Švýcarsko – Česko 3:4 (kon.)
Švýcarsko
3:4 (0:3, 1:0, 2:1)
Česko
Úterý 25.07.2017, 16:00 • Eissportzentrum Oberthurgau Romanshorn • Reprezentace do 18 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Zdravím všechny příznivce nejrychlejší kolektivní hry světa. Naše reprezentace do osmnácti let právě zahajuje novou sezónu, jejímž prvním vrcholem bude už za dva týdny Memoriál Ivana Hlinky. Výběr trenéra Davida Bruka se připravuje v Romanshornu, kde včera podlehl domácím Švýcarům 1:2. Dnes čeká oba celky odveta.

První duel sice nabídl jen tři góly, ale do nich se vešel i obrat ve skóre. Čeští hokejisté se poprvé radovali už v deváté minutě, kdy po kombinaci druhého útoku skóroval Štěpán Pokorný, jenže to bylo bohužel z radosti úplně všechno.

Zatímco náš tým nevyužil ani jednu z šesti přesilovek, Švýcarům stačilo pět početních výhod na dva góly. Před druhou přestávkou srovnal David Aebischer a nedlouho po startu třetí části vstřelil vítězný gól Laurent Kälin.

Švýcarsko – Česko 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Aebischer (Berni), 45. Kälin (Gross, Wetter) – 9. Pokorný (Pekař, Kvasnica)

Švýcarsko: Schmid (Fevre) – Gross, Stampfli, Berni (C), Cretallaz, Kälin, Wyss, Moser, Aebischer – Weibel, Schmid, Patry – Kohler, Verboon, Nussbaumer – Gerber, Kiener, Wüest – Oana, Wetter, Calzimiglia. Trenér: Thierry Paterlini.

Česko: Dvořák (Dostál) – Zábranský (C), Dajčar, Klejna, Kowalczyk, Malík, Adámek, Seemann, Dluhoš – Blümel, Čajka, Gajarský – Kvasnica, Pokorný, Pekař – Plášek, Lauko, Jeník – Sedlák, Arnošt, Pavel. Trenér: David Bruk.

Rozhodčí: Leimgruber, Weber – Burgy, Nater.

Na rozdíl od včerejška zasáhne do dnešního zápasu už také Tomáš Dajčar, který nastoupí v první obraně vedle kapitána Libora Zábranského. Trenéři vyměnili centry první a třetí formace, do elitního útoku jde Petr Čajka místo Jakuba Lauka. V bráně tentokrát dostane šanci Daniel Dvořák, nicméně především to bude chtít lepší ofenzivní příspěvek českého týmu než včera.

00:01

01:57
    Česko právě vstřelilo branku!
    Ještě o kus rychleji než včera stihli čeští hokejisté otevřít skóre. Třetí formace nepotřebovala ani dvě minuty, po trefě JAKUBA LAUKA vedeme 1:0! Asistence: Jan Jeník.

03:27
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Matthew Verboon – 2 min., držení protihráče).

05:18
    Tak to je parádní start! Tentokrát už naši mladíci nechtějí náskok ztratit, velmi brzy odskakují do dvoubrankového vedení. Devět sekund před koncem přesilovky mířil přesně MATĚJ PEKAŘ – 0:2. Asistence: Michal Kvasnica, Petr Čajka.

07:02
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Sandro Schmid – 2 min., nedovolené bránění).

08:15
    Fantastický úvod české osmnáctky pokračuje! PETR ČAJKA využil i druhou početní výhodu a naši hokejisté v odvetě vedou už o tři branky – 0:3! Asistence: Matěj Pekař, František Klejna.

08:15
    Švýcaři reagují na hororový start střídáním brankářů. Neúspěšného Akiru Schmida nahrazuje Yann Fevre.

09:42
    Vyloučení v týmu Česko (Jakub Lauko – 2 min., držení protihráče).

10:44
    Na ledě se strhla hromadná potyčka a Švýcaři budou hrát přesilovku pět na tři. Na dvě minuty za hrubost jsou vyloučeni Keijo Weibel a Janik Wyss, na české straně Michal Kvasnica a Libor Zábranský, poslední jmenovaný vyfasoval ještě dvouminutový trest navrch.

14:20
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nico Gross – 2 min., hákování).

17:18
    Vyloučení v týmu Česko (Michal Kvasnica – 2 min., vysoká hůl).

19:19
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Sandro Schmid – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

20:00

Úvodní část se české reprezentaci povedla opravdu na výbornou. Už během prvních devíti minut si vypracovala luxusní tříbrankový náskok, tak věřme, že s ním ve zbytku utkání dobře naloží.

20:01

22:52
    Vyloučení v týmu Česko (Zdeněk Sedlák – 2 min., hákování).

27:51
    Vyloučení v týmu Česko (Libor Zábranský – 2 min., podražení).

29:17
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Gilian Kohler – 2 min., nedovolené bránění).

32:30
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Valentin Nussbaumer – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Česko (Jakub Lauko – 2 min., hrubost + 2 min., držení protihráče).

36:54
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Samuel Oana – 2 min., sekání).

38:18
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nico Gross – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Česko (Petr Čajka – 2 min., sekání).

39:21
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Chvíli před koncem druhé části bohužel Švýcaři odčarovali kouzlo Daniela Dvořáka a poprvé se zapisují do skóre. Ve hře čtyř proti čtyřem snižuje GIAN-MARCO WETTER – 1:3. Asistence: Raphael Calzimiglia.

40:00

Česká osmnáctka inkasovala gól do šatny, ale věřme, že se z něj oklepe a zápas už dovede do vítězného konce.

40:01

40:33
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Matthew Verboon – 2 min., nedovolené bránění).

42:19
    Čeští junioři využívají třetí přesilovku a berou si zpátky tříbrankový náskok! Na konci kombinace stál ADAM GAJARSKÝ – 1:4. Asistence: Libor Zábranský, Jakub Lauko.

45:48
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (David Aebischer – 2 min., držení protihráče).

50:57
    Vyloučení v týmu Česko (Ondřej Pavel – 2 min., držení protihráče).

58:41
    Vyloučení v týmu Česko (Matěj Pekař – 2 min., sekání).

58:50
    V samém závěru ještě Švýcaři mírní porážku, ale českou reprezentaci to už asi mrzet nemusí. Po devíti sekundách využil přesilovku DAVID AEBISCHER – 2:4. Asistence: Gilian Kohler, Tim Berni.

58:56
    No tak pozor! Švýcarům stačilo pouhých šest sekund po vhazování na třetí gól a KEIJO WEIBEL se postaral o velké drama – 3:4! Bez asistence.

59:18
    Švýcaři odvolávají brankáře a zkouší power-play!

I přes hektický závěr už to naši mladíci zvládli. Česká reprezentace do 18 let tak napravila včerejší porážku 1:2 a ze švýcarského Romanshornu pojede s vyrovnanou bilancí jedné výhry a jedné prohry.

Ode mě je to vše, příjemný zbytek dne. (18:17:51)

Tomáš Marný

Branky a nahrávky: 40. Wetter (Calzimiglia), 59. Aebischer (Kohler, Berni), 59. Weibel – 2. Lauko (Jeník), 6. Pekař (Kvasnica, Čajka), 9. Čajka (Pekař, Klejna), 43. Gajarský (Zábranský, Lauko)

Švýcarsko: Schmid (9. Fevre) – Gross, Stampfli, Berni (C), Cretallaz, Kälin, Wyss, Moser, Aebischer – Weibel, Schmid, Patry – Kohler, Verboon, Nussbaumer – Gerber, Kiener, Wüest – Oana, Wetter, Calzimiglia. Trenér: Thierry Paterlini.