Kanada black – Česko 5:0 (kon.) | Kanada white – Česko 7:2 (kon.)
Kanada black
5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Česko
Úterý 07.11.2017, 03:00 • Encana Events Centre, Dawson Creek • World U17 Hockey Challenge

Hráči utkání

Alex Newhook (CAN) 1+2
    Michal Teplý (CZE) 0+0 (05:28:08)

Střely po zápase: Kanada Black 33 Česko 24

Česká reprezentace na 2017 World U17 Hockey Challenge utrpěla další porážku, když nestačila na favorizovanou Kanadu Black a nevyužila ani jednu z deseti přesilových her, včetně jedné 5 na 3. Naopak kanadští hokejisté dokázali vstřelit gól v oslabení v závěru zápasu, během kterého se postupně prosadili po bezbrankové úvodní části Jamieson Rees, Alex Newhook a Alex Beaucage. A ve třetí části přidali další dva góly Alex Mutala, který se prosadil z dorážky a navíc v avizovaném oslabení Kanady, a Matthew Robinson. Konečné skóre. Kanada Black 5 Česko 0.

59:00
    Probíhá poslední minuta zcela jednoznačného duelu.

58:16
    Vyloučený Matěj Toman je zpět na ledové ploše a česká reprezentace hraje v závěru v plném počtu.

56:16
    Kromě velké šance ale přišel také faul a Matěj Toman byl vyloučen na dvě minuty za sekání.

56:16
    Adam Najman na levém křídle nabral rychlost a krásnou střelou zápěstím z kruhu pro vhazování mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Roman Basran měl ale skvělý výhled a puk ukryl po krásném semaforu v lapačce!

56:03
    Vyloučený Alex Beaucage je zpět na ledové ploše a Kanada Black přečkala další z mnoha oslabení.

54:48
    Filip Koffer schytal na levé straně útočného pásma pořádný hit a zůstal ležet na ledové ploše. Snad bude v pořádku.

54:03
    Alex Beaucage byl po pátém gólu Kanada Black vyloučen na dvě minuty, které vyfasoval za krosček.
    52:24 Matthew ROBERTSON - 5:0

52:24
    Kanada black právě vstřelila branku!
    Tag Bertuzzi z vrcholu pravého kruhu krásnou přihrávkou přenesl hru doleva, kde Kirby Dach nabil na střelu zpětným pasem MATTHEWOVI ROBERTSONOVI, a ten tvrdou ránou s příklepem od modré čáry zamířil nad pravým betonem Lukáše Paříka k levé tyči! Kanada Black bleskově využila přesilovou hru a vede nad českým týmem 5:0! Asistence: Kirby Dach a Tag Bertuzzi.

51:45
    Lukáš Pařík dokázal rozbít další samostatný únik Kanady a Daniel Poizl poté jednoho z protihráčů zezadu srazil k ledu. Následovaly dvě minuty za nedovolené bránění.
    50:41 Sasha MUTALA - 4:0

50:41
    Alex Newhook se v oslabení řítil do samostatného úniku a mezi betony fantatického Lukáše Maříka propálit nedokázal, jenže situaci rychle dobruslil SASHA MUTALA a dorazil puk do prázdné brány – 4:0! Asistence: Alex Newhook.

49:48
    Tag Bertuzzi byl vyloučen na dvě minuty za sekání a český tým si zahraje další přesilovou hru. Již osmou.

49:29
    Čeští hokejisté se krátce po skončení přesilové hry dostali v pravém kruhu pro vhazování ke střele zápěstím, která skončila na přední tyči v náruči Romana Basrana.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 22. Rees (Fowler), 24. Newhook (Beaucage, Bertuzzi), 32. Beaucage (Newhook), 51. Mutala (Newhook), 53. Robertson (Dach, Bertuzzi)

Kanada black: Basran (Maier) – Robertson, Korczak, Alexander, Guénette, Harley, Inniss, Reid – Rizzo, Dach, Mutala – Bertuzzi, Newhook, Beaucage – Rees, Tomasino, Fowler – Peach, Prueter, Mercer – Murray.
    Česko: Pařík (Malík) – Mlčák, Kubíček, Poizl, Haš, Homola, Rasin, Kučeřík – Teplý, Přikryl, Toman – Barinka, Najman, Lang – Morong, Pytlík, Koffer – Jouza, Vitouch, Pšenička – Peterek.