Chabarovsk – Omsk 0:4 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 2:3 (po pr.) | Kunlun – Chanty-Mansijsk 2:1 (po pr.)
Čeljabinsk – Petrohrad 2:6 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 2:0 (kon.) | Magnitogorsk – Jaroslavl 4:1 (kon.)
Toljatti – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 0:7 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 05.01.2018, 13:00 • Arena Metallurg • KHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (15:20:23)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jan Kovář (MET): 0+2, 2 střely, čas na ledě 18:14
    Jakub Nakládal (JAR): 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:41

Je dobojováno. O vítězství Magnitogorsku nad Jaroslavlí rozhodly už úvodní tři minuty zápasu, v jejichž průběhu si domácí vypracovali nevídaný náskok 3:0. Ten jim vydržel až do třetí třetiny, kdy se podařilo snížit Alexandru Jelesinovi, v samotném závěru ale Kokarev po Kovářově přihrávce zpečetil výhru Metallurgu trefou do prázdné branky.

58:58 Denis KOKAREV - 4:1

58:58
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tato taktika hostům nakonec nevyšla. Kovář ve středním pásmu posunul kotouč na volného DENISE KOKAREVA, který neměl problém poslat od modré čáry puk do odkryté jaroslavlské svatyně. Asistence: Jan Kovář.

57:39
    Alexandr Sudnicin upaluje na střídačku, Lokomotiv to v závěru zkusí v šesti!

56:46
    Koledovu střelu Košečkin vyrazil jen před sebe, z následné trmy-vrmy před domácím brankářem se ale už další hráč Jaroslavle ke kotouči nedostal.

55:49
    Hosté cítí, že ještě mají šanci něco se zápasem udělat. Lokomotiv je jasně aktivnější a drží puk v útočném pásmu.
    54:52 Alexandr JELESIN - 3:1

54:52
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hosté se přeci jen dočkali, Košečkin tak v závěru přichází o čisté konto. Denis Mosaljov nabil na modrou napřaženému ALEXANDRU JELESINOVI, jehož projektil nakonec propadl až do sítě! Asistence: Denis Mosaljov.

54:16
    Apalkov se teď snažil v předbrankovém prostoru najít Pavla Kraskovského, ten se ale ze závaru před Košečkinovým brankovištěm netrefil do puku!

53:29
    Jakub Nakládal dostal nabito na modrou, Košečkin si ale i s tímto pokusem poradil a přerušil hru.

52:40
    Wojtek Wolski (MET) vyfasoval dvě minuty za podražení.

51:32
    Ke střele se po nějaké době dostal Denis Kokarev, jeho pokus od modré byl ale pro Alexandra Sudnicina snadným soustem.

50:27
    Sledujeme hlušší pasáž hry, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát a kotouč se bez efektu stěhuje ze strany na stranu.

48:58
    Nebýt tragického vstupu do utkání v podání Lokomotivu, sledovali bychom velmi dramatický duel. Hra je od dejme tomu páté minuty první třetiny zcela vyrovnaná a zápasu dominují oba brankáři.

48:03
    Z vrcholu levého kruhu to nyní zkusil Sergej Mozjakin, na Sudnicina si ale ani tentokrát nepřišel.

47:31
    Ve vlastním oslabení se do rychlého protiútoku vydal Apalkov, jemuž se ale z dobré pozice poté nepodařilo vystřelit.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 2. Osala (Timkin, Kokarev), 2. Mozjakin (Běreglazov), 3. Čibisov (Jan Kovář, Pivcakin), 59. Kokarev (Jan Kovář) – 55. Jelesin (Mosaljov)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, J. Birjukov, S. Těreščenko, Pivcakin, Děnisov, Běreglazov, Igošev – Mozjakin, Wolski, Ellison – Kokarev, Timkin, Osala – Čibisov, Jan Kovář, De. Kazionov – Švyrjov, Kaletnik, Berestennikov – Platonov.
    Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (2. Sudnicin) – Kronwall, Nakládal, Ljubuškin, Jelesin, Čerepanov, Koledov, Pajgin, Lekomcev – Talbot, Kozun, Kontiola – Mosaljov, Averin, Loktionov – Kraskovskij, Apalkov, Korškov – Kadějkin, Fatějev, Alexejev.

Rozhodčí: Kislov, Akuzovskij – Šalagin, Šišlo