálie: Zaccagno – Scalera (85. Vido), Romagna (C), Coppolaro, Pezzella – Cassata (44. Dimarco) – Orsolini (117. Ghiglione), Vitale, Pessina, Panico – Favilli.
    Náhradníci: Plizzari, Perisan – Dimarco, Vido, Sernicola, Ghiglione, Marchizza, Bifulco.

Zambie: M. Banda – Mayembe, Nyondo, S. Sakala (C), Chiluya – F. Sakala, Musonda (83. Kalunga), E. Banda (76. Chisala), Chilufya – Daka, Mwepu (28. Muchindu).
    Náhradníci: S. Banda, Phiri – Chali, Sunzu, Siame, Chisala, Luchanga, Tembo, Kalunga, Muchindu.

Rozhodčí: Zambrano – Lescano, Romero (všichni EKV)