Finsko – Švédsko 4:2 (kon.) | Česko – Švýcarsko 4:2 (kon.)
4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Švédsko
Středa 14.02.2018, 14:30 • ČPP Aréna Hradec Králové • Turnaj pěti (U19)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dobré odpoledne přeji všem hokejovým nadšencům z ČPP Arény v Hradci Králové! V hlavní metropoli východních Čech dnes startuje Turnaj pěti zemí. Společně budeme sledovat zápas, který celé klání otevře. Půjde o klasické severské derby, v němž se utkají Finsko a Švédsko.

Turnaj pěti zemí U19

V rámci tohoto souboje spolu změří síly reprezentační výběry jednotlivých zemí v kategorii do devatenácti let. Loni se turnaj uskutečnil ve Švýcarsku a první dvě místa obsadili právě dnešní soupeři – Finsko a Švédsko. Hráči ze země tisíců jezer celé klání opanovali, když prohráli pouze s Čechy v prvním utkání 4:5 po prodloužení. Hokejisté ze srdce Evropy obsadili třetí příčku, na čtvrtém místě skončili Němci, pátí potom Švýcaři. Stejné státy se klání účastní i letos.

Loňský vzájemný zápas

Loni platilo severské derby za jakési nepsané finále, Švédové byli do tohoto souboje v turnaji stoprocentní, Finové naopak jednou zaváhali s českým výběrem a k vítězství na turnaji potřebovali výhru za tři body. Tu také překvapivě jasným výsledkem získali, když svého největšího rivala skolili 4:0, přičemž hned dva góly vsítili již v první třetině. Pod výsledek zápasu se nejvíce podepsal Jere Innala, který v tomto střetnutí vstřelil dvě branky.

5. Švýcarsko (0)

Finsko: Lebedeff (Lindberg) – Riekkinen, Isiguzo, Kaskinen, Laitinen, Palojarvi, Latvala, Haarti – Talvitie "C", Virtanen "A", Ylönen, Klemetti, Seppälä, Engberg, Päkkilä, Koskenkorva, Luusuaniemi, Jokinen, Kulmala, Maansaari, Aalto. Trenér: Anssi Laine.

Švédsko: Ersson (Ahman) – Hedberg, Berglund, Walfridsson "A", S. Johansson, Själin "A", Pilö, Ragnarsson – Aterius, Engaras "C", Bemström, Emanuelsson, Holmberg, Walli–Walterholm, Sveningsson, A. Johansson, Sylvegärd, Lycksell, Karlsson, Peterson, Södergran. Trenér: Anders Johansson.

Rozhodčí: Bejček, Pražák – Komárek Špringl.

Ještě jednou přeji dobrý den všem hokejovým nadšencům. Do začátku utkání mezi Finskem a Švédskem nám zbývá ještě přibližně 12 minut. Oba celky už absolvovaly rozbruslení a na ledě je aktuálně rolba, která hrací plochu naposled před startem zápasu upraví.

Na ledě se objevuje čtveřice českých rozhodčí, která bude toto utkání řídit, čekáme na příchod obou celků.

Obě mužstva jsou již nastoupena na modrých čarách a hrají jejich státní hymny, nejprve švédská, poté finská.

Kapitáni si vyměnili vlajky a týmy už odcházejí na střídačky, na ledě zůstávají pouze zahajovací formace.

00:01

00:16
    Finové vyhráli úvodní vhazování a rychle poslali puk až za bránu Erssona, tam však kotouč získali obránci Švédů a rychle jej vyhodili z pásma.

00:33
    Útočné snahy svěřenců Anssi Laineho zastavilo postavení mimo hru.

00:58
    Finové šli ve dvou do brankoviště Erssona, kde se snažili dorážet, gólman Švédů však jejich nápor ustál.

01:40
    Švédové, kteří oblékli žluté dresy, aktuálně rozehrávají zpoza vlastní klece a snaží se rozjet akci po levé straně.

02:16
    Hráči ze země tisíců jezer zatím působí podstatně aktivnějším dojmem, na vrcholu brankoviště se teď snažil dorážet Jokinen, ale Ersson kotouč ukryl pod lapačku.

02:38
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Tlak Finů vyústil v rychlou první branku! Svěřenci Anssi Laineho zavřeli svého soupeře v pásmu, Ylönen přihrál od zadního mantinelu do prostoru mezi kruhy, odkud skvěle vypálil AARNE TALVITIE, jenž otevírá skóre duelu! Asistence: Jesse Ylönen, Santeri Virtanen.
    02:38 TALVITIE - 1:0

03:38
    Švédové se snaží ihned srovnat krok a tlačí se před bránu svého protivníka.

04:19
    Hráči ze země tisíců jezer dostávají šanci rychle zvýšit náskok, Hedberg vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.

04:49
    Po úvodním tlaku Finů se hokejisté ze země tří korunek osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

05:38
    Ylönen zavezl kotouč do třetiny Švédů po pravém mantinelu, přesně zakončit však nedokázal.

05:59
    Virtanen dorážel z prostoru před brankářem, z těsné blízkosti však klec minul!

06:19
    Švédové jsou v plném počtu a ihned vyrážejí vpřed po pravém hrazení.

06:58
    Svěřenci Anderse Johanssona nastřelili kotouč na Lebedeffa, který jej nejprve vyrazil před sebe a následně přikryl lapačkou.

07:14
    Walfridsson vypálil tvrdou střelu z levé strany od modré čáry, brankář Finska ji poslal vyrážečkou do rohu.

07:58
    Tvrdý souboj v rohu hrací plochy za bránou Erssona, kde se střetla hned čtveřice hokejistů, obránci Švédska nakonec puk vydolovali a mohou rozehrát.

08:38
    Finové se teď jednoduchým vyhozením osvobodili a mohou tak poslat na led čerstvé síly.

09:12
    Hokejisté ze země tisíců jezer nyní rozehráli i za pomoci brankáře Lebedeffa, který puk na chvíli pozdržel v brankovišti.

09:35
    Střelec prvního gólu Talvitie mohl přidat druhý zásah, pálil z levého kruhu, ale Ersson jeho střelu vyrazil ramenem!

09:52
    Na druhé straně se do obrovské příležitosti dostal Karlsson, jenž vystřelil z mezikruží, jenže Lebedeff převedl rychlost svých betonů!

10:28
    Švédové se dostávají po levém hrazení až do rohu kluziště, kde o černou pryž bojuje hned čtveřice hráčů, sudí nechávají hře volný průběh.

10:58
    Luusuaniemi dostal nabito na levou stranu k modré čáře a okamžitě pálil, Lebedeff byl opět s betonem připraven.

11:19
    Svěřenci Anssi Laineho se opět osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Hráči ze země tří korunek začínají hru vyrovnávat.

11:59
    Kaskinen pohodlně kontroluje nastřelený puk do vlastního obranného pásma, zpoza brány může založit další akci Finů.

12:24
    Lycksell měl teď obrovskou šanci, zpoza klece dostal přihrávku do předbrankového prostoru, jenže v rozhodující chvíli promáchl!

12:58
    Latvala nastřeluje touš po pravé straně až za bránu Erssona, kde touš sbírají obránci Švédska.

13:16
    Aterius nastřelil puk na klec soupeře od levého mantinelu, Lebedeff byl ale připraven.

13:58
    Znovu se o kotouč přetahuje větší počet hokejistů u zadního mantinelu za bránou Finů, rozhodčí přerušovat nemíní.

14:32
    Luusuaniemi nahodil puk na klec Švédska od pravého mantinelu, Ersson touš chytil a následně ho stihl i rozehrát.

15:11
    Gólman celku ze země tří korunek zastavuje černou pryž na zadním mantinelu a připravuje ho svým spoluhráčům k rozehrávce.

15:44
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Švédové srovnávají krok! Finové teď zaspali v obraně, jejich soupeř šel dva na jednoho, Walfridsson vzal odpovědnost na sebe a vystřelil, kotouč se od tyče odrazil zpět před bránu, kde byl včas SIMON JOHANSSON, jenž puk dorazil do sítě. Asistence: Sebastian Walfridsson, Marcus Sylvegärd.
    15:44 S. JOHANSSON - 1:1

15:59
    Švédové mají příležitost utkání otočit, na trestnou lavici putuje Isiguzo za podražení.

16:33
    Slušnou příležitost měl teď Bemström, jenž pálil z mezikruží, ale Lebedeff dokázal jeho pokus vyrazit do rohu.

17:06
    Švédové kombinují podél hrazení a snaží se najít vhodný palebný prostor.

17:32
    Lycksell srovnává počet hráčů na ledě, odsedí dvě minuty za sekání.

18:01
    Finům zbývá ještě devadesát sekund přesilovky, do útočného pásma se zatím však nemohou dostat.

18:55
    Finové kombinují v prostoru před Erssonem, Talvitie se ho snažil překonat rychlou otočkou na brankovišti, ale neuspěl.

19:08
    Finsko využívá přesilovku a opět vede! Riekinen střílel z osy hřiště od modré čáry, před Erssonem puk šikovně tečoval AARNE TALVITIE, jenž svou druhou brankou vrací zemi tisíců jezer vedení! Asistence: Joona Riekkinen, Jesse Ylönen.
    19:08 TALVITIE - 2:1

19:45
    Švédové nechtějí odcházet do šaten se ztrátou, a tak aktivně napadají rozehrávku soupeře, na srovnání jim už však v první třetině moc času nezbývá.

20:00

První třetina duelu mezi Finskem a Švédskem je za námi. Sledovali jsme v ní velice pohledný hokej plný rychlého pohybu a nasazení. Hokejisté ze země tisíců jezer šli již ve třetí minutě do vedení, když Aarne Talvitie obdržel přesný pas do prostoru mezi kruhy a ranou z první se nemýlil. Protivník srovnal v čase 15:44, když se svou dorážkou včas přispěchal Simon Johansson. Svěřenci Anssi Laineho si však vzali vedení zpět 52 sekund před první sirénou, když se šikovnou tečí a svou druhou trefou v zápase prosadil Aarne Talvitie. Do druhé třetiny tak budou vstupovat hráči země tří korunek s jednobrankovým mankem.

Střely na bránu v první třetině:

Finsko – 12
    Švédsko – 11

Druhá třetina začne přibližně v 15:13.

Švédové ukazují svůj hlad po vyrovnání, na ledě byli ještě před čtveřicí sudích. Finové si naopak dávají načas. Uvidíme, zda budou svěřenci Anderse Johanssona stejně aktivní i po vhazování.

20:01

20:18
    Švédové získali po vhazování kotouč a obránce Hedberg ho okamžitě nastřelil až za bránu soupeře.

20:52
    Hráči ze země tří korun chvíli váhali s rozehrávkou, nakonec se po levé straně vydal vpřed Holmberg, jenž z levé strany prověřil pozorného Lebedeffa.

21:26
    Palojarvi sebral kotouč v rohu kluziště a následně ho po hrazení poslal ven z obranného pásma Finů.

21:56
    Hokejisté ze země tisíců jezer kontrolují kotouč za vlastní svatyní, obrácne Riekkinen čeká na to, až se mu jeho útočníci nabídnou pohybem.

22:36
    Maansaari byl stíhán beky Švédska, a tak raději pouze nastřelil puk po mantinelu za klec Erssona.

23:14
    Ylönen se vytočil na zadním mantinelu a přihrávkou před bránu hledal volné spoluhráče, kteří se však v daném prostoru nenacházeli.

23:46
    Na druhé straně pálil z prostoru mezi kruhy Aterius, ale svůj pokus mezi tři tyče nenasměroval! Tohle byla velká šance, Lebedeff se nestíhal přesunout a půlku brány měl odkrytou.

24:20
    Svěřenci Anderse Johanssona nepřekročili útočnou modrou v souladu s pravidly, pročež je jim pískáno postavení mimo hru.

24:56
    Jokinen šikovným obloukem nahodil touš až na zadní mantinel, kde však byli nejrychleji obránci Švédska, kteří zakládají protiútok.

25:22
    Hráči ze země tří korunek chvíli podrželi kotouč na svých čepelích, se svou akcí se však dál než k modré čáře nedostali.

25:53
    Karlsson se probíjel do slibné šance, Talvitie ho zahákoval a už sedí na trestné lavici, tímto činem si vykoledoval dvě trestné minuty.

26:28
    Sveningsson dostal přihrávku na pravý kruh a ihned střílel z první, Lebedeff jeho pokus vykopl betonem.

26:50
    Hokejisté ze země tisíců jezer se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

27:06
    Švédové byli při přechodu útočné modré netrpělivý, jejich ofsajd je posouzen jako úmyslný a hra se stěhuje před Erssona.

27:28
    Také Švédi dokázali zužitkovat přesilovku a máme znovu srovnáno! LINUS KARLSSON dostal přihrávku z pravého mantinelu na vrchol kruhu a tvrdou střelou na zadní tyč srovnává skóre! Asistence: Pontus Holmberg, Tom Hedberg.
    27:28 KARLSSON - 2:2

28:36
    Finové si chtějí vzít své vedení opět rychle zpět, nahození z větší vzdálenosti však Ersson bez potíží chytil do lapačky.

28:53
    Švédi rozehráli zpoza vlastní klece nepřesně, na obranné modré touš ztratili, ale soupeř s ním nic velkého vymyslet nedokázal.

29:25
    Finové jdou potřetí v zápase do vedení, když rychle odpovídají na inkasovaný gól! BERNARD ISIGUZO se na vrcholu kruhů parádně opřel do puku a ranou k levé tyči získává svému týmu opět nejtěsnější možné vedení! Asistence: Jesse Koskenkorva, Aatu Luusuaniemi.
    29:25 ISIGUZO - 3:2

30:18
    Švédové se pochopitelně opět snaží srovnat krok a aktivně napadají rozehrávku hráčů ze země tisíců jezer.

30:56
    Bermström měl obrovskou šanci srovnat, brankář Lebedeff vyrazil střelu od modré čáry jen před sebe, jenže útočník Švédska svou dorážku nasměroval pouze zpět do gólmana Finů!

31:46
    Finové se teď raději osvobodili šikovným vyhozením a přenechávají aktivitu svému soupeři.

32:16
    Luusuaniemi nabízel přesný pas do prostoru před brankou, tam však duel s útočníky Finska vyhráli beci jejich protivníka.

32:51
    Pilö se vydal po levé straně kupředu, ranou na přední tyč však Lebedeffa nepřekvapil. Gólman Finů puk chytil do lapačky.

33:19
    Finové se po pravé straně dostali s kotoučem až na zadní mantinel, kde byl touš nějakou dobu přišlápnutý obránci Švédů, sudí nepřerušují.

33:44
    Hráči ze země tří korunek jsou po inkasované brance opět o něco aktivnější, nahození ze středu kluziště si však brankář Finů pohlídal.

34:13
    Walfridsson vyslal tvrdý projektil z levé strany od modré čáry, Lebedeff jeho pokus zastavil svou vyrážečkou.

34:43
    Bermström dostal perfektní pas do jízdy a měl obrovskou šanci, mohl pálit z prostoru mezi kruhy, jenže puk mu v rozhodujícím okamžiku sjel z hole!

35:18
    Finmové postupovali po pravém mantinelu, Päkillä zakončoval z bezprostřední blízkosti, jenže Ersson byl na své přední tyči nalepený.

35:50
    Švédové nerozehráli přesně svou akci, pročež se hra po zakázaném uvolnění stěhuje zpět před Erssona. Buly po jeho levici.

36:03
    Kaskinen nastřelil ze středního pásma kotouč za klec Švédů, kde byli napadající útočníci Finska rychlejší než beci jejich soupeře, k zakončení se však nedokázali propracovat.

36:42
    O černou pryž se nyní bojuje u hrazení v třetině Finů, beci týmu ze země tisíců jezer jej nakonec zvládli vydolovat i rozehrát.

37:19
    Isiguzo vystřelil z pravé strany od modré čáry, jeho pokus byl však před bránou zblokován a k Erssonovi se nedostal.

37:56
    Seppälä se šikovně prokličkoval přes čtyři hráče a následně předložil puk Klemettimu, jenž ostrou ranou z pravého kruhu nechal vyniknout vyrážečku Erssona!

38:47
    Lebedeff udržel nahození z větší vzdálenosti ve své náruči, následně se strhla menší šarvátka, kterou ale sudí rychle uklidnili.

38:58
    Tak to je v této třetině již podruhé, kdy kotouč sjel Bermströmovi z čepele v tu nejnevhodnější dobu, teď mohl pálit z mezikruží na polovinu odkryté klece! Velká šance Švédska je tak opět zmařena.

39:40
    Švédové se opět vydali vpřed, ale svou akci zakončili nahozením na zadní mantinel a šli střídat.

39:58
    Finové se ještě hnali se závěrečnou akcí na bránu Erssona, ale obrana Švédů zafungovala dobře a hru odklonila do rohu hrací plochy.

40:00

Druhé dějství severského derby je minulostí. Švédové v němu zvládli srovnat, když využili početní výhodu parádní ranou Linuse Kalrssona. Vyrovnaný stav však nevydržel ani dvě minuty, Bernard Isiguzo naskočil na led, dojel na vrchol kruhů, zpracoval si puk a druhým dotekem jej poslal přesně k levé tyči. Do třetí dvacetiminutovky tak Finsko vstoupí opět s nejtěsnějším možným náskokem.

Střely na bránu po druhé třetině (celkem):

Finsko – 10 (22)
    Švédsko – 11 (22)

Třetí třetina začne přibližně v 15:56.

Sudí byli tentokrát při návratu na led rychlejší než Švédové, uvidíme, zda utkání skončí po šedesáti minutách, nebo se dočkáme prodloužení, třetí dějství začne za malou chvilku.

40:01

40:16
    Švédové vyhráli vhazování a rychle se snažili přejít do útoku, jenže ztratili puk a o chvíli později už musel Ersson zasahovat lapačkou proti střele Talvitieho z levého kruhu.

40:25
    Následně svěřence Anderse Johanssona zradila rozehrávka, která končí zakázaným uvolněním.

40:57
    Finové šli v přečíslení dva na jednoho, Seppälä si však najíždějícího kolegy nevšiml a sám zakončil bekhendem. Jeho nepříliš důrazný pokus Ersson zastavil.

41:06
    Střelec prvního gólu Švédska Simon Johansson inkasuje dvě minuty za nedovolení bránění. Finové tak mohou jít do trháku.

41:38
    Koskenkorva vystřelil tvrdě z pravého kruhu, Ersson se však dokázal včas přesunout a pokus zlikvidoval vyrážečkou!

42:20
    Klemetti vyjel od pravého mantinelu a dral se do prostoru před bránou, čtyřčlenná obrana Švédů ho však dokázala zastavit a následně mohli hráči tří korunek vyhodit puk.

42:55
    Další zakončení Koskenkorvy z levé strany bylo beky protivníka sraženo do ochranné sítě.

43:06
    Švédové jsou opět kompletní, ale jejich soupeř je i nadále svírá v obranném pásmu a snaží se najít vhodnou palebnou pozici.

43:46
    Jokinen se probíjel do velké šance, zastavit se ho rozhodl Hedberg, jenž ho podrazil a už sedí na lavici hanby. Další šance pro Finy.

44:18
    Brankář Lebedeff teď zaváhal s rozehrávkou a nakonec byl hodně rád, že napadající útočník nepotrestal jeho chybu srovnávací brankou!

44:58
    Tak teď se vyznamenal gólman Ersson, jenž chytil rány Riekkinena i Virtanena. Obě šly z mezikruží, strážce švédské svatyně nyní drží svůj tým ve hře!

45:20
    Virtanen dostal pas z pravého mantinelu opět do prostoru mezi kruhy, tentokrát ale nedokázal trefit bránu.

45:46
    Švédové jsou opět kompletní, ale nedaří se jim získat puk a podržet jej delší dobu.

46:26
    Lycksell se prokličkoval po levé straně ke střele, ale ta šla téměř z nulového úhlu, navíc byla nepřesná.

46:56
    Švédové teď předvádějí svůj elán a aktivně se ženou za bránu soupeře, kde chtějí získat kotouč od obránců Finska.

47:28
    Luusuaniemi sebral touš ve středním pásmu a následně s ním projel až do brankoviště Švédska, tam ale Erssona stihl přikrýt puk svou lapačkou.

47:56
    Södergran se snažil projít mezi čtyřmi bránícími hráči Finů, pochopitelně však neuspěl a jeho mužstvo ztrácí kotouč.

48:28
    Hraje se teď delší dobu bez přerušení, oba celky se střídají na kotouči, ale větší příležitost si ani jeden z nich nevypracoval.

48:58
    Haarti pálil tvrdě od modré čáry, jeho pokus byl v chumlu před Erssonem zastaven, takže se ke gólmanovi Švédska ani nedostal.

49:42
    Konečně se přerušuje, Karlsson nastřelil kotouč od pravého hrazení na bránu Finů, Lebedeff puk vyrazil a následně přikryl rukavicí.

49:58
    Hedbergova rána z vrcholu kruhů byla bránícími hráči sražena do ochranné sítě, další buly po levici Lebedeffa.

50:23
    Bermström se snaží nějak vynahradit své zmařené šance z druhé třetiny, přes tři bránící hráče se však samozřejmě nedostal.

50:56
    Švédové kombinují v nebezpečném prostoru pro gólmana Finska, do palebné pozice se však zatím nedostávají.

51:20
    Hráči ze země tisíců jezer zavezli touš až na zadní mantinel, kam se však sjeli tři bránící hráči soupeře a miniduel o černou pryž vyhráli.

51:58
    Znovu se o hrací předmět bojuje v rohu kluziště za klecí Erssona, na kotouči stojí pětice hráčů, ale sudí nechávají hru plynout.

52:28
    Švédům teď čas plyne velmi rychle, tím spíš, že se téměř nepřerušuje. Až nyní je jejich soupeř sám osvobodil zakázaným uvolněním. Buly po pravici Lebedeffa.

52:39
    Victor Berglund se krátce po vhazování opřel na pravé straně u modré čáry do puku, strážce finské svatyně však ukázal pohotovost své lapačky.

53:06
    Riekkinen sebral kotouč v rohu kluziště, jenže rozehrát nedokázal, díky čemuž mohl o chvíli později střílet Engaras. Jeho pokus z levého kruhu skončil na betonu Lebedeffa.

53:56
    Finové odolali náporu Švédů a rychle vyvezli kotouč přes všechny čáry, do nějaké větší kombinace se už však nehrnou, zdá se, že budou chtít bránit náskok.

54:20
    Opět byl kotouč delší dobu zašlápnutý u hrazení v pásmu týmu ze země tisíců jezer. Sudí však dnes v těchto případech nepřerušují.

54:55
    Podobná situace se opakuje na druhé straně, i když se v podstatě dvacet sekund nehraje, rozhodčí odmítají přerušit hru.

55:27
    Švédové nyní zaváhali v rozehrávce na obranné modré, soupeř však pouze nastřelil touš za jejich klec a ani příliš aktivně nenapadá.

55:55
    Opět je touš zašlápnutý v rohu kluziště pod nohama čtveřice hráčů. Beci země tří korunek ho nakonec dokázali získat a rozehrát.

56:30
    Švédové se drží na kotouči, přes střed kluziště se s ním však dostat nemohou, finská defenzíva funguje na jedničku.

56:59
    Lycksell zavezl touš do pásma soupeře po levém hrazení, brzy o něj však přišel a jeho tým musí spěchat dozadu.

57:30
    Jokinen se šikovně vytočil zpoza brány Švédů a snažil se zaskočit Erssona, ten měl však tyč dobře pokrytou a kotouč schoval pod lapačku.

57:30
    Následně si trenér Švédska Anders Johansson bere oddechový čas.

57:40
    Isiguzo vystřelil krátce po vhazování z osy hřiště od modré čáry. Ersson nakonec stačil chytit kotouč, který směřoval mezi jeho betony. Svým zákrokem si však očividně nebyl vůbec jistý.

58:02
    Virtanen teď mohl rozhodnout, když pálil z levé strany, Ersson ale opět dokázal kotouč vyrazit!

58:10
    Ersson spěchá na střídačku, Švédové to zkouší v šesti bez gólmana!

58:30
    Hráči země tří korunek se musí stáhnout ke své kleci, Finům se je podařilo vytlačit z pásma.

58:49
    Máme nejspíš rozhodnuto! Seppälä posunul puk od pravého mantinelu do prostoru mezi kruhy, odkud bez větších potíží zamířil do prázdné klece ALEKSI KLEMETTI. Asistence: Erkka Seppälä, Jaakko Haarti.
    58:49 KLEMETTI - 4:2

59:33
    Švédové už ani příliš aktivně nenapadají, působí trochu odevzdaným dojmem, nejspíš už duel ve svých hlavách vzdali.

Úvodní střetnutí Turnaje pěti zemí, severské derby mezi Finskem a Švédskem, je u konce. Nutno uznat, že hráči ze země tisíců jezer byli o trochu lepším celkem po celou dobu utkání, na puku působili jistějším dojmem. Jejich soupeř však s nimi držel krok a dvakrát dokázal náskok svěřenců Anssi Laineho smazat. Jako rozhodující se nakonec ukázal být zásah obránce Bernarda Isiguza z druhého dějství. Potvrzení dělby bodů pak přišlo 71 sekund před koncem, kdy do prázdné svatyně neomylně zamířil Aleksi Klemetti.

Střely na bránu v třetí třetině (celkem):

Finsko – 14 (36)
    Švédsko – 7 (29)

Nejlepší hráči zápasu:

Finsko – Aarne Talvitie
    Švédsko – Samuel Ersson

Ode mne je to pro dnešek z královéhradecké ČPP Arény vše, nezapomeňte však, že už za přibližně hodinu a půl vstoupí do Turnaje pěti zemí také Česko, které změří síly se Švýcarskem. Přeji vám pěkný zbytek dne a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou. (16:34:02)

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 3. Talvitie (Ylönen, Virtanen), 20. Talvitie (Riekkinen, Ylönen), 30. Isiguzo (Koskenkorva, Luusuaniemi), 59. Klemetti (Seppälä, Haarti) – 16. S. Johansson (Walfridsson, Sylvegärd), 28. Karlsson (Holmberg, Hedberg)

Finsko: Lebedeff (Lindberg) – Riekkinen, Isiguzo, Kaskinen, Laitinen, Palojarvi, Latvala, Haarti – Talvitie "C", Virtanen "A", Ylönen – Klemetti, Seppälä, Engberg – Päkkilä, Koskenkorva, Luusuaniemi – Jokinen, Kulmala, Maansaari – Aalto. Trenér: Anssi Laine.
    Švédsko: Ersson (Ahman) – Hedberg, Berglund, Walfridsson "A", S. Johansson, Själin "A", Pilö, Ragnarsson – Aterius, Engaras "C", Bemström – Emanuelsson, Holmberg, Walli–Walterholm – Sveningsson, A. Johansson, Sylvegärd – Lycksell, Karlsson, Peterson – Södergran. Trenér: Anders Johansson.

Rozhodčí: Bejček, Pražák – Komárek Špringl