Brno – Jihostroj 2:3 (kon.) | Ostrava – Zlín 0:3 (kon.) | Příbram – Odolena Voda 3:0 (kon.)
14 24 20
Čtvrtek 28.12.2017, 18:00 • Hala míčových sportů, Karlovy Vary • Uniqa extraliga mužů • 13. kolo

0:0
    Karlovarsko vstoupilo do utkání na výbornou, v úvodním setu mělo dvě velké série, i díky kterým vyhrálo snadno 25:14. Od druhého setu se hostující tým dokázal lépe bránit, vycházely mu útoky a pro aktuálně čtvrtý tým tabulky začal představovat problémy. Ačkoliv Karlovarsko ve druhém i třetím setu prohrávalo chvíli o dva body, nepříznivé skóre dokázalo otočit a oba sety dovést do vítězného konce. (19:29:20)

25:20
    Třetí set skončil.

25:20
    Marek Zmrhal zvládl po příjmu svých spoluhráčů útok zleva a i díky jeho výkonu Karlovarsko poráží Ústí nad Labem 3:0 na sety.

24:20
    Široký zvolil při servisu plachtu, která hostům nenadělala žádné problémy. Mohli totiž zaútočit úspěšně ze středu kurtu.

24:19
    Oddechový čas pro hosty, kteří ještě zkouší poslední šanci jak rozhodit soupeře.

24:19
    A začíná se téměř rovnat minimu. Karlovarsko se díky úspěšnému bloku dostalo k pěti mečbolům v řadě.

23:19
    Po útoku Karlovarska z levé strany se ale tato šance výrazně zmenšuje.

22:19
    Ústí ještě snižuje a vykřesává naději na obrat.

22:18
    Ondřej Hudeček se nezalekl bloků soupeře a zahrál krátký míč za ně. Velkou pochvalu si nyní ale zaslouží libero domácího týmu, které nejprve přijalo těžký servis, aby následně připravilo útok pro Hudečka.

21:18
    Servis domácích skončil jen v síti.

21:17
    Ačkoliv se hosté vrhali po útoku soupeře velmi horlivě, nedokázali smečovaný míč vybrat.

20:17
    Prešinský zvolil snadné podání do zadní části kurtu a Ústí toho využilo rychlým útokem středem.

20:16
    Oddechový čas pro hosty. Pomůže jim to ještě otočit alespoň třetí set?

20:16
    20:16 vede Karlovarsko a blíží se tak k výhře ve třináctém kole.

19:16
    Hosté zkusili technické podání, domácí si i díky tomu mohli připravit útok z levé strany, po kterém nemělo Ústí šanci na bod.

18:16
    Netrvalo ale dlouho, Zmrhal svůj servis přepálil do autu.

18:15
    Úspěšný útok po pravé straně a Karlovarsko si bere zpátky tříbodové vedení.

17:15
    Hosté následně zaútočili z levé strany. Domácí libero sice ještě vykrylo míč, ten ale odvrátilo za základní lajnu.

17:14
    Michal Kriško znovu dobře zapodával, hosté ani dvakrát nedokázali přehrát míč zpátky.

Radek Štohl

VK ČEZ Karlovarsko: Hudeček, Treial, Ropret, Široký,, Zmrhal, Pferrer, Kriško, Prešinský
    SK Volejbal Ústí nad Labem: Kramár, Prajzler, Luboš Bartůněk, Voth, Vanags, Vodvárka, Kořínek

Rozhodčí: Tomáš Fink , Petr Kvarda