Mladá Boleslav – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:1 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 1:4 (kon.)
Sparta – K. Vary 6:3 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 4:5 (po pr.) | Slavia – Kladno 4:3 (3:1 po s.n.)
Třinec – Pardubice 5:1 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 2:3 (kon.)
po s.n. (3:1)
HC Slavia Praha
4:3 (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Rytíři Kladno
Pátek 06.10.2017, 18:00 • Zimní stadion Eden • DHL Extraliga juniorů • 9. kolo

Konec zápasu. (20:20:24)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
    Autorem vítězné branky je FURCH.

Po neúspěchu Starka se trefuje David Šteiner.

Za Slavii se trefil i Aleš Furch.

Bláha v dresu Kladna nedal. Vecka sklapl betony. Vildumetz se ale následně trefil.

Heldák v prvním nájezdu uspěl, propálil Blažka mezi betony.

Samostatné nájezdy začínají.

Utkání mezi Slavií a Kladnem nakonec rozseknou samostatné nájezdy, v prodloužení nepadl ani jeden gól.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:46
    Kladenskou střelu z levého kruhu domácí zblokovali.

64:24
    Icing ze strany Kladna přesunuje hru před Blažka.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:12
    Slávisté se usadili před kladenskou svatyní, vystřelit se jim zatím nepodařilo.

61:43
    Hejda pálil z pravého kruhu, Blažek betony vyrazil.

61:10
    Slávisté se aktivně tlačí dopředu, vzápětí však vyrážejí na zteč hosté.

60:27
    Šteiner uháněl dopředu se Šmídem, místo přihrávky na volného spoluhráče však zvolil střelu z úhlu. Blažek ho vychytal.

60:11
    První pokus Kladna z levého kruhu končí v ochranné síti za Veckovou brankou.

60:01

Slávisté se v závěru třetiny vzepjali k velkému tlaku a při hře bez brankáře dokázali pár vteřin před koncem vyrovnat. Diváci v Edenu tak uvidí prodloužení.

Martina Kramerová

Branky a nahrávky: 1. Matějka (Šmíd), 45. Šteiner (Šmíd, Jaša), 60. Heldák (Stark, Furch), rozh. náj. Heldák, rozh. náj. Furch, rozh. náj. Šteiner, rozh. náj. Furch – 20. Veber (Schildhabel, Šíma), 22. Veber, 33. Schildhabel (Vildumetz, Müller), rozh. náj. Vildumetz

HC Slavia Praha: Vecka (Šorf) – Hejda, Chládek, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Valík – Furch, Matějka, Šteiner, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Heldák, Nedorost, Martínek.
    Rytíři Kladno: Blažek (Stahl) – Cibák, Veber, Klusáček, Šíma, Kučera, Müller, Havelka – Gnusin, Sokolov, Bláha Š., Řepka, Schildhabel, Bláha O., Vildumetz, Husarik, Březina.

Rozhodčí: Sýkora – Pešek, Beneš