Tampa – Nashville 1:4 (kon.) | Montreal – New Jersey 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Washington 1:3 (kon.)
Anaheim – Colorado 4:3 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
5:1 (3:0, 2:1, 0:0) Stav série: 3:0
Mountfield HK
Pondělí 02.04.2018, 16:20 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků) • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

Z mé strany to je pro dnešek vše, mějte hezký zbytek večera. Na shledanou! (18:50:56)

Nejlepší hráči zápasu

Ondřej Kovařčík (1+2) – Roman Kukumberg (0+0).

Třetí zápas semifinále je u konce, Oceláři Třinec po dvou venkovních vítězství přidávají první domácí úspěch a jen jedno vítězství je dělí od postupu do finále! Slezané o své výhře prakticky rozhodli v šesti minutách první třetiny, domácí si po zbytek duelu hlídali své vedení a hosty k ničemu nepustili.

59:33
    Cienciala s Ondřejem Kovařčíkem ještě připravili jednu šanci pro Vlacha, ten ale netrefil branku.

58:36
    Linhart poslal kotouč do středního pásma, tam jej sebrali Hradečtí a snaží se znovu dostat do útočného pásma.

58:01
    Dvě minuty do konce zápasu. Kotouč kontrolují Oceláři, domácí se ale nikam neženou.

57:24
    Hradečtí přeci jen ještě chtějí alespoň kosmeticky upravit konečný výsledek. Akci čtvrtého útoku hostí zakončoval Šimánek, Hrubec však byl připraven.

56:37
    Utkání se již pouze dohrává. Kotouč se po většinu času pohybuje ve středním pásmu, ani jeden z brankářů v poslední minutě zasahovat nemusel.

55:37
    Hradečtí se dostali do útočného pásma, střela Pavlíka od modré čáry ale byla sražena do ochranné sítě.

55:11
    První formace domácích držela kotouč v útočném pásmu, Petružálek ani Marcinko ale Pavelku neohrozili.

54:27
    Hosté jsou kompletní, Oceláře ale nevyužitá přesilovka zcela jistě mrzet nebude.

54:11
    Cingel získal kotouč ve vlastním pásmu a zavezl jej za Hrubcovu klec.

53:33
    Druhá polovina přesilovky se Ocelářům zatím nedaří, hosté se již podruhé dokázali osvobodit.

53:09
    Pavelka čaroval na brankové čáře! Po Adamského střele od modré kotouč poskakoval před brankovištěm, ke dvě dorážkám se dostal Jiří Polanský! Třinecký matador mohl pálit do odkryté branky, Pavelka se ale stihl přesunout a fantasticky zakročit!

52:56
    Oceláři drží kotouč v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostali.

52:26
    Dnešní utkání sleduje 5 200 diváků. Ve WERK ARENĚ je vyprodáno!

52:26
    Michal Kovařčík držel kotouč ve středním pásmu, zezadu ho pak napadl hostující Lukáš Vopelka. Oceláři si po komerční přestávce zahrají početní výhodu.

51:54
    Oceláři drží komfortní náskok a nikam se příliš neženou. Hradečtí se velice těžce dostávají do útočné třetiny, třinecká obrana funguje na jedničku.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 3. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 5. O. Kovařčík (M. Doudera, Polanský), 6. Adamský (Polanský), 27. Marcinko (Petružálek, M. Doudera), 39. Cienciala (O. Kovařčík, M. Doudera) – 22. Cingel (Džerinš, Gregorc)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart (A), Matyáš – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský (A), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.
    Mountfield HK: Rybár (5. J. Pavelka) – Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík, Cibulskis, Pláněk, Gaspar – Červený, Koukal (A), Smoleňák – Dragoun, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – Cingel, Džerinš, Köhler (A) – Šimánek, Berger, Vopelka.

Rozhodčí: Jan Hribik, Petr Lacina – Lukáš Kajínek, Kamil Zavřel

Diváci: 5 200 (vyprodáno)