Portugalsko – Indie 4:3 (kon.) | Libanon – Bermudy 3:2 (kon.) | USA – Švýcarsko 6:3 (kon.)
Kajmanské ostrovy – Arménie 3:6 (kon.) | Kanada – Řecko 5:0 (kon.) | Hongkong – Velká Británie 3:0 (kon.)
Francie – Haiti 4:1 (kon.) | Slovensko – Česko 1:0 (3:2 po s.s.)
Portugalsko
4:3 (3:2, 0:1, 1:0)
Indie
Pátek 09.06.2017, 08:30 • Tipsport arena, Pardubice • Mistrovství světa mužů • O 5. - 8. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:30.

Z Pardubic Vás vítám u zápasu hokejbalového mistrovství světa, kdy se v duelu o 5. až 8. místo utkají hráči Portugalska a Indie. Zápas odstartuje v 8:30.

Portugalsko v základní skupině vybojovalo důležité vítězství nad Itálií a protlačilo se do osmifinále. Tam se potkali s Francií a Portugalci se radovali z výhry na turnaji podruhé. Ve čtvrtfinále však narazili obhájce zlata ze Slovenska a do bojů o cenné kovy se nedostali.

Indie dokázala postoupit do čtvrtfinále bez účasti v osmifinále, jelikož si poradila se slabšími týmy skupiny A2 Finskem a Řeckem. Jenže ze třetího místa putovala přímo na Českou republiku. Indové dlouho vzdorovali, dokonce čtyři minuty před skončením základní hrací doby vedli, poté však dvakrát inkasovali a sen o medaili se rozplynul.

Portugalsko: Cruz (Medeiros) – Aragao, Carreira, Cerqueira, B. Creador, C. Creador, R. Leal, Queiroga, Rocha – J. Cabral, P. Cabral, Camara, Carvalho, David, Duarte, Gallant, Goncalves, M. Leal, MacBeth, Monteiro, Pires, Pontes, Senra

Indie: Mangat (Toor) – H. Kalkat, S. Kaila, Sandhu, Mahil, R. Kaila,, Khlon, J. Gill – T. Brar, D. Brar, Mallais, JK Gill, JC Gill, Purewal, Bassi, Dosanjh, Chima, Sidhu, S. Kalkat, S. Gill, S. Brar, Dhillon

Rozhodčí: Sakkas, Hollett.

00:01

00:19
    Jako první vyrazili dopředu Portugalci, těm však Indové rychle v akci zabránili otočili hru, nicméně se dopustili ofsajdu.

00:55
    JC Gill obdržel nahrávku do mezikruží a bez větších rozpaků okamžitě vypálil, Cruz se nezapomněl u pravé tyčky a vložil se do střely.

01:51
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Nedůraz v indické obraně znamená pro portugalské hráče vedení. Ve středním pásmu při snaze Indů jít do útoku se míčku ujali Portugalci, Queiroga vyslal nahrávku JEFFU GALLANTOVI, jenž nabíhal do útočného pásma. I přes to, že šel jeden na dva něměl potíž střelou z mezikruží prostřelit Mangata. Asistence: Jason Queiroga, Dustin MacBeth.

03:36
    Vyloučení v týmu Indie (JC Gill – 2 min., krosček).

04:11
    Portugalsko nakládá útočnou akci rozehrávkou zpoza brány.

04:32
    Ale nedaří se jim udržet v pásmu soupeře, Indové dobře vystupují a napadají.

04:48
    Indie právě vstřelila branku!
    Tento gól si brankář Cruz za rámeček nedá. JAISEN GILL obdržel přihrávku do útočné třetiny, nic více nevymýšlel a zkusil střelu mířenou přímo na bránu. Cruz i přes čistý výhled gólu nezabránil a Indie se prosazuje ve vlastním oslabení. Asistence: Jagpal Sandhu.

05:36
    Indie hraje v plném počtu.

06:51
    JK Gill zkusil střelu z vrchu mezikruží, nicméně tentokrát si Cruz poradil, míček vyrazil před sebe a spoluhráč následně balonek dostal z předbrankového prostoru.

07:54
    Je odpískáno zakázané uvolnění Portugalska.

08:12
    I když tempo hry není nijak závratné, Indie dokáže být produktivní. Tentokrát se mezi úspěšné střelce zapisuje JAGPAL SANDHU, jehož střela na bránu prosvištěla za záda Cruze, kterému clonil jeden z útočících hráčů. Asistence: Teenu Bassi.

09:47
    Ranní vstávání, únava ze včerejšího čtvrtfinále, celková porce zápasů na turnaji, to vše může ovlivňovat klidné tempo hry, které je vidět na ploše pardubické Tipsport areny.

11:18
    Nyní se po delší době dostal do hry také Mangat, Camara vystřelil z levého kruhu, ale úspěšný nebyl.

11:49
    Avšak o několik vteřin později se takřka ze stejné pozice prosazuje jiný Portugalec. CHRIS CREADOR dostal přihrávku od Leala a z levého kruhu pro vhazování propálil Mangata, před bránou ještě číhal ještě jeden z Portugalců, dorážka však nutná nebyla. Asistence: Ryan Leal.

13:41
    Pokračuje se hrou v pásmu Portugalska, tempo opět udává pro změnu Indie. Nějaké zajímavé zakončení si zatím nevytváří.

14:22
    Před bránu se prosmýkl Pires, Mangat mu sel stál v cestě.

14:32
    Před koncem první třetiny se přeci jen Portugalci prosazují. ERIC CAMARA se zpoza brány prodral před svatyni soupeře a zespodu pravého kruhu z pozice mírného záklonu tvrdou střelou poslal svůj tým do vedení 3:2. Asistence: Ryan Leal.

15:00

I když tempo nebylo kdovíjak rychlé, k vidění bylo hned pět gólů. Vedení se ujalo Portugalsko z hokejky Jeffa Galanta, rychlou odpověď ale nalezl Jaisen Gill. Na něj navázal Jagpal Sandhu. To ještě nebylo vše, ke slovu se opět dostali Portugalci, úspěšně vyrovnal Chris Creador a několik sekund před sirénou na 3:2 skóroval Eric Camara.

Druhé dějství odstartuje v 9:02.

15:01

15:32
    Cruz raději podržel míček, aby zabránil nepříjemným dorážkám před svojí brankou.

16:14
    V dobré pozici se nacházel JC Gill před bránou, z první chtěl nasměrovat nahození spoluhráče, jenže jeho plán neměl pozitivní výsledek.

17:02
    Indové se s druhou třetinou usídlili před Cruzem, ten znovu raději podržel míček a bude se vhazovat.

17:43
    Sandhu vyzkoušel dělovou ránu od modré čáry, nicméně Cruz se nenechal překvapit a střelu vytěsnil mimo své území.

19:18
    Portugalci se snaží otupit Indický tlak a sami jít dopředu, přes silnou indickou obranu mají ale těžké pořízení.

19:55
    Další zásah Cruze a následuje znovu buly v pásmu Portugalska.

20:08
    Leal vyslal dělovku z vrchu levého kruhu, nicméně střela byla sražena do ochranné sítě.

21:10
    Tlak do brány se Indům vyplatil. Od modré čáry nahodil míček před bránu Brar, jeho pokus Cruz vyrazil, jenže okamžitě se balonku ujal GURBIIR DHILLON, jenž si ho zpracoval a do poloodkryté klece zajistil svému týmu vyrovnání. Asistence: Sunny Brar.

22:11
    Vyloučení v týmu Indie (Brar – 2 min., sekání).

22:50
    Indové se snažili vyhodit, jenže z důvodu toho, že míček následně skončil mimo dovolené území se bude vhazovat před Mangatem.

24:03
    Ve vlastním oslabení zakombinovala Indie, Sandhu obdržel přihrávku před bránu, ale jeho pokus byl ztečován bránícím hráčem pryč od svatyně Portugalců.

24:11

25:00
    Zakázané uvolnění Indie a vhazování před Mangatem.

25:44
    U míčku se drží Portugalci, kteří se snaží vymyslet, jak se propracovat přes obranu soupeře, ke střele se nedostávají.

26:26
    Se zakázaným uvolnění ze strany Portugalců se hra po delší době stěhuje před Cruze.

26:37
    Výborná pozice před bránou Jaisena Gilla, jenže ten osamocen přestřelil Cruzovu bránu.

26:39
    Vyloučení v týmu Portugalsko (Bassi – 2 min., sekání).

27:13
    V oslabení utekl Eric Camara, jenže tváří v tvář byl úspěšnější Mangat, jenž hokejkou vyrazil míček.

28:34
    Ofsajd Indie přerušuje hru, zbývá pět vteřin z přesilovky Portugalska.

28:39

29:36
    Indové před koncem třetiny ještě důrazně mířili do brány Cruze, ten padl na míček a pozastavuje hru.

30:00

Ve druhé třetině bylo znát, týmy se již po ránu probudily a začaly být více aktivní, oproti první patnáctiminutovce ale byl vidět je jeden gól. Vyrovnat se podařilo Gurbiirovi Dhillonovi, a tak se do třetí třetiny půjde za nerozhodného stavu 3:3.

Třetí třetina by měla začít v 9:34, nicméně ta předešlá započala z důvodu připravenosti obou mužstev u středového kruhu o dvě minuty dříve.

30:01

30:01
    Střídání v týmu Indie: ze hřiště odchází Mangat, přichází Toor.

30:55
    Třetí dějství začínáme zostra, po tlaku, který vytvořili Portugalci v pásmu Indie raději Toor podržel míček.

31:39
    Jenže tlak pokračoval i po vhazování Portugalci vedou 4:3. Krásná souhra, kdy Matthew Leal poslal míček před bránu a tam ve skoku s nataženou hokejkou nasměroval míček k levé opuštěné tyči JEFF GALLANT. Asistence: Matthew Leal.

33:38
    Indy inkasovaná branka z úvodu třetiny otupila, naopak Portugalci se zdají být čilejší a více vymýšlí, jak se dostat opět dopředu.

34:53
    Teď pokus Indů, JC Gill nahodil míček před bránu, kde čekal Dhillon, jenže teč nebyla přesná a balonek končí za bránou Portugalska.

36:20
    Portugalci rozehrávají ze svého konce hřiště a hledají skulinu v indické obraně.

37:05
    JC Gill z vrchu pravého kruhu vystřelil na Cruze, ten ale míček vyrazil do rohu k mantinelu.

37:53
    Ve skvělé palebné pozici se ocitl Justin Cabral, jenže jeho střela byla narušena vloženou holí bránícího hráče, míček rána zlomila Indovi hokejku a balonek končí za bránou Toora.

39:08
    Rychlý výpad předvedla Indie, která důrazně šla do brány, nicméně proti se postavil Cruz. ten zakryl míček a bude se vhazovat.

39:34
    Dobrá příležitost Indů. Kalkat se chopil míčku za bránou Portugalska, vyvezl ho, přihrál před bránu JC Gillovi, který sice balonek trefil, nicméně rychle se od tyči k tyči přesunul Cruz.

41:19
    MacBeth na druhé straně mohl poslat svůj tým do dvougólového vedení, zcela nepohlídán se ocitl před bránou Indie, v souboji však byl silnějším Toor, jenž vyrazil jeho střelu.

42:02
    Zakázané uvolnění Portugalska znamená buly před Cruzem.

42:36
    JC Gill ověřil Cruzovu pozornost střelou z mezikruží, portugalský gólman se do rány postavil a vyrazil ji před sebe.

43:39
    Indové se snaží ještě zvrátit nepříznivý výsledek, jenže Cruz našel brankářskou jistotu a hasí jeden pokus za druhým.

44:43
    Nebyla zdárná ani střela Kalkata z pravého kruhu, balonek končí v levém rohu hřiště.

Jeden gól jsme viděli ve třetí třetině, ten vítězný z hole portugalského Jeffa Gallanta, Portugalsko si tak zítra zahraje o páté místo na turnaji, Indii čeká zápas o sedmou příčku.

Nejlepší hráči utkání

Jeff Gallant – Jaisen Gill

Pro tento moment se s Vámi loučím a u zápasu Kajmanské ostrovy – Arménie na počtenou! (09:56:42)

Martina Nová

Branky a nahrávky: 2. Gallant (Queiroga, MacBeth), 12. C. Creador (R. Leal), 15. Camara (R. Leal), 32. Gallant (M. Leal) – 5. J. Gill (Sandhu), 9. Sandhu (Bassi), 22. Dhillon (Brar)

Indie: Mangat (31. Toor) – H. Kalkat, S. Kaila, Sandhu, Mahil, R. Kaila,, Khlon, J. Gill – T. Brar, D. Brar, Mallais, JK Gill, JC Gill, Purewal, Bassi, Dosanjh, Chima, Sidhu, S. Kalkat, S. Gill, S. Brar, Dhillon

Rozhodčí: Sakkas, Hollett