Vladivostok – Kunlun 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 4:1 (kon.) | Omsk – Nižněkamsk 2:3 (po pr.)
Barys – Soči 2:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 4:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Ufa 3:4 (po pr.)
Toljatti – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Minsk – Petrohrad 6:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Ak Bars Kazaň
Pátek 29.12.2017, 13:30 • Sibir Arena • KHL

Z tohoto střetnutí už je to vše, přeji Vám hezký zbytek pátečního dne. (16:06:48)

Československá stopa v utkání
    Alexandr Salák (SIB) ani Jiří Sekáč (KZN) do zápasu nezasáhli.

Střely na branku: 32 – 27.

Je dobojováno! Kazaň byla po druhé přestávce střelecky aktivnějším týmem, brankáře Krasikova ale podruhé v zápase nepřekonala a sama inkasovala další dva góly, které rozhodly o vítězství Novosibirsku 4:1. Sibir tak zvítězil v pátém z posledních šesti zápasů a nadále může usilovat o vyřazovací boje, na které ztrácí dva body. Bars naopak prohrál třetí z předchozích čtyř duelů a ve Východní konferenci musí přenechat první místo týmu z Jekatěrinburgu.

59:41

59:37
    Anton Glinkin si trošku dával na čas se střelou zápěstím. Obrana Sibiru proti němu vystoupila a srazila puk nad mantinely.

59:06
    Bodrov vyhazuje a teď už nemůže být o výhře Sibiru pochyb. Hosté ani nezkouší hru bez brankáře.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:13
    Kazaň poslala na přesilovku to nejlepší, co má k dispozici. Pětice hráčů chvíli motala hlavy obráncům Sibiru, ale ti se během jediného zakončení mohli spolehnout na Krasikova.

57:41
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Patrik Zackrisson – 2 min., podražení).

57:35
    Domácí nějakou půlminutu strávili v útočném pásmu a znovu se o něco přiblížili tříbodovému zisku.

56:22
    Krasikov zastavil nahození z poloviny hřiště a místo rozehrávky zvolil přerušení hry.

56:03
    Markov mohutně napřáhl z vrcholu levého kruhu, ale branku netrefil. Jeho tým vzápětí přišel o vybojované útočné pásmo.

55:03
    Enlundova trefa platí a to už je hodně nepříjemná situace pro Kazaň, která má jen pět minut na vstřelení tří gólů.

55:03
    Lavička Barsu si vyžádala kontrolu u videa, neboť má pocit, že Šaryčenkovi bylo bráněno ve hře. Podle všeho se zkoumá počínání Patrika Zackrissona.
    55:03 Jonas ENLUND - 4:1

55:03
    Sibir právě vstřelil branku!
    Pět minut před koncem třetí třetiny je asi rozhodnuto! Andrej Jermakov na modré čáře zastavil pokus o vyhození a vystřelil. Šaryčenkov sice dokázal zasáhnout, ale na dorážku JONASE ENLUNDA už nestačil, protože na něj spadl spoluhráč Manuchov. Asistence: Andrej Jermakov.

54:36
    Zyrjanov přebruslil Markova a dostal se do útočného pásma Sibiru. Jeho spoluhráči mu ale nepomohli a hráči v bílém si snadno poradili.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 18. Osnovin (Tičar), 19. Demidov (K. Alexejev, Zackrisson), 45. Bergström (Ignatovič, Zackrisson), 56. Enlund (Jermakov) – 28. Zaripov (Azevedo)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Rejzvich) – Vereščagin, Jermakov, Morozov, Ignatovič, K. Alexejev (A), Demidov, K. Vorobjov, Al. Makarov – Enlund, Zackrisson (A), Bergström – Šarov, Tičar, Sannikov – Tkačenko, Osnovin, Pervušin – Zyrjanov, J. Bodrov, Koňkov (C).
    Ak Bars Kazaň: Šaryčenkov (Garipov) – D. Musin, Ohtamaa, Ljamkin, Markov (A), Batyršin, Manuchov, Fatkullin – Jazkov, A. Potapov, Lukojanov – Galijev, Lander, Zaripov – Azevedo, Tkačov, M. Gluchov (A) – Obuchov, Svitov (C), Glinkin.

Rozhodčí: Beljajev, Kislov – Strelcov, Michel

Diváci: 7 420