Den Haag – Arnhem 1:0 (kon.) | Feyenoord – Groningen 3:0 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
3:0 (0:0)
FC Groningen
Čtvrtek 08.02.2018, 20:45 • De Kuip (Rotterdam) • Nizozemská Eredivisie • 22. kolo

To je ode mě vše, na shledanou! (22:39:28)

Druhý poločas byl v úplné režii domácích, kteří předvedli souvislý tlak, z kterého vyplynuly tři branky v síti Groningenu. Raritou zápasu bylo střídání Robina van Persiho, který nebyl na hřišti ani minut a již se dokázal prosadit, kdy zvyšoval na konečných 3:0! Feyenoord se tak tabulkou vyhoupne na čtvrté místo a na třetí Alkmaar domácím doposud schází propastných sedm bodů.

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:13.

90+2

90+1
    Ještě dvě minuty přidává hlavní rozhodčí. Persie přihrával na Nicolaie Jörgensena, ale ten byl odzbrojen od míče.

90
    Jerry St. Juste dostal opět dobrou přihrávku, poté co si dovolil opět proniknout do pokutového území. Avšak tentokrát míří nad branku.

88
    Feyenoord se rozhodl, že asi už míč svému soupeři do konce zápasu nepůjčí.

87
    Domácí již nikam nespěchají a v poklidu dohrávají zápas uprostřed hrací plochy.

87
    Blíží se závěr zápasu a o vítězí dnešního utkání je již bezpochyby rozhodnuto. Groningen se prakticky ve druhém poločase jen brání.

85
    Devátý rohový kop nyní bude zahrávat Rotterdam, centr nakonec chytá Padt do svých rukavic.

84
    Bilal Basaçikoglu nyní nedokázal odcentrovat z levé strany, autové vhazování pro domácí celek.

83
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Kasper Larsen, přichází Lars Kramer.
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Yoëll van Nieff, přichází Juninho Bacuna.

81
    Další pokus o střelu, ale tentokrát byla ještě před šestnáctkou tato šance ubráněna hostujícími hráči.

79
    Střelec třetí branky opět u míče a hráči Groningenu se jej snaží ubránit zuby nehty.

78
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Tak to je nevídané, ROBIN VAN PERSIE je na hřišti sotva minutu a po pěkné přihrávce se trefuje krásnou střelou k levé tyči!

77
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Jens Toornstra, přichází Robin van Persie.

75
    Avšak nyní nevídaný obrázek na druhé straně, do šance se dostal Jesper Drost, ale míjí svou přízemní střelu vedle pravé tyče.

73
    Ofenzíva domácích ani po druhé brance nepolevuje a domácí se i nadále snaží o útok.

72
    A je tu druhá branka, kterou dává obránce JERRY ST. JUSTE a je to jeho druhá branka v této sezóně. Juste si výborně naběhl do šestnáctky na přihrávku od Stevena Berghuise a prostřelil brankáře z pravé strany.