SOHO Olomouc – SHK Mustangové 1:7 (kon.) | HC Sparta Praha Sledge – Č.Budějovice 5:0 (kont.) | Studénka Sledge – Zlín sledge 0:6 (kon.)
Karlovy Vary – Litvínov 2:0 (kon.)
HC Sledge Studénka
0:6 (0:0, 0:4, 0:2)
SHK LAPP Zlín
Neděle 26.11.2017, 10:10 • Gascontrol Aréna, Havířov • Česká para hokejová liga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu.

8. kolo E.P.C. Management České sledge hokejové ligy se dnes vyjímečně odehraje na havířovském ledě. HC Sledge Studénka v něm přivítá SHK LAPP Zlín.

Domácí v dosavadním průběhu soutěže získali 7 bodů za dvě výhry a jednu porážku v prodloužení. V tabulce jim to stačí na solidní páté místo. Suverénní Zlíňané mají šest výher a ještě nestratili ani bod. V tabulce jsou první, tři body před Pardubicemi.

Oba týmy na sebe narazily v 7. kole v sobotu ve Zlíně a domácí vyhráli jednoznačně 7:1. Zda si udrží svou neporazitelnost i nadále, nebo se Studénce podaří českého hegemona podruhé v hostorii porazit, uvidíme v neděli před polednem. Souboj pátého týmu tabulky s jejím lídrem začíná v 10:00.

HC Sledge Studénka: Kudela M. – Flis, Fojtík, Mlčák, Kudrna, Kudela V., Chodurek, Murawski.

SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina, Šafránek, Hábl Z., Turic, Ligda, Hábl D., Joppa, Rauš..

Oba týmy jsou již na ledové ploše, přobíhá předzápasové rozbruslení. Utkání za pár minut začne.

00:01

00:45
    Zlínští s pukem na hokejkách ve vlastním pásmu. Hábl zakládá útočnou akci.

01:31
    Hosté se usadili v útočném pásmu, Hábl si najel ke střele z pravého kruhu, Kudela v brance Studénky jeho pokus chytá.

02:10
    Buly před hostujícím gólmanem Molkem.

02:55
    Domácí Fojtík rozehrál od vlastní branky na rozjetého Murawského, ale Studénka o puk vzápětí přichází.

04:12
    Další pokus domácích o rozehrávku zachytil ve středním pásmu Šafránek a vrací puk opět za Kudelovu branku.

05:05
    Háblova střela od modré byla hodně nepřesná a zaduněla za brankou na tvrzené sklo.

06:00
    Zlínský Julina si jede do vlastního pásma pro puk a bude jej rozehrávat.

06:55
    Hosté se usadili v útočném pásmu a kombinací si chystají dobrou střeleckou pozici.

07:22
    Střela nakonec vyšla na Hábla, ten z levého kruhu míří nad branku.

08:15
    Šafránkovu střelu vyráží Kudela do rohu.

08:55
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu. Další Šafránkův pokus sráží bránící hráč mimo tři tyče.

09:15
    Hra přerušena. Domácí Flis je zraněn na ruce, ale už odjíždí směrem ke střídačce.

09:38
    Fojtík dlouhým vyhozením puku osvobozuje svůj tým.

10:26
    Ale hosté jsou zpět v útočné třetině a Ligda nebezpečně zakončuje z mezikruží. Kudela i s pomocí spoluhráčů puk ale chytá a zalehává.

11:06
    Další Kudelův zákrok, tentokrát proti střele Šafránka. Hra přerušena.

11:54
    Zlínští pěkně kombinovali v útočném pásmu, ale pak se po chybě o něj sami připravili.

12:48
    Joppa se radoval ze vstřelené branky předčasně. Rozhodčí ji pro zásah vysokou holí nuznává.

13:36
    Studénka se na chvíli vyhozením kotouče do útočného pásma osvobodila z pod tlaku Zlína.

14:05
    Icing domácích. Hned po buly pálil prudce ale těsně mimo Ligda.

14:46
    Pavel Julina měl těsně před přestávkou na hokejce vedoucí gól, ale zcela sám před Kudelou přestřelil jeho bránu.

15:00

První třetina přinesla herní převahu favorizovaných hostujících sledgehokejistů, ale i přes několik možností jsme branku neviděli.

15:01

16:10
    Buly před Kudelou.

16:20
    Joppa se dostal ke střele z mezikruží, ale minul, Ligdovu následnou dorážku řeší Kudela.

16:54
    Zlín právě vstřelil branku!
    Teď už se ale MARTIN JOPPA nemýlí a přesnou střelou z ideální pozice pod hroní tyčku posílá Zlín do vedení.

18:28
    Nepřesná rozehrávka hostů znamená icing.

19:15
    Ligdovo nahození zrohu vyráží Martin Kudela ven z pásma.

19:45
    Pěkná kombinace hostů je zakončena pokusy Joppy a Šafránka. Oba zlikvidoval domácí gólman Martin Kudela.

21:02
    Domácí se alespoň na chvíli vyhozením puku osvobozují z pod tlaku Zlína.

22:15
    PAVEL JULINA dostal přesnou křížnou přihrávku od Šafránka k levé tyči a obloučkem překonává podruhé Kudelu. Asistence Zdeněk Šafránek.

23:42
    Kudela zalehává puk před dotírajícími hostujícími hráči.

24:10
    Šafránkovo nahození od modré prosvištělo nebezpečně kolem domácí branky.

24:25
    A opět v akci Zdeněk Šafránek, tentokrát se u pravé domácí tyčky dostal k vyraženému puku, ale do poloodkryté branky jej nestihl zasunout.

25:59
    Krásný rychlostní souboj Fojtíka a Juliny o to, kdo rychleji dojede k vyhozenému puku vyhrál domácí borec, ale následná rozehra Studénky v útočném pásmu k šanci nevedla.

27:17
    Na druhé straně hosté navyšují svůj náskok na 3:0, když se zblízka prosazuje DAVID HÁBL.

28:19
    Icing Studénky.

28:39
    Flis svou rychlostí a šikovností unikl hostující obraně, ale místo zakončení zvolil přihrávku a to pro domácí nebylo dobré řešení.

29:15
    Vzápětí další šance Studénky, ale Murawski, ač sám před hostující brankou, Molka neprostřelil.

29:42
    To hosté na druhé straně trestají okénko v domácí obraně a zvyšují na 4:0. MARIAN LIGDA měl před odkrytou brankou ke vstřelení gólu velmi snadnou cestu.

30:00

Ve druhé třetině už se favorizovaní hosté rozstříleli a před závěrečnou patnáctiminutovkou vedou jednoznačně 4:0.

30:01

31:38
    Háblovo nahození ze středního pásma prosvištělo nebezpečně kolem Kudelovy branky.

33:10
    Hosté se drží na kotouči a míří do útočného pásma.

33:45
    Joppa se dostal ke střele z mezikruží, skvělý zákrok Kudely.

34:28
    Julinova střela z dálky míří těsně mimo.

35:35

36:53
    Hábl se dostal ke střele hned po buly v útočné třetině, Kudela v leže zachránil.

38:48
    Boj o puk ve středním pásmu.

39:36
    Háblova střela z levého kruhu těsně mimo.

39:58
    Vyloučení v týmu HC Sledge Studénka (Kudrna – 10 min., držení protihráče).

40:06
    Hosté přesilovku bleskově využívají. PAVEL JULINA se dostal ke střele z mezukruží a puk se po teči bránícího hráče dostal do branky.

41:20
    Kudrna trefuje z otočky tyč hostující branky!

41:55
    Rychlý přechod do útočného pásma předvedli nyní hosté, ale šance z toho nakonec nebyla.

42:30
    ZDENĚK HÁBL se dostal k puku na levém kruhu a přesnou střelou do vzdálenější šibenice zvyšuje na 6:0 pro Zlín.

43:38
    Vyloučení v týmu HC Sledge Studénka (Kudrna – 2 min, Téčko).

44:07
    Šafránek si vybrusil z rohu na kruh a zakončil střelou těsně mimo.

44:22
    Vyloučení v týmu HC Sledge Studénka (Fojtík – 10 min., nedovolené bránění).

44:36
    Hosté hrají dvojnásobnou přesilovku, Šafránek se tlačil do zakončení, ale neuspěl.

44:50
    Buly ve středním pásmu.

44:58
    Domácí gólman rozhrál přesně na hůl Joppy, ale jeho střelu do odkryté branky vyrazil na čáře Kudela Vladimír.

Hosté potvrdili roli favorita. Ve třetí třetině přidali další dvě branky a vyhráli nad Studénkou jednoznačně 6:0.
    O převaze hostujícího týmu svědčí i poměr střel 22:1.

Nejlepší hráči utkání:

Studénka: Martin Kudela
    Zlín. Marián Ligda

Ode mne je to pro dnešek ze sledgehokeje vše. Za necelé dvě hodiny ale bude v havířovské Gascontrol aréně k vidění extraliga staršího dorostu mezi AZetem a Chomutovem. Prostřednictvím online přenosu tak můžete zůstat s hokejovým děním v Havířově v kontaktu i nadále. (11:33:00)

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 17. Joppa, 23. Julina (Šafránek), 28. D., 30. Ligda, 41. Julina, 43. Hábl