Pittsburgh – Washington 7:4 (kon.) | Carolina – Detroit 1:4 (kon.) | Columbus – San Jose 1:3 (kon.)
Minnesota – Vegas 5:2 (kon.) | Montreal – Anaheim 5:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 3:4 (0:1 po s.n.)
Pittsburgh Penguins
7:4 (2:1, 1:2, 4:1)
Washington Capitals
Sobota 03.02.2018, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Československá stopa v utkání:
    Dominik Simon (PIT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:53 (03:53:30)

1. Jevgenij Malkin (PIT) 2+2
    2. Phil Kessel (PIT) 2+1
    3. Alexandr Ovečkin (WSH) 2+1

Domácí celek vstoupil do zápasu aktivně, prosadit se dokázal již ve třetí minutě, kdy po výborné Sheahanově přihrávce zakončoval obranou hostů zapomenutý Kessel. Díky jeho střele do odkryté části branky se dostali Penguins do jednobrankového vedení. Druhou branku domácích přidal po Djoosově hrubé chybě Hagelin. V závěru pak snížil hostující aktivně hrající Ovečkin.

Z kraje druhé třetiny navýšil domácí náskok na dva góly po Crosbyho pasu Hörnqvist. Hosté dokázali velmi rychle odpovědět, ránou od modré čáry uspěl obránce Orlov, který z této pozice vypálit opravdu umí. Vyrovnat se podařilo hostům ve 32. minutě, kdy po nepřehledné situaci před brankou přesně vypálil Kuzněcov.

Ve třetí třetině poslal domácí do vedení 4:3 Malkin, bleskově vyrovnal Ovečkin, a pak už se prosazovali jen domácí. Postupně se trefili Bryan Rust, Phil Kessel a znovu Jevgenij Malkin. Zápas, který musel diváky bavit skončil výhrou domácích 7:4.

59:30
    Washington přišel o puk, a tak hrají domácí, akci vedl Sidney Crosby.

59:08

59:00
    Hlasatel oznámil poslední minutu hry.

58:22
    V poklidném tempu se zápas dohrává, hosté sice hrají přesilovku, ale ani první útočná formace se do pásma dostat nemůže.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:35
    Alexandr Ovečkin je připravený na svém oblíbeném místě na střelu, ale puk se k němu nedostal.

57:08
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Carl Hagelin – 2 min., hákování).

56:30
    Pittsburgh se pokouší držet hru co nejdál od své branky, hostující celek se už smířil s tím, že tento duel nevyhraje a pravděpodobně ani nezdramatizuje.

56:00
    Mnoho času už hostující celek na zdramatizování zápasu nemá, domácí se nikam neženou a hrají takticky.

55:30
    Matt Murray si dokázal poradit s pokusem, který z dobré pozice vyslal Jevgenij Kuzněcov.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny i zápasu.

54:48
    Madison Bowey hledal spoluhráče v útočném pásmu, ale nikdo z jeho kolegů nepochopil jeho úmysl.

54:20
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, který musí bavit zejména domácí fanoušky.

54:03
    Další komerční přestávka. Hostujícímu celku se nyní nedaří získat převahu v útočném pásmu.

53:21
    Znovu Penguins vyhazují přes všechny čáry. Capitals se nemohou stabilněji probojovat do útočného pásma.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Kessel (Sheahan, Guentzel), 16. Hagelin, 21. Hörnqvist (Crosby, Malkin), 42. Malkin (Kessel, Määttä), 47. Rust (Letang, Sheahan), 48. Kessel (Malkin, Hagelin), 50. Malkin (Crosby, Guentzel) – 19. Ovečkin (Djoos), 24. Orlov (Eller, Niskanen), 32. Kuzněcov (T. Wilson, Ovečkin), 42. Ovečkin (Kuzněcov, Orlov)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Määttä, J. Schultz, Cole, Oleksiak – Simon, Crosby, Rust – Hagelin, Hörnqvist, Malkin – Guentzel, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Rowney, Reaves.
    Washington Capitals: Holtby (48. Grubauer) – Djoos, Carlson, Niskanen, Orlov, Orpik, Bowey – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Bäckström, Oshie – Stephenson, Eller, Connolly – Chiasson, Beagle, Smith-Pelly.

Rozhodčí: Rooney, Peel – Cherrey, Kovachik

Diváci: 18 652