Boston – Calgary 5:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 5:3 (kon.) | NY Islanders – Columbus 1:4 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 4:5 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 6:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 7:3 (kon.)
Detroit – Anaheim 2:1 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:3 (po pr.) | Minnesota – NY Rangers 3:2 (kon.)
Winnipeg – Washington 4:3 (po pr.) | Vegas – Chicago 5:2 (kon.) | San Jose – Arizona 1:2 (kon.)
Nashville Predators
4:3 (0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)
St. Louis Blues
Středa 14.02.2018, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Nashville PredatorsSt. Louis Blues.

St. Louis Blues odehrálo 58 zápasů s bilancí 27-7-3-21 a získalo 71 bodů. V tabulce Západní konference je na čtvrté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Buffalem Sabres 1:0, Coloradem Avalanche 6:1 a Winnipegem Jets 5:2. Nestačilo na Minnesotu Wild 2:6 a na Pittsburgh Penguins 1:4.

Nashville Predators odehrál 54 zápasů s bilancí 26-7-9-12 a získal 75 bodů. V tabulce Západní konference je na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s New Yorkem Rangers 5:2, v prodloužení s New Yorkem Islanders 5:4 a v nájezdech s Montrealem Canadiens 3:2. Nestačil na Toronto Maple Leafs 2:3 v nájezdech a na Ottawu Senators 3:4 v prodloužení.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Jemelin, Y. Weber – F. Forsberg, Arvidsson, Johansen – Fiala, Turris, C. Smith – Hartnell, Bonino, Järnkrok – Salomäki, Sissons, Watson.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Bortuzzo, Dunn – Steen, Stastny, Tarasenko – Schwartz, B. Schenn, Berglund – Jaškin, Sobotka, Barbašev – Upshall, Brodziak, Thorburn..

00:01

00:01
    Paul Stastny vyhrává úvodní vhazování, zápas začíná.

00:17
    Vladimir Tarasenko vedl první útočnou akci Blues, ale do zakončení se propracovat nedokázal.

00:37
    Fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru, sledujeme aktivní hru domácího celku.

01:21
    Jaden Schwartz se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil poměrně snadno kryje brankář Pekka Rinne.

01:37
    Ivan Barbašev pálil od modré čáry, jeho rána postrádala přesnost. Gólman zasahovat nemusel.

01:53
    K vidění je kontaktní hokej plný osobních soubojů a střetů.

02:59
    Ani jeden celek se nikam nežene, Ryan Ellis rozvážně rozehrává od své branky.

03:22
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou St. Louis. Vhazování vyhrál domácí Kyle Turris.

03:39
    Craig Smith se pokoušel obktoužit branku a rychle zakončoval. Hostující brankář přerušuje hru.

04:40
    Sledujeme klidný hokej, který mnoho šancí nenabízí. Ani jeden celek nechce chybovat.

04:55
    Nyní se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude znovu před brankou Blues.

05:12
    Carter Hutton si snadno dokázal poradit s pokusem, který vyslal z mezikruží Roman Josi.

06:28
    Vladimir Tarasenko vedl rychlou akci svého celku, ale minul branku, možná jemně puk tečoval gólman.

06:51
    Carter Hutton přerušuje hru. Poradil si s ránou, kterou vyslal Filip Forsberg. Komerční přestávka, a pak se bude vhazovat před brankou Blues.

07:20
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, hra se přelévá ze strany na stranu.

07:45
    Hra je nyní přerušena, z dobré pozice pálil Filip Forsberg, jehož pokus mířil mimo branku, ale i tak raději brankář zasáhl.

08:16
    Pekka Rinne výborně přečetl situaci, a tak dokázal zastavit pokus, který vyslal Brayden Schenn z předbrankového prostoru.

08:30
    Nashville má ponechanou výhodu.

08:47
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., držení).

09:30
    Domácí sice hrají přesilovou hru, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

09:50
    St. Louis Blues hraje velmi dobře defenzivně, svého soupeře do šancí příliš nepouští.

10:11
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v této třetině. Na výraznější moment stále čekáme.

10:47

10:55
    Carl Gunnarsson zblokoval střelecký pokus, jehož autorem byl Colton Sissons.

11:53
    P. K. Subban si jako obránce sjel do střelecké pozice mezi kruhy. Jeho projektil zastavil hostující brankář Carter Hutton.

12:03
    Na druhé straně Pekka Rinne musel zasahovat proti zakončení, které vyslal Paul Stastny.

13:17
    Filip Forsberg se propracoval do další zajímavé střelecké pozice, ale jeho ránu zblokoval Vladimír Sobotka.

13:45
    Vladimir Tarasenko zakončoval a puk kryje ve své výstroji Pekka Rinne. Komerční přestávka.

14:06
    Paul Stastny se probojoval do zajímavé střelecké pozice, jeho rána ale končí mimo branku, následně je hra přerušená, protože Carter Hutton kryje puk po střele domácího hráče.

14:28
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Oba týmy se prezentují útočným stylem hry.

15:18
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se v závěru třetiny dostává do vedení. Ujala se po rychlé akci tvrdá rána JAYE BOUWMEESTERA, který prostřelil brankáře soupeře střelou příklepem. Asistence: Patrik Berglund a Brayden Schenn.
    15:18 Jay BOUWMEESTER - 0:1

15:30
    Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

16:16
    Carter Hutton přerušuje hru, dokázal si poradit s kotoučem, který na jeho branku vyslal od modré čáry Roman Josi.

16:30
    Kevin Fiala si vypracoval další šanci, i tentokrát byl pozorný brankář Blues, který drží své spoluhráče.

16:52
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Carl Gunnarsson – 2 min., vysoká hůl).

17:13
    Carter Hutton kryje kotouč po dobré střele domácího hráče. Nyní to zkoušel Calle Järnkrok.

17:44
    Od modré čáry vypálil Nick Bonino, jehož pokus snadno vyrazil brankář.

17:44
    St. Louis Blues vyhazují přes všechny čáry, domácí za hlasité podpory z hlediště rozehrávají od své branky.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v této třetině.

18:30
    Predators se nemohou probojovat stabilněji do útočného pásma.

18:52

19:00
    P. K. Subban zakončoval a jeho projektil kryje hostující brankář. Carter Hutton drží jednobrankové vedení svého celku.

19:47
    Pekka Rinne senzačně chytil střelu Jadena Schwartze. Hostující hráč nenavyšuje vedení svého celku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině vede hostující celek o jednu branku, zatím jako jediný hráč se příklepem dokázal prosadil hostující Jay Bouwmeester. Jeho rána zatím určuje stav zápasu.

20:01

20:26
    Hned z kraje třetiny se do zakončení od modré čáry dostal Filip Forsberg, jehož projektil ale končí mimo branku.

21:00
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí.

21:33
    Od modré čáry po dobré přihrávce pálil Colton Parayko, ale branku přesněji trefit nedokázal.

22:25
    Hra je nyní přerušena, Craig Smith dobře vypálil. Kotouč kryje brankář Blues, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.

22:48
    Po bleskové akci zakončoval Scottie Upshall. Jeho střelu zápěstím poměrně snadno kryje Pekka Rinne.

23:10
    Hostující celek po klidnější pasáži hry navyšuje své vedení. První střelu dokázal Pekka Rinne vyrazit, ale na dorážku ALEXANDERA STEENA byl krátký. Blues jdou do dvoubrankového vedení. Asistence: Paul Stastny, Vladimir Tarasenko
    23:10 Alexander STEEN - 0:2

23:25
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostujícího celku.

23:34
    Od modré čáry pálil Kyle Turris, ale jeho projektil byl hodně nepřesný.

24:49
    Hra je nyní přerušena, kotouč kryje po střele Jadena Schwartze brankář Pekka Rinne.

25:16
    Další práci měl domácí brankář, tentokrát zakončoval Vladimir Tarasenko, ale jeho rána zápěstím neměla gólové parametry. Navíc mířila do středu branky.

25:54
    Vince Dunn zakončoval a jeho projektil zblokoval jeden z domácích beků.

26:50
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.

27:42
    Patrik Berglund mohl navýšit vedení svého týmu, ale jeho ránu odrazila tyčka zpět do hry. Nechybělo mnoho a Blues vedli 3:0.

27:47
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., podražení).

28:02
    Jaden Schwartz se propracoval do zakončení, ale brankáře překonat nedokázal rychlou střelou.

29:00
    Hostující celek využívá přesilovou hru a navyšuje své vedení. Z předbrankového prostoru dokázal kotouč dostat za brankovou čáru JADEN SCHWARTZ, kterého neodstavila obrana. Asistence: Alexander Steen.
    29:00 Jaden SCHWARTZ - 0:3

29:37
    Vhazovalo se před brankou Blues, hosté ale vyhráli vhazování, a tak se směr hry rychle otáčí.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Hosté vedou o tři góly.

31:01
    Po delší době registrujeme střelecký pokus, výborně se do šance propracoval Jaden Schwartz, ale domácího brankáře neprostřelil.

31:36
    Alexej Jemelin zakončoval od modré čáry, jeho ránu zblokoval hostující obránce. Gólman zasahovat nemusel.

32:44
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Blues. St. Louis ale vyhrálo souboj o puk, a tak se směr hry otáčí.

33:07
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min., držení).

33:12
    Přesilovou hru hraje domácí celek, P. K. Subban pálil z dobré pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře.

33:36
    Domácí hokejisté musí rozehrávat od své branky, hosté se dokázali osvobodit.

33:50
    Carter Hutton přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

34:56
    Brayden Schenn se při vlastním oslabení dostal do zakončení, s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

34:57
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kevin Fiala – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

35:07

35:39
    Brayden Schenn se propracoval do zakončení, jeho projektil ale výborně kryje domácí brankář.

35:48
    Vladimir Tarasenko zakončoval z horní hranice kruhu, jeho projektil končí nad brankou.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:12
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho. Vracející se obránce vychýlil branku ze svého postavení. Hra je přerušená.

37:40
    Calle Järnkrok pálil z dobré pozice nad branku, jeho projektil byl nepřesný.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, vhazovat se bude po zakázaném uvolnění před brankou Blues. Bránící se celek získal kotouč.

38:27
    Alexander Steen vypálil od modré čáry a jeho projektil zblokoval P. K. Subban.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v této třetině.

39:17
    Jay Bouwmeester pálil nad branku.

39:52
    Colton Sissons si vypracoval dobrou šanci, ale hostujícího brankáře prostřelit nedokázal.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Brayden Schenn a Jaden Schwartz navýšili ve druhé třetině vedení hostujícího celku. Střelecky aktivnější Blues vede po čtyřiceti minutách o tři góly.

40:01

40:22
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.

40:43
    P. K. Subban pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

41:00
    Zakázané uvolnění Blues. Vhazovat se bude před brankou St. Louis.

41:24
    Calle Järnkrok zakončoval z předbrankového prostoru, jeho projektil byl ale zblokovaný.

42:07
    Roman Josi zakončoval z předbrankového prostoru, jeho pokusy kryje brankář Carter Hutton.

42:42
    Mnoho šancí v této fázi hry k vidění není, hostující celek se pokouší držet hru co nejdál od své branky.

44:23
    Podle předběžných informací by mělo být znovu vyprodáno. Zájem o hokeje je ve městě hudby obrovský.

45:19
    Vhazovat se bude před brankou Nashvillu, domácí totiž rozehráli jen na zakázané uvolnění.

45:43
    Hra je nyní přerušena, Brayden Schenn dobře zakončoval a jeho projektil kryje domácí brankář.

46:05
    Hostující celek se dostal do útočného pásma a zakončoval Ivan Barbašev. Jeho rána končí nad brankou, Pekka Rinne zasahovat nemusel.

47:00
    Sedm minut hry ze třetí třetiny je pryč, mnoho šancí opravdu k vidění není. Hostující celek míří za výhrou.

47:20
    P. K. Subban pálil od modré čáry, jeho projektil zblokoval hostující Alexander Steen.

48:24
    Pekka Rinne rozehrává od své branky, následně pálil Ryan Ellis. Puk končí u brankáře Blues, který přerušuje hru. Komerční přestávka.

49:06
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí Celek se prosazuje poprvé v tomto zápase. Kotouč dorazil do branky z prostoru brankoviště obranou zapomenutý CALLE JÄRNKROK. Asistence: Mattias Ekholm a P. K. Subban.
    49:06 Calle JÄRNKROK - 1:3

49:35
    Do další šance se dostal domácí Roman Josi, ale jeho rána od modré čáry byla nepřesná.

51:02
    Hra je nyní přerušena, puk má ve své moci domácí brankář. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.

51:47
    Mattias Ekholm se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Jake Allen si s jeho pokusem poradil.

52:25
    Yannick Weber od modré čáry pálil nepřesně.

52:30
    Domácí celek zlepšil hru, pokouší se hrát co nejaktivněji, ale zatím se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

53:16
    Roman Josi neprostřelil brankáře soupeře, jeho projektil končí mimo branku.

53:37
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Craig Smith – 2 min., vysoká hůl).

54:00
    Šest minut hry zbývá do konce třetiny, hosté stále vedou o dva góly.

54:11
    Přesilovku hraje Blues, ale zatím se nemůže propracovat do zakončení.

54:33
    Gól při vlastním oslabení. Poměrně snadno dokázal kotouč za ležícího brankáře poslat AUSTIN WATSON. Hostujíc hráči propadli v útočném pásmu. Asistence: Ryan Ellis.
    54:33 Austin WATSON - 2:3

55:11
    Paul Stastny tečoval kotouč před brankou a nedokázal prostřelit brankáře Nashvillu.

55:12
    Přesilovka se blíží ke konci, velmi dobře hrají domácí hokejisté.

55:48
    Obrovský tlak domácích vyústil ve vyrovnání. Hosté přišli o své třibrankové vedení. AUSTIN WATSON poslal kotouč pod horní tyčku, obránce jej sice vytáhl, ale puk byl za brankovou čárou. Asistence: Craig Smith a Mattias Ekholm.
    55:48 Austin WATSON - 3:3

56:17
    Komerční přestávka.

56:43
    Alexander Steen se dostal do zakončení, ale jeho projektil dokázal zblokovat Ryan Ellis.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí fanoušci ženou Nashville vpřed.

57:13
    Carl Gunnarsson nahazoval kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

57:53
    Hra je nyní přerušena pro zásah vysokou holí. Vhazovat se bude před brankou Blues.

58:15
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude v útočném pásmu Predators.

58:32
    Pekka Rinne kryje ránu, kterou vyslal z dobré pozice Paul Stastny.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:25
    Vhazovat se bude ve středním pásmu vinou postavení mimo hru.

59:25
    Oddechový čas pro domácí.

59:49
    Colton Parayko se dostal do zakončení, jeho projektil kryje domácí brankář. Vhazovat se bude před brankou Predators.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Tři góly vstřelil hostující celek ve třetí třetině, díky čemuž dokázal vyrovnat. Blues další branku nepřidali, a tak za stavu 3:3 uvidíme prodloužení.

60:01

60:40
    Vladimir Tarasenko zakončoval a jeho střelu zblokoval Craig Smith. Následně zasáhl Pekka Rinne.

61:11
    Kotouč mají pod kontrolou domácí.

61:19
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jaden Schwartz – trestné střílení, podražení).

61:19
    Trestného střílení proměnil FILIP FORSBERG. Nevymýšlel žádnou kličku, prostě vystřelil a trefil se přesně. Je rozhodnuto.

Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:29

Filip Forsberg: Dvě třetiny jsem hráli špatně, ale ve třetí části jsme se zvedli. I díky výborným fanouškům jsme dokázali vyrovnat a já jsem v prodloužení rozhodl.

Blues vedli 3:0 po dvou třetinách.V té třetí dokázal domácí celek vstřelit tři branky a vyrovnat. Rozhodnutí přišlo v prodloužení, ve kterém po faulu Jadena Schwartze proměnil trestné střílení Filip Forsberg. (05:00:34)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 50. Järnkrok (Ekholm, P. K. Subban), 55. Watson (Ellis), 56. Watson (C. Smith, Ekholm), 62. F. Forsberg (TS) – 16. Bouwmeester (Berglund, B. Schenn), 24. Steen (Stastny, Tarasenko), 29. Schwartz (Steen)

Rozhodčí: Watson, Kowal – Kovachik, Gibbons

Diváci: 17 221