Zlín – Olomouc 4:5 (kon.) | Kladno – Chomutov 4:3 (po pr.) | HC Plzeň – Sparta 9:1 (kon.)
Kometa Brno – Třinec 3:2 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 2:3 (kon.)
Rytíři Kladno
4:3 (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Piráti Chomutov
Pátek 29.09.2017, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů • 7. kolo

Já se s Vámi pro dnešek loučím a přeji Vám příjemný večer. (18:24:50)

První třetina probíhala stylem nahoru-dolů. Kladenští si hned dvakrát zahráli přesilovku 5 na 3, ale nedokázali tuto početní výhodu zužitkovat. Těsně před sirénou ohlašující konec 1. třetiny zaznamenal první změnu skóre Petr Chlán a hosté tak vedli 1:0. Druhá třetina byla na góly rozhodně atraktivnější. Během dvaceti vteřin jsme viděli branky na obou stranách, další přidal o tři minuty později Köver. Kladno mělo, tak jako v prví třetině, výhodu přesilové hry o dva hráče, kterou na rozdíl od hostů využít nedokázalo. Třetí třetinu bylo výrazně lepším celkem Kladno, které začalo proměňovat vyložené šance. O tom, kdo si připíše dva body, tak muselo rozhodnout prodloužení. To netrvalo nikterak dlouho, protože o vítězi rozhodl Schildhabel svým dnešním druhým gólem již po 32 vteřinách, a tak domácí zvítězili poměrem 4:3pp.

60:32
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Tak to je rychlý konec prodloužení! Hosté si během bonusové pětiminutovky ani nesáhli na puk. Po krásné kombinaci, kdy si puk několikrát mezi sebou vyměnili všichni aktéři se dostal do zakončení KŘEŠIMÍR SCHILDHABEL, který prostřelil Paláta. Asistence: Veber, Vildumetz.

60:01

Kladno bylo třetí třetinu lepším celkem a začalo proměňovat vyložené šance, a tak zkorigovalo stav na 3:3. Následovat bude prodloužení.

60:00

59:37
    Hra je přerušena po ataku na Bláhu Š. za hostující brankou. Ten se jen těžko zvedá z ledu.

59:02

58:37
    Domácí vyhazují a utrhují cenné vteřinky ze svého oslabení.

57:44
    Vildumetz výborně atakoval domácí obranu i v oslabení a sám se dostal do zakončení.

57:02
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Cibák – 2 min., nedovolené bránění).

56:18
    Z pravé strany to zkoušel CHLÁN, ale puk mu z hole sjel.

54:08
    To bude ještě drama, Kladno srovnává stav zápasu na 3:3! Po střele Tomáše Vildumetza kotouč poskakoval před hostující brankou, tam se nejrychleji zorientoval KŘEŠIMÍR SCHILDHABEL, který kličkou obehrál Paláta a zasunul puk za jeho záda. Asistence: Vildumetz, Veber.

53:59
    Mezi modrou a kruhem pálil Zelingr, Palát pohotově chytá.

53:43
    Krásnou sóloakci předvedl Novák D., který si obehrál hned trojici hráčů, ale o kotouč byl připraven v útočném pásmu.

53:15
    Hra je přerušena jelikož v obličeji Kopice skončila hůl.

52:15
    Zelingr vyslal tvrdou střelu od modré, ale branku o chlup minul.

50:30
    K ŠIMONU JELÍNKOVI se dostal odražený puk po střele Jakuba Cibáka, první jmenovaný pak puk uklidil do odkryté branky a snížil skóre na rozdíl jedinného gólu.

Vojtěch Voštinka

Branky a nahrávky: 22. Řepka (Muller), 51. Jelínek (Cibák, Keszi), 55. Schildhabel (Vildumetz, Veber), 61. Schildhabel (Veber, Vildumetz) – 20. Chlán (Hřebíček, Bajer), 22. Adámek, 25. Köver (Polák, Šilar)

Rytíři Kladno: Stahl, (Blažek) – Zelingr, Cibák, Veber, Klusáček, Šíma, Kučera, Muller – Sokolov, Bláha Š., Jelínek, Řepka, Schildhabel, Bláha O., Vildumetz, Husarik, Keszi, Kučera, Gnusin, Svoboda
    Piráti Chomutov: Pavlát, (Khůn) – Buchtela, Kopic, Kleiner, Novák D., Novák A., Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Tůma, Veselý, Šišolák, Šilar, Adámek

Rozhodčí: Jechoutek – Lhotský, Svoboda