Lok. Moskva – Atlético 1:5 (kon.) | Plzeň – Sporting 2:1 (po pr.) | Ath. Bilbao – Marseille 1:2 (kon.)
Zenit – RB Lipsko 1:1 (kon.) | Dynamo Kyjev – Lazio 0:2 (kon.) | Arsenal – AC Milán 3:1 (kon.)
Salzburg – Dortmund 0:0 (kon.) | Lyon – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
Arsenal FC
3:1 (1:1)
AC Milán
Čtvrtek 15.03.2018, 21:05 • Emirates Stadium, Londýn • Evropská liga • Osmifinále

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc! (22:59:50)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:9.

Je konec! Arsenal zvládl i domácí odvetu proti AC Milán a po vítězství 3:1 postupuje do čtvrtfinále letošního ročníku! Italský celek se přitom na Emirates Stadium ujal vedení! Ve 36. minutě se krásnou střelou prosadil Hakan Çalhanoğlu!O dvě minuty později však Welbeck upadl v pokutovém území a Arsenal kopal penaltu. Tu s přehledem proměnil právě faulovaný Danny Welbeck! Po přestávce se italský celek tlačil do útoku, jenže obrana Arsenalu v čele s výborným Ospinou dlouho odolávala. Dvacet minut před koncem navíc zaváhal Gianluigi Donnarumma a Granit Xhaka poslal Arsenal do vedení! O vyrovnání se mohl postarat střídající Kalinić, jenže Ospina byl znovu proti. Poslední slovo si tak pět minut před koncem vzal Danny Welbeck a svým druhým gólem napsal tečku za dnešním střetnutím!

90+2

90+1
    Nastavují se dvě minuty!

90
    Suso ještě vykouzlil pěkný oblouček do pokutového území, kam si naběhl André Silva, jenže Susova pobídka byla o malý kousíček delší.

89
    Fabio Borini se pokusil o zakončení z úctyhodné vzdálenosti, jenže jeho dělovku pravačkou bez větších problémů zablokoval obránce Shkodran Mustafi.

88
    Už i početná skupinka příznivců AC Milán nyní utichla. Slyšet jde jen skandování spokojených příznivců Arsenalu, kteří ženou své oblíbence do čtvrtfinále.
    86. Danny WELBECK - 3:1

86
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Arsenal totiž přidává třetí branku! Jack Wilshere z levé strany odcentroval na malé vápno. Aaron Ramsey sice nechal hlavou vyniknout Donnarummu, ale k odraženému míči se dostal DANNY WELBECK a umístil jej do sítě!

85
    Kolašinac se zapojil do akce Arsenalu po levé straně. Jack Wilshere po jeho přihrávce dlouho otálel s rozehrávkou a Alessio Romagnoli jej obral o míč.

84
    Aaron Ramsey se v pokutovém území efektní kličkou zbavil hned dvojice hostujících zadáků, jenže touto parádou se nechal vytlačit mimo střeleckou pozici.

83
    Suso nabil Locatellimu na hranici pokutového území. Střídající fotbalista pohotově vyslal přízemní pokus, který stačil zablokoval dobře postavený Chambers.

82
    Kolašinac se krátce po svém příchodu na hrací plochu zapojil do hry. Poněkud riskantní malou domů zkomplikoval situaci Ospinovi, který míč raději odkopl do autu.

81
    Jack Wilshere dnes hraje vydařené utkání! Domácí záložník se na polovině hrací plochy natlačil před soupeře a nechal balón propadnout do zámezí.

80
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Mesut Özil, přichází Sead Kolašinac.

79
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Manuel Locatelli.

78
    Monreal roztáhl kombinaci Arsenalu až k postranní čáře. Domácí fotbalisté však pokazili přihrávku a odevzdali balón hráčům italského celku.
    77. Ospinův skvělý zákrok

Tomáš Kubečka

Branky: 39. Welbeck (pen.), 71. Xhaka (Ramsey), 86. Welbeck – 36. Çalhanoğlu (Ricardo Rodríguez)

Karty:   45+2. Monreal (ARS) – 38. Ricardo Rodríguez (ACM), 41. A. Romagnoli (ACM), 42. Borini (ACM), 62. Suso (ACM)

Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (11. Chambers), Monreal – Ramsey, Xhaka – Özil (80. Kolašinac), Wilshere, Mchitarjan (70. Elneny) – Welbeck.
    Náhradníci: Čech – Iwobi, Chambers, Maitland-Niles, Kolašinac, Elneny, Nketiah.

AC Milán: G. Donnarumma – Borini, Bonucci, A. Romagnoli, Ricardo Rodríguez – Suso, Kessié (79. Locatelli), Montolivo, Çalhanoğlu (70. Bonaventura) – Cutrone (67. N. Kalinić), André Silva.
    Náhradníci: Storari – Bonaventura, N. Kalinić, C. Zapata, Biglia, Musacchio, Locatelli.

Rozhodčí: Eriksson – Klasenius, Wärnmark (vš. SWE)