Kolocová, Kvapilová – Barbara, Fernanda 0:2 (kon.) | Perušič, Schweiner – Koekelkoren, Van Walle 1:2 (kon.) | Kolocová, Kvapilová – Makroguzovová, Cholominová 0:2 (kon.)
Perušič, Schweiner
1
14 21 9
Koekelkoren, Van Walle
2
21 15 15
Čtvrtek 01.03.2018, 18:00 • Side Court 4, Fort Lauderdale • World Tour 5* – Fort Lauderdale • Skupina B

0:0
    I před dvě porážky v základní skupině mohou být české jedničky s účastí na prvním majoru spokojeni. Poprvé proklouzli na prestižním majoru do hlavní soutěže, když si nejprve poradili s kanadskou dvojicí Nusbaum, Plantinga. Následně také senzačně vyřadili i obhájce titulu Álvara se Saymonem. V základní skupině poté nestačili na druhé nasazené Brazilce Evandra s Andrem a svou pouť turnajem ve Fort Lauderdale zakončili třísetovou porážkou s Koekelkorenem a Van Wallem. (18:55:38)

0:0
    Češi prohrávají i druhý duel v základní skupině prvního majoru sezony a v turnaji končí. Dnes se českému týmu nepodařilo překvapit zkušenější belgické duo Koekelkoren, Van Walle.

Vyrovnaný úvodní set rozhodla střední pasáž, Češi několikrát po sobě zaváhali a ztrátu již do konce úvodního dějství smazat nedokázali. Naopak ve druhém setu soupeře přehrávali, Češi byli ti co určují vývoj setu, který nakonec opanovali o šest bodů. Úvod rozhodujícího setu české dvojici vůbec nevyšel. Belgičané se dostali do vedení o pět bodů a to si již zkušeně pohlídali až do konce.

9:15
    Třetí set skončil.

9:15
    Je konec! Tom Van Walle symbolicky zakončil zápas ve skupině B přímým bodem ze servisu.

9:14
    Po smeči Van Walleho má belgická dvojice hned pět mečbolů!

9:13
    Belgičané jdou servisem po Perušičovi, ale ten snižuje technickým útokem za blok.

8:13
    Van Walle předvedl vynikající přihrávku, následně smečuje po lajně a Belgičanům se postup přibližuje.

8:12
    Českému týmu se daří útočit, ale nyní by potřebovali také ubránit útoky soupeře.

7:12
    Van Walle nyní na první pokus neuspěl v útoku, ale následně ho po vykrytí nahrazuje Koekelkoren.

7:11
    Perušič se ještě nevzdává a vytlouká po delším čase také blok Van Walleho.

6:11
    Van Walle drží belgickou dvojici v pohodlném náskoku, nyní z velké výšky našel belgický blokař místo u postranní lajny.

6:10
    Schweiner ztrátuje po vysoké nahrávce smečí kolem bloku.

5:10
    Ale Koekelkoren zatím drama nepřipouští, parádní smeč do dlouhé diagonály.

5:9
    Perušič ale napravuje své zaváhání a smečí do diagonály ještě dává české dvojici naději.

4:9
    Van Walle navíc boduje také blokem proti Perušičovi.

4:8
    Další dlouhá výměna, ale teď už se raduje z bodu Van Walle, který v důležitý okamžik vytloukl blok Schweinera.

4:7
    Češi přece jen snižují náskok soupeřů. Koekelkoren smečuje po dobré obraně jen daleko do zámezí.