Chabarovsk – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Vladivostok – Toljatti 0:2 (kon.) | Kunlun – Magnitogorsk 2:3 (1:2 po s.n.)
Ufa – Omsk 1:3 (kon.) | Nižněkamsk – Chanty-Mansijsk 4:5 (po pr.) | Dynamo Moskva – Minsk 1:2 (kon.)
Petrohrad – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Soči – Barys 3:1 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
4:5 (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pátek 06.10.2017, 18:00 • Neftěchimik Arena • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek pátečního večera. (20:39:56)

Československá stopa v utkání:
    Robin Hanzl (NIZ)
    1+0, 2 střely, čas na ledě 21:30
    Andrej Nestrašil (NIZ) 0+2, 5 střel, čas na ledě 20:55
    Ondřej Vitásek (JUG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:02.

Střely na branku: 63 – 22.

Je dobojováno! V souboji dvou týmů z opačných konců Východní konference podle očekávání měli více ze hry domácí hráči Nižněkamsku, kteří v utkání dvakrát vedli, ale svůj náskok ani jednou neudrželi a nakonec získávají do tabulky jediný bod. Zbylé dva míří do Chanty-Mansijsku, který se díky tomu znovu odlepil z posledního místa v tabulce.

61:19 Anton KOROLJOV - 4:5

61:19
    Jugra právě vstřelila branku!
    Druhý bod překvapivě putuje na konto Chanty-Mansijsku! Ivan Lekomcev přihrávkou přes polovinu hřiště našel na útočné modré ANTONA KOROLJOVA, jenž se dostal za všechny protihráče a před Ježovem správně zvolil forhendovou střelu těsně pod břevno. Asistence: Ivan Lekomcev.

60:36
    Hosté hrají začátek prodloužení na jistotu, drží puk na vlastní polovině a nechtějí riskovat jeho ztrátu.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 63 – 21.

Jugra se ve třetí dvacetiminutovce výrazně zvedla a překlopila vedení na svou stranu. Avcin po trefě Savinainena ale znovu vyrovnal a stav 4:4 vydržel až do konce základní hrací doby. O majiteli druhého bodu se tak rozhodně až v příštích minutách.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:51
    Nestrašil se šikovně uvolnil a nikým neobtěžován se dostal ke střele, kterou však Proskurjakov zneškodnil.

59:03
    Graborenko nahodil puk od modré. Domácí se k němu poté dostali, ale střelou z levé strany o své výhře nerozhodli.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:42
    Hostující klec znovu vypadla z kolíků. Vypadá to, že zápas bude muset rozhodnout až prodloužení či nájezdy.

58:06
    Snad sedmička hráčů se teď sjela u pravé tyče hostující branky. Ze závaru nakonec vzešla vítězně Jugra, které se povedlo vyhodit.

57:19
    Chad Rau se podílel na zisku kotouče v domácím útočném pásmu. Bekhendovým zakončením si ale nepřišel na hostujícího gólmana, který se rozhodl znovu zastavit čas.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 9. Šaripzjanov (Nestrašil), 35. Avcin (Bryncev, Šaripzjanov), 36. R. Hanzl, 52. Avcin (E. Galimov, Nestrašil) – 10. Ugolnikov (Šipov, Pestuško), 32. Panov (Skačkov, Lekomcev), 47. Pestuško (Koroljov), 51. Savinainen, 62. Koroljov (Lekomcev)

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – An. Sergejev, Piganovič (C), Bryncev, Ogurcov, Šaripzjanov (A), Graborenko, Fazylzjanov – Rau, R. Hanzl, Sexton (A) – Avcin, Nestrašil, E. Galimov – Zdunov, Jakimov, Šiksatdarov – P. Kulikov, Arkalov, Chajrullin.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Fokin) – Pereťagin, Lekomcev, Vitásek, Ugolnikov, Pogorišnyj, Šulakov (A), Meljakov – Varfolomejev (C), Šipov, Pestuško – Savinainen, Kurjanov, Koroljov – Skačkov, D. Makarov, Panov – D. Iljin, K. Majorov, Ankudinov.

Rozhodčí: Ščenjov, Vasiljev – Gordenko, Zacharov

Diváci: 4 020