Montreal – NY Rangers 5:4 (kon.) | Florida – Detroit 2:3 (0:1 po s.n.) | Tampa – Anaheim 1:4 (kon.)
Boston – Los Angeles 1:2 (po pr.) | New Jersey – Arizona 4:3 (kon.) | Toronto – Philadelphia 2:4 (kon.)
Nashville – NY Islanders 2:6 (kon.) | Minnesota – Pittsburgh 2:1 (kon.) | St. Louis – Columbus 4:1 (kon.)
Colorado – Chicago 6:3 (kon.) | Edmonton – Washington 2:5 (kon.) | Carolina – Anaheim 3:4 (0:1 po s.n.)

Mikko Rantanen (COL) (2 + 1)
    Jonathan Bernier (COL) (39 zásahů) (04:48:33)

Československá stopa v utkání

Richard Pánik (CHI) (0 + 0, 2 střely na branku, čas na ledě 14:49)
    Jan Rutta (CHI) (0 + 0, 3 střely na branku, čas na ledě 21:25)
    Michal Kempný (CHI) (0 + 2, 2 střely na branku, čas na ledě 19:24)

Střely na branku v zápase

Colorado Avalanche: 28

Chicago Blackhawks: 42

Je konec zápasu, ve kterém jsme viděli pohledný hokej a hlavně spoustu branek. Colorado položilo základy ke svému vítězství v první třetině, kterou ovládlo jasně 3:0. Během prostřední části padly na každé straně dva góly, v poslední třetině po jednom. To znamená, že Avalanche poráží Chicago 6:3. Velkou zásluhu na tom mají mladíci Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen. Oba předvedli skvělý hokej, dali dva góly, a dokonce sahali po hattricku. Hosté doplatili na příliš časté inkasování a špatný začátek duelu, v závěru už těžko ztrátu doháněli. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu.

59:56
    Ještě jedna střela Patricka Kanea z úhlu, Bernier si ji dobře pohlídal u tyčky. Je jasné, že Colorado dnes vyhraje v základní hrací době. Přesto ještě mají hosté stále prázdnou klec.

59:22
    Mikko Rantanen útočil na hattrick, ale nedokázal z dálky trefit odkrytou branku.

59:03
    Začala poslední minuta třetí třetiny a velmi pravděpodobně také poslední minuta celého zápasu.

58:38
    Hostům čas do konce třetí třetiny hodně rychle plyne a vypadá to, že tohle už nemají šanci stihnout, co se vyrovnání výsledku týče.

58:16
    Avalanche už dostali kotouč aspoň do středního pásma, kde je pro jejich brankáře v mnohem větším bezpečí.

58:04
    Střela Michala Kempného od modré čáry pouze orazítkovala zadní mantinel. Pak podobně pálil Franson, ale ten pro změnu trefil připravenou náruč Berniera.

57:36
    Obránce Colorada chtěl trefit prázdnou branku Chicaga, ale místo toho jen vyhodil na zakázané uvolnění. Takže je z toho další buly v útočném pásmu Hawks.

57:18
    Až nyní zákrok lapačkou pro domácího gólmana. Ale ani teď se nejednalo o nic složitého pro Jonathana Berniera. Následuje vhazování po jeho levé ruce.

57:02
    Fransonovo nahození zblokoval některý z hráčů Colorada, takže Bernier nemusel zasahovat.

56:40
    Opět se pokračuje a Chicago Blackhawks to ještě zkoušejí s prázdnou brankou a v šesti mužích na ledě. Tak uvidíme, zda se jim tento risk vyplatí.

56:31
    Ještě uvidíme jednu komerční přestávku, hned po jejím konci se bude vhazovat před zraky Jonathana Berniera.

56:25
    Colorado nyní nemělo moc jiných možností než vyhodit na zakázané uvolnění.
    55:05 Ryan HARTMAN - 6:3

55:05
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Že bychom tu ještě měli závěrečné napětí? Jonathan Bernier měl dlouho puk pod kontrolou. Vypadalo to, že ho zalehl v pohodě na brankovišti. Jenže potom kotouč někde dokázal vyšťourat aktivní RYAN HARTMAN, jenž přidává třetí zásah pro Chicago Blackhawks. Do konce třetí třetiny zbývá necelých pět minut a Avalanche stále vedou o tři zásahy. Nic ale není nemožné, tak uvidíme, co ještě hosté předvedou. Asistence: Tommy Wingels, Lance Bouma.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 4. Rantanen (MacKinnon), 16. MacKinnon (Kerfoot), 20. Rantanen, 23. MacKinnon (Landeskog, Rantanen), 27. Andrighetto (Grimaldi, Barrie), 49. Grimaldi (E. Johnson, Andrighetto) – 28. Schmaltz (Kempný, Hayden), 35. Anisimov (DeBrincat, Kempný), 56. Hartman (Wingels, Bouma)

Colorado Avalanche: J. Bernier (Varlamov) – E. Johnson, A. Lindholm, Barrie, Barberio, Mironov, Nemeth – Andrighetto, MacKinnon, Rantanen – Landeskog, Duchene, Jakupov – Nieto, Söderberg, Comeau – Greer, Kerfoot, Grimaldi.
    Chicago Blackhawks: A. Forsberg (27. Crawford) – Keith, Rutta, Forsling, Seabrook, Kempný, Franson – Saad, J. Toews, DeBrincat – Pánik, Schmaltz, P. Kane – Sharp, Anisimov, Hayden – Bouma, Wingels, Hartman.

Rozhodčí: Sutherland, StPierre – Daisy, Devorski

Diváci: 17 360